Predávajte na Allegre. Je to najpoužívanejšia poľská e-commerce platforma

Ak chcete držať krok na poľskej e-commerce, obchodujte na Allegro.pl. Jeho pozícia na miestnom trhu je veľmi silná, čo dokazuje aj fakt, že jeho služby využívajú veľké reťazce ako je napríklad Carrefour. Poďme sa s Allegrom zoznámiť bližšie.

V súčasnej dobe je v Poľsku 28,2 milióna užívateľov internetu a 73 % z nich nakupuje online. Pre 86 % z nich je Allegro najpoužívanejším marketplacom. Vysvetlime si, ako sa Allegro stalo vedúcou predajnou platformou v Poľsku.

Čo je Allegro?

História Allegra je podobná histórii spoločností zo Silicon Valley. Všetko začalo v suteréne IT skladu v roku 1999. V tom čase sa poľský online svet začal rozvíjať a Allegro malo obrovský vplyv na to, ako dnes vyzerá. Web, ktorý bol pôvodne aukčnou platformou pre nadšencov z rôznych oblastí, sa rýchlo premenil v najobľúbenejšie miesto elektronického obchodovania.
V súčasnej dobe sa pobočky Allegra nachádzajú v Poznani, Wrocławi, Krakove a Varšave a zamestnávajú okolo dve tisíc špičkových odborníkov z oblasti IT a e-commerce.

Ako marketplace nemá Allegro v Poľsku konkurenciu

Viac ako 125 000 e-shopov denne využíva jeho služby a každý deň predáva približne 1,2 milióna produktov. 95% týchto výrobkov je nový, nepoužitý tovar. Predávajú sa so zárukou, poistením a platba za ne je možná vo 0% splátkach.

Náhľad ponuky na Allegre. Zdroj: allegro.pl

Je Allegro podobné Amazonu?

Ako bolo uvedené vyššie, pôvodným cieľom Allegra boli služby aukčného webu. To sa dodnes nezmenilo, ale platforma sa prispôsobila súčasným potrebám trhu tým, že ponúka produkty s pevnou cenou a rôzne služby pre zákazníkov i e-shopy.
Hlavným rozdielom medzi platformami je spôsob manipulácie s produktmi. Na Allegru sú predajcovia pre každý zo svojich produktov povinní vytvoriť samostatnú produktovú kartu, zatiaľ čo Amazon používa jednu stránku produktu pre viac predajcov.
Ak chcete inzerovať na Allegre, musíte poskytnúť všetky informácie o každom produkte bez ohľadu na to, či produkt na platforme reálne predávate.

Ako používať Allegro?

Predávať na Allegru je jednoduché. Musíte si nastaviť svoj Allegro účet, PayU účet (umožňujúci prevod platieb z Allegro na váš bankový účet) a to je všetko. Nižšie nájdete krátke návody a niekoľko tipov, ktoré vám tu pomôžu predávať tovar úspešnejšie.

Ako nastaviť účet Allegro?

Účet na Allegru si môže vytvoriť každý.

Registračná stránka obsahuje dve podstránky a nájdete ich TU. Prvá z nich umožňuje registráciu súkromného účtu (Konto Zwykłe), druhá registráciu obchodného účtu (Konto firma).

Ak chcete zaregistrovať obchodný účet, musíte zahrnúť nasledovné:

 • e-mailovú adresu
 • login
 • heslo
 • telefónne číslo
 • NIP (daňové registračné číslo)
Náhľad registračnej stránky. Zdroj: Allegro.pl

Ako si nastaviť účet PayU?

Vytvorenie účtu PayU je veľmi jednoduché. Kliknutím na tento odkaz prejdete na registračnú stránku.

Ak sa chcete zaregistrovať, musíte zahrnúť nasledovné:

 • meno a priezvisko
 • e-mailovú adresu
 • telefonné číslo
 • daňové registračné číslo a sídlo vašej spoločnosti
Náhľad registrácie PayU. Zdroj: Payu.com

Dôležité

Jedinou menou platnou na webe Allegro je poľský zlotý. PayU ukladá a odosiela prostriedky v PLN. Pre prepojenie s účtom PayU budete pravdepodobne musieť nastaviť účet v poľskej banke.

 

Allegro umožňuje predaj všetkých produktov, ktoré sú legálne a nie sú na poľskom území zakázané. Existuje však niekoľko postupov, ktoré zefektívnia vaše predaje.

Nasledujúce postupy nie sú povinné, Allegro avšak odporúča ich dodržiavanie.

 • Doručenie tovaru zadarmo.
 • Povolenie reklamácií.
 • Používanie poľských skladových priestorov, aby sa skrátila doba dodania zásielky a náklady za ňu.
 • Používanie poľštiny pri zalistovaní produktov do ponuky.

Využijete služby Allegra?

Hoci nie je Allegro typickým porovnávačom tovaru, je to najobľúbenejší marketplace pre užívateľov internetu v Poľsku. Byť na poľskej e-commerce vidieť, znamená inzerovať na Allegru. Plánujete využiť jeho služby? Napíšte nám do komentárov nižšie, čo na to hovoríte.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Inzerujte na najrýchlejšie rastúcom trhovisku v Nemecku – Kaufland.de

V apríli 2021 sa z online trhoviska Real.de stal Kaufland.de. Do skupiny nemeckých internetových trhovísk sa tým zaradil ďalší gigant s 32 miliónmi návštev mesačne. V aktuálnom release sme do Mergada pridali formát Kaufland.de, vďaka ktorému sa ľahko pripojíte k viac ako siedmim tisícom predajcom na tejto platforme.

20.07.2021
Aké zmeny priniesla pandémia na poľskej e-commerce v roku 2020?

73% poľských užívateľov internetu nakupuje online. Podľa tohtoročnej správy IGE ich počet medziročne vzrástol o 11 percent. Pozrite sa, aké ďalšie zmeny sa udiali na poľskom e-commerce trhu za posledný rok a prispôsobte svoje podnikanie trendom i preferenciám nakupujúcich.

02.06.2021
Prilákajte v Maďarsku najsilnejšiu zákaznícku skupinu. Nakupujúci nad 55 rokov

Predávate na maďarskej e-commerce? Alebo sa sem práve chystáte expandovať? Miestny trh aj najväčšie porovnávače Árukereső, Árgép a Olcsóbbat sme si už predstavili. Teraz sa zameriame na najdôležitejšiu skupinu zákazníkov a na to, ako si ich udržať alebo či je lepšie získať nových klientov.

21.04.2021

Pridať nový komentár