Spájanie XML feedov je odteraz jednoduché. S novou aplikáciou Blending Bull

Importujete dáta od viacerých dodávateľov a váš shopsystém ich dokáže importovať len z jediného feedu? Potrebujete dáta pred importom do shopsystému spracovať v Mergade? Spájanie vstupných XML feedov do jedného výstupného je náročný úkon. Ale to už odteraz neplatí - prácu vám urýchli appka Blending Bull.

Blending Bull spája dátové feedy do jedného

Blending Bull vie stiahnuť viac vstupných dátových XML feedov a spojiť ich do jedného výstupného XML. Súbory sťahuje automaticky a pravidelne. Vytvára z nich jeden výstupný súbor, ktorý možno ďalej spracovávať. Jej nastavenie je jednoduché, v administrácii všetko spracujete sami bez potreby spolupráce s administrátorom.

Schéma fungovania aplikácie Blending Bull.

V Mergade túto appky efektívne využijete v kombinácii s ďalšími appkami z Mergado Store:

Ako funguje appka Blending Bull

  • Aplikácia je viazaná na e-shop a funguje na úrovni súborov. Neimportujete produkty do databázy. Užívateľ zadá, akú časť XML súboru na začiatku a konci má "odstrániť" a zvyšok vloží do výstupného XML feedu.

  • Vstupné XML feedy sťahuje automaticky. Ak sa vstupy zmenia, pregeneruje výstupný XML feed. Ak sa vstupné dáta nezmenia, ponechá výstupný XML feed ako je.

  • Optimalizuje prístupy na servery so vstupnými feedmi. Ak napr. jeden veľkoobchod poskytne XML feed desiatich malobchodním predajcom a tí použijú Blending Bull, aplikácia stiahne vstupné XML feed iba raz a potom ho poskytne do spracovania všetkým.

 

Ako pracovať s aplikáciou Blending Bull:

1. Najprv si "do zásobníka" pridáme feedy, ktoré chceme spojiť → prejdeme do (prostrednej) záložky "Vstupné feedy" → klikneme na tlačidlo "Nový vstupný feed".

2. Zadáme URL feedu a klikneme na "Vytvoriť feed".

2a. Kroky 1. a 2. opakujeme tak dlho, než si "do zásobníka" pridáme všetky feedy, ktoré chceme spojiť.

3. Prejdeme do (prvej) záložky "Výstupné feedy" a klikneme na tlačidlo "Nový výstupný feed".

4. Zadáme "Názov výstupného feedu" a klikneme na tlačidlo "Nový výstupný feed". Tým sa pridá prvý feed, ktorý bude súčasťou výstupného feedu.

5. Vstupné feedy si môžeme pomenovať v poli "Názov" a v rozbaľovacej ponuke "XML feed" vyberieme ten, ktorý chceme použiť ako prvý.

  • Pokiaľ ide napríklad o prvý feed z troch, využijeme pole "Odstrániť text z konca feedu", kam skopírujeme koniec feedu, ktorý chceme odstrániť. Často sa feed ukončuje na riadku obsahujúcom element </CHANNEL>.
  • Tento text odstraňujeme, pretože nasledujúci feed bude tvoriť pokračovanie jednotlivých <ITEM> a ukončovací element tu nesmie zostať, aby feed zostal validný.
  • Nakoniec klikneme na "Uložiť" - týmto sme spojili prvú časť feedov.

5a. Kroky 3. a 4. opakujeme postupne pre všetky feedy, ktoré chceme spojiť.

Ak spájame tri alebo viac feedov:

  • u prvého odstránime _patičku_ (viz. vyššie element </CHANNEL>)
  • u prostredného odstránime _hlavičku_ aj _patičku_
  • u posledného _hlavičku_ (tj. všetok obsah, než začnú jednotlivé <ITEM>)

6. Po pridaní všetkých vstupných feedov, ktoré majú byť zlúčené do jedného výstupného, ​​dokončíme jeho vytvorenie tým, že si uložíme → tlačidlom "Uložiť".

  • Pozn.: Po uložení môže chvíľu trvať (cca 1 minútu), než sa nám v tabuľke s prehľadom výstupných feedov zobrazí výstupná URL adresa zlúčeného feedu.

7. Kliknutím na príslušnú ikonku skopírujeme adresu výstupného feedu.
 

8. A to je všetko. Cez ikonku ceruzky dokážete vytvorený výstupný feed kedykoľvek editovať.
 

Blending Bull

Blending Bull vie stiahnuť viac vstupných dátových XML feedov a spojiť ich do jedného výstupného XML. Súbory sťahuje automaticky a pravidelne. Vytvára z nich jeden výstupný súbor, ktorý možno ďalej spracovávať. Napríklad v Mergade.

Importujte do e-shopu už kvalitné dáta. Spájanie feedov vďaka appke Blending Bull nebude už náročné na čas ani na nervy. Zefektívniť inzerciu vám pomôžu taktiež ďalšie appky. S Bidding Foxom automatizovane nastavíte ponuky za preklik a s Feed Image Editorom ovládnete správu produktových obrázkov. Naučte sa nimi pracovať od našich profesionálov na bezplatných online školeniach.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Ako si vybrať medzi párovacími appkami? Zistite, ktorá je pre váš e-shop najlepšia

Bezchybná spárovanosť produktov je kľúčom ku kvalitnej inzercii na porovnávačoch tovaru. Na zvládnutie tohto úkonu nájdete v Mergado Store rovno dve užitočné aplikácie, Pairing Bear a Heureka Watchdog. Prinášame vám porovnanie, ktoré vám pomôže zorientovať sa pri ich výbere.

06.01.2021
Vyhnite sa nefunkčnému webu. Jeho chod automaticky postráži aplikácia Monitoring Horn

Ako zaistiť, aby bola dostupnosť vašej stránky vždy stopercentná? Zverte kontrolu webu novej aplikácii Monitoring Horn, ktorá ho bude strážiť za vás nonstop a automaticky. S jej pomocou predídete výpadkom inzercie a možným stratám. Poďme si ukázať, ako ľahko si ju aktivujete.

19.11.2020
Ako prekonať konkurenciu pomocou cien? Pomôžu vám nové funkcie Pricing Foxu

Nastavujete inzerciu na predvianočný boj o zákazníka? Zabodujte pomocou Pricing Foxu a ponúknite nakupujúcim najvýhodnejšiu cenu spomedzi konkurencie. Aplikácia priniesla nedávno ďalšiu dávku vylepšení, s ktorými je práca na cenotvorbe opäť jednoduchšia. Poďme sa pozrieť na výber lišiackych noviniek.

22.10.2020

Pridať nový komentár