Dva darčeky sú viac ako jeden - pridajte element GIFT

Článok uverejnený 25.01.2017

Poďme sa teda pozrieť na to, ako pridať do Mergada viac darčekov k jednému výberu produktov, bez toho aby sa takéto pravidlá navzájom prepísali.

Začneme pridaním prvého darčeka - potrebujeme element GIFT, ktorý vytvoríme na karte Pravidlá - Upraviť elementy - Pridať nový element (viď obrázok). Ten potom jednoducho naplníme pomocou pravidla Prepísať pre konkrétny výber: napríklad k produktom drahším ako 40 EUR pridáme pamäťovú kartu zadarmo (pozri video).

Pridanie elementu GIFT

Nové pravidlo pre naplnenie elementu GIFT

Pozor, do elementu GIFT nie je povolené zapisovať informácie o zľave alebo službe (napríklad doprave zdarma). Naopak, v ňom môžete ponúknuť Cashback (podrobnejšie sme o tom písali v tomto článku.

Druhý darček potom pridáme podobne ako v prvom prípade. Znovu je potrebné vytvoriť element GIFT - tentoraz už vám ho našepkávač v roletke neponúkne, pretože je už raz vo feede obsiahnutý - jeho opätovnému vytvoreniu to ale nebráni. V prehľade elementov sa potom tento "duplikát" zobrazí sa zvislou čiarou a číslovkou (číslovanie začína od jednotky, pričom výraz GIFT | 1 označuje už druhý darček v poradí).

Pridanie druhého GIFTu

Tento element potom pravidlom prepíšeme podobne, ako sme to urobili v prvom prípade. V prípade, kedy by sme nevytvorili nový element, by neskôr vytvorené pravidlo prepísalo to prvé a preto je nutné mať pre každý darček vlastný element.

Pridať nový komentár