Objavte Bidding Audit. Stane sa vašou pravou rukou pri bidovaní na Heureke

Zaujíma vás, či biddujete správne alebo ako si vedie váš tovar na porovnávači? Nový Bidding Audit prezistí všetky detaily za vás. S bezplatným online nástrojom od aplikácie Bidding Fox skontrolujete ponuku na Heureke a získate komplexný pohľad na váš sortiment. Prečítajte si, ako vám audit uľahčí správu inzercie.

Privítajte pomocníka na sledovanie biddingu

Novinka na poli auditov sa hodí každému e-shopárovi či marketérovi, ktorý bidduje na Heureke a potrebuje poznať kondíciu svojho sortimentu. S auditom skontrolujete aktuálny stav produktov a vo výsledku dostanete cenné dáta a tipy, akým smerom sa vydať pri práci s inzerciou. V prípade skrytých nedostatkov získate rovno aj odporúčania, ako chyby upraviť a posilniť konkurencieschopnosť.

Vyplnenie konverzného a XML feedu na webe Bidding Auditu. Zdroj: https://www.bidding-fox.sk/bidding-audit-sk

Chcete kompletne pokryť kontrolu vášho e-shopu? Cenový automat Pricing Audit vám pomôže bezplatne odhaliť nedostatky v cenotvorbe sortimentu. Pre stopercentný image marketing využite Audit obrázkov – prídete vďaka nemu na chyby, ktoré by ste pri produktových fotkách prehliadli.

Na akom princípe funguje biddingový audit?

Kontrola biddovaného sortimentu monitoruje ponuku na Heureke pomocou URL adresy konverzného feedu, ktorú nájdete v administrácii porovnávača, v záložke Štatistiky a reporty, na podstránke Meranie konverzií. Najskôr potrebujete zaškrtnúť políčko Generovať XML reporty. Získate tak URL adresu reportu za posledných 7 dní, ktorú vložíte do Bidding Auditu.

V úvodnom rozhraní nájdete aj priestor na vloženie adresy XML feedu vo formáte Heureka XML, ktorá je nepovinným údajom k vykonaniu auditu. Vo výsledku však vďaka týmto dátam získate prehľad aj o spárovanosti sortimentu či informácie o cene za preklik.

V poslednom kroku nezabudnite zadať e-mail, na ktorý vám príde upozornenie o vyhotovení auditu.

URL adresa denného konverzného feedu v administrácii Heureky. Zdroj: https://www.bidding-fox.sk/bidding-audit-sk

Čo vám prezradia výsledky Bidding Auditu?

Kontrola vašej biddingovej ponuky rozdelí sortiment do štyroch skupín:

  • produkty v poriadku
  • produkty s problémom
  • produkty s upozornením
  • produkty s odporúčaním

Každá skupina produktov obsahuje aj záložku Detail, kde nájdete konkrétne informácie o ich počte, jednotlivé detekcie, graf s rozložením sortimentu podľa pozície v biddingu a zoznam daných produktov.

Ukážky z reálnych výsledkov auditu nájdete na webe Bidding Auditu.

Výsledok auditu rozdelený do štyroch skupín podľa stavu sortimentu. Zdroj: https://www.bidding-fox.sk/bidding-audit-sk

Ako sa zorientovať vo výsledkoch auditu?

Kontrola biddingu vám v interaktívnych grafoch a tabuľkách prezradí:

  • aká časť sortimentu je v biddingu a na TOP pozícii
  • rozloženie sortimentu podľa obsadených pozícií v biddingu
  • rozdelenie sortimentu podľa kategórií
  • najčastejších konkurentov v biddingu
  • všetky detekcie zachytené u vášho sortimentu

Už viete na čom potrebujete zapracovať a čo sú vaše slabé stránky oproti konkurencií? Vrhnite sa do úprav inzercie a biddingu. Nemusíte ich však nastavovať sami, pretože s väčšinou úkonov vám pomôže automat Bidding Fox. Okrem opráv dokáže prehľadne diagnostikovať sortiment a vytvoriť tie správne biddingové stratégie pre váš e-shop. Vyskúšajte si všetky jeho funkcie na 15 dní zdarma.

Bidding Fox

Chcete byť na Heureke viditeľný a pritom mať rozpočet pod kontrolou? Využite služieb biddingového automatu. 3x denne prepočítava cenu CPC a drží pozíciu vášho tovaru tak, ako ste nastavili.

Mohlo by vás zaujímať:

Pomocou appky Feed Image Editor ľahko zväčšíte nízke rozlíšenie obrázkov

Jeden z najčastejších problémov, na ktorý pri inzercii na porovnávačoch narazíte, je nízke rozlíšenie produktových obrázkov. Aby vám produkty s nedostatočnými rozmermi obrázkov nezamietli, museli ste predtým hľadať náhradné fotky. To už odteraz neplatí. Pomocou novinky od Feed Image Editor rozlíšenie pôvodných obrázkov ľahko zväčšíte.

19.05.2021
 Zverte preklad vášho feedu automatizovanej appke Translating Parrot

Chcete sa so svojim e-shopom presadiť v zahraničí? Venujte pozornosť novej aplikácii Translating Parrot. Jej hlavnou doménou je automatický preklad XML feedu, ktorý budete potrebovať pre váš obchod, miestny marketplace či inzertný systém. Pozrite sa, ako jednoducho s ňou dokážete pracovať.

15.04.2021
Nový Pricing Audit je vonku. Prečo sa s ním oplatí kontrolovať sortiment?

Novinka z lišiackej dielne vám pomôže bezplatne odhaliť chyby v cenotvorbe, na ktoré by ste sami neprišli. Presne tak zistíte, ako si vedú vaše produkty na e-shope i cenových porovnávačoch a čo je potrebné vyladiť pre silnejšiu konkurencieschopnosť. Predstavujeme vám nástroj Pricing Audit.

14.04.2021

Pridať nový komentár