Ak chcete držať krok na poľskej e‑commerce, obchodujte na Allegro.pl. Jeho pozícia na miestnom trhu je veľmi silná, čo dokazuje aj fakt, že jeho služby využívajú veľké reťazce ako je napríklad Carrefour. Poďme sa s Allegrom zoznámiť bližšie.

Ak chcete držať krok na poľskej e‑commerce, obchodujte na Allegro.pl. Jeho pozícia na miestnom trhu je veľmi silná, čo dokazuje aj fakt, že jeho služby využívajú veľké reťazce ako je napríklad Carrefour. Poďme sa s Allegrom zoznámiť bližšie.

V súčasnej dobe je v Poľsku 28,2 milióna užívateľov internetu a 73 % z nich nakupuje online. Pre 86 % z nich je Allegro najpoužívanejším marketplacom. Vysvetlime si, ako sa Allegro stalo vedúcou predajnou platformou v Poľsku.

Čo je Allegro?

História Allegra je podobná histórii spoločností zo Silicon Valley. Všetko začalo v suteréne IT skladu v roku 1999. V tom čase sa poľský online svet začal rozvíjať a Allegro malo obrovský vplyv na to, ako dnes vyzerá. Web, ktorý bol pôvodne aukčnou platformou pre nadšencov z rôznych oblastí, sa rýchlo premenil v najobľúbenejšie miesto elektronického obchodovania.
V súčasnej dobe sa pobočky Allegra nachádzajú v Poznani, Wrocławi, Krakove a Varšave a zamestnávajú okolo dve tisíc špičkových odborníkov z oblasti IT a e‑commerce.

Ako marketplace nemá Allegro v Poľsku konkurenciu

Každý mesiac navštívi Allegro vyše 18 miliónov zákazníkov, ktorí nájdu v ponuke skoro 160 miliónov produktov. Viac ako 140 000 e‑shopov denne využíva jeho služby a 95% týchto výrobkov je nový, nepoužitý tovar. Predávajú sa so zárukou, poistením a platba za ne je možná vo 0% splátkach.

Allegro je portál, ktorý sa umiestnil na prvom mieste v rebríčku nákupných webov a internetových obchodov s najlepším SEO, vyvinutý tímom Senuto (nástrojom známym medzi špecialistami na online marketing). Vďaka vhodnej optimalizácii je Allegro dobre viditeľné vo vyhľadávačoch a pri obchodovaní cez stránky nemusíte investovať do podpory pozície tovaru.

Allegro je celoštátna značka, ktorá sa teší veľkému záujmu poľských zákazníkov. Podľa údajov zo správy E‑commerce Poľsko 2021 až 70 % respondentov hovorí o Allegru ako o prvom mieste, kde smerujú ich kroky pre online nákup.

Je Allegro podobné Amazonu?

Ako bolo uvedené vyššie, pôvodným cieľom Allegra boli služby aukčného webu. To sa dodnes nezmenilo, ale platforma sa prispôsobila súčasným potrebám trhu tým, že ponúka produkty s pevnou cenou a rôzne služby pre zákazníkov i e‑shopy.

Hlavným rozdielom medzi platformami je spôsob manipulácie s produktmi. Na Allegru sú predajcovia pre každý zo svojich produktov povinní vytvoriť samostatnú produktovú kartu, zatiaľ čo Amazon používa jednu stránku produktu pre viac predajcov.

Ak chcete inzerovať na Allegre, musíte poskytnúť všetky informácie o každom produkte bez ohľadu na to, či produkt na platforme reálne predávate.

S Mergadom nastavíte inzerciu pre poľské formáty sami

Zvažujete expanziu na poľský online trh? S Mergadom využijete formáty pre porovnávače tovaru, ktoré už používate a prevediete ich na tie, ktoré aktuálne potrebujete. S našim virtuálnym správcom dokážete automatizovane spravovať dátové feedy. V Mergade zvládnete inzerciu e‑shopu spravovať sami – zrýchlite tým každodenné marketingové úkony a ušetríte náklady za prácu programátorov.

  Mergado na 30 dní zadarmo
  • feed si upravíte sami a ušetríte náklady za prácu programátora
  • plný prístup ku všetkým funkciám už v skúšobnej verzii

  Ako predávať na Allegro?

  Predávať na Allegre je jednoduché. Všetko sa deje na profile predajcu a užívateľsky prívetivé rozhranie pomáha so správou účtu. Čo si musíte nastaviť?

  • Allegro účet
  • PayU účet (umožňujúci prevod platieb z Allegro na váš bankový účet)

  Nižšie nájdete krátke návody a niekoľko tipov, ktoré vám tu pomôžu predávať tovar úspešnejšie.

  Ako nastaviť účet Allegro?

  Účet na Allegru si môže vytvoriť každý.

  Registračná stránka obsahuje dve podstránky a nájdete ich TU. Prvá z nich umožňuje registráciu súkromného účtu (Konto Zwykłe), druhá registráciu obchodného účtu (Konto firma).

  Ak chcete zaregistrovať obchodný účet, musíte zahrnúť nasledovné:

  • e‑mailovú adresu
  • login
  • heslo
  • telefónne číslo
  • NIP (daňové registračné číslo)
  • krajina, v ktorej obchodujete

  Spôsoby platby

  Pri štarte s predajom na Allegre si nezabudnite aktivovať služby PayU a Przelewy24. Vaše zisky budú vďaka tomu prevedené priamo na váš účet.

  Aktivácia služby PayU

  Najskôr potrebujete zapnúť službu PayU. Kliknutím na tento odkaz prejdete na registračnú stránku.

  Ak sa chcete zaregistrovať, musíte zahrnúť nasledovné:

  • meno a priezvisko
  • e‑mailovú adresu
  • telefonné číslo
  • daňové registračné číslo a sídlo vašej spoločnosti

  Následne sa prihláste k svojmu účtu Allegro a prejdite do záložky Môj predaj: 

  • V záložke vyberte sekciu Allegro financie a potom Nastavenie výberu. Kliknutím na možnosť Aktivujte výplaty.
  • V prvom bode si vyberte, či máte účet v Poľsku alebo v zahraničí. Údaje o majiteľovi účtu budú doplnené automaticky na základe informácií z účtu Allegro.
  • Zadajte číslo svojho bankového účtu. Pamätajte, že jeho vlastníkom musí byť osoba alebo spoločnosť, pre ktorú je účet Allegro registrovaný. Krajina bydliska bude vyplnená automaticky.
  • Upresnite spôsob výberu peňazí:
   • automaticky (môžete definovať, aké sumy sa vyberú a v akú dobu)
   • na vyžiadanie (sami sa budete môcť rozhodnúť, kedy vybrať prostriedky nazhromadené na Allegre)
  • Skontrolujte taktiež, aké upozornenia chcete dostávať. Po vyplnení údajov kliknite na tlačidlo Aktivovať výplaty.

  Aktivácia služby Przelewy24

  Akonáhle budete mať službu PayU, môžete si aktivovať Przelewy24.

  • Kliknite na tlačidlo Vykonajte prevod v záložke Nastavenie výberu.
  • Číslo účtu bude doplnené automaticky. Je to rovnaké číslo účtu, ktoré ste nakonfigurovali na výbery PayU.
  • Vyberte banku a vykonajte overovací prevod na čiastku 1,01 PLN. Pokiaľ vaša banka nie je na zozname, vyberte tradičný prevod, potom ľubovoľné číslo účtu zo zoznamu a kliknite na Vytlačiť prevod.
  • Posledným krokom je potvrdenie totožnosti zaslaním príslušných dokumentov. Povoľte ich v záložke Nastavenie výberu.

  Allegro umožňuje predaj všetkých produktov, ktoré sú legálne a nie sú na poľskom území zakázané. Existuje však niekoľko postupov, ktoré zefektívnia vaše predaje.

  Nasledujúce postupy nie sú povinné, Allegro avšak odporúča ich dodržiavanie.

  • Doručenie tovaru zadarmo.
  • Povolenie reklamácií.
  • Používanie poľských skladových priestorov, aby sa skrátila doba dodania zásielky a náklady za ňu.
  • Používanie poľštiny pri zalistovaní produktov do ponuky.

  Jedinou menou platnou na webe Allegro je poľský zlotý. PayU ukladá a odosiela prostriedky v PLN. Pre prepojenie s účtom PayU budete pravdepodobne musieť nastaviť účet v poľskej banke.

  Pripojte sa k Allegro Smart!

  Možnosti inzercie na Allegre obsahujú aj program Allegro Smart!, ktorá poskytuje:

  • neobmedzený počet bezplatných dodávok s minimálnou hodnotou 40 PLN od jedného predajcu (za predpokladu, že priemerné náklady na dopravu stoja 8 PLN, bude nákup ročného predplatného vrátený po siedmej objednávke)
  • viac ako 18 000 schránok na balíky a pohodlné miesta vyzdvihnutia – v predajniach Żabka, automatoch Biedronka, výdajniach Poczty Polskiej, čerpacích staníc Orlen, Eurosalonach alebo trafikach RUCH
  • bezplatné vrátenie objednávok (stačí vyplniť formulár priložený k objednávke, zabaliť a vrátiť priamo na miesto, odkiaľ bola zásielka prijatá) spolu s rýchlym prevodom peňazí na účet zákazníka

  Ako funguje služba Allegro Smart!

  Aktivácia Allegro Smart! je to rovnako jednoduchá a intuitívna ako používanie samotnej nákupnej platformy. Celý proces má iba štyri kroky:

  1. Na webe Allegro Smart! kliknutím na príslušné pole vyberte možnosť, o ktorú máte záujem (platba každý mesiac alebo každých 12 mesiacov).
  2. Potom budete presmerovaní na platobnú stránku, kde si zvolíte preferovanú formu: 
   • karta (v prípade mesačného predplatného) alebo prevod,
   • karta alebo BLIK (v prípade ročného predplatného).
  3. Ďalším krokom je prijať Pravidlá a kliknúť na tlačidlo Kúpiť a zaplatiť.
  4. Posledným krokom je vykonanie platby zvoleným spôsobom.

  Využite bohatý uvítací program

  Či už vlastníte iba e‑shop ale aj kamennú predajňu, do programu sa môže zapojiť každý nový inzerent na Allegre.

  Jediné, čo musíte urobiť, je založiť si prvý Podnikateľský účet na Allegre a potvrdiť svoje údaje, napríklad overovacím prevodom. Balíčky s výhodami sa objavia na vašom účte do dvoch pracovných dní v Zľavovom centre. Ako sa k nemu dostať?

  1. prihláste sa k svojmu firemnému účtu Allegro
  2. kliknite na tlačidlá aktivujúce balíčky udelené v rámci uvítacieho programu na záložke Centrum zliav

  Využijete služby Allegra?

  Hoci nie je Allegro typickým porovnávačom tovaru, je to najobľúbenejší marketplace pre užívateľov internetu v Poľsku. Byť na poľskej e‑commerce vidieť, znamená inzerovať na Allegru.