Spájanie XML feedov je odteraz jednoduché. S novou aplikáciou Blending Bull

Importujete dáta od viacerých dodávateľov a váš shopsystém ich dokáže importovať len z jediného feedu? Potrebujete dáta pred importom do shopsystému spracovať v Mergade? Spájanie vstupných XML feedov do jedného výstupného je náročný úkon. Ale to už odteraz neplatí - prácu vám urýchli appka Blending Bull.

Blending Bull spája dátové feedy do jedného

Blending Bull vie stiahnuť viac vstupných dátových XML feedov a spojiť ich do jedného výstupného XML. Súbory sťahuje automaticky a pravidelne. Vytvára z nich jeden výstupný súbor, ktorý možno ďalej spracovávať. Jej nastavenie je jednoduché, v administrácii všetko spracujete sami bez potreby spolupráce s administrátorom.

Schéma fungovania aplikácie Blending Bull.

V Mergade túto appky efektívne využijete v kombinácii s ďalšími appkami z Mergado Store:

Ako funguje appka Blending Bull

  • Aplikácia je viazaná na e-shop a funguje na úrovni súborov. Neimportujete produkty do databázy. Užívateľ zadá, akú časť XML súboru na začiatku a konci má "odstrániť" a zvyšok vloží do výstupného XML feedu.

  • Vstupné XML feedy sťahuje automaticky. Ak sa vstupy zmenia, pregeneruje výstupný XML feed. Ak sa vstupné dáta nezmenia, ponechá výstupný XML feed ako je.

  • Optimalizuje prístupy na servery so vstupnými feedmi. Ak napr. jeden veľkoobchod poskytne XML feed desiatich malobchodním predajcom a tí použijú Blending Bull, aplikácia stiahne vstupné XML feed iba raz a potom ho poskytne do spracovania všetkým.

 

Ako pracovať s aplikáciou Blending Bull:

1. Najprv si "do zásobníka" pridáme feedy, ktoré chceme spojiť → prejdeme do (prostrednej) záložky "Vstupné feedy" → klikneme na tlačidlo "Nový vstupný feed".

2. Zadáme URL feedu a klikneme na "Vytvoriť feed".

2a. Kroky 1. a 2. opakujeme tak dlho, než si "do zásobníka" pridáme všetky feedy, ktoré chceme spojiť.

3. Prejdeme do (prvej) záložky "Výstupné feedy" a klikneme na tlačidlo "Nový výstupný feed".

4. Zadáme "Názov výstupného feedu" a klikneme na tlačidlo "Nový výstupný feed". Tým sa pridá prvý feed, ktorý bude súčasťou výstupného feedu.

5. Vstupné feedy si môžeme pomenovať v poli "Názov" a v rozbaľovacej ponuke "XML feed" vyberieme ten, ktorý chceme použiť ako prvý.

  • Pokiaľ ide napríklad o prvý feed z troch, využijeme pole "Odstrániť text z konca feedu", kam skopírujeme koniec feedu, ktorý chceme odstrániť. Často sa feed ukončuje na riadku obsahujúcom element </CHANNEL>.
  • Tento text odstraňujeme, pretože nasledujúci feed bude tvoriť pokračovanie jednotlivých <ITEM> a ukončovací element tu nesmie zostať, aby feed zostal validný.
  • Nakoniec klikneme na "Uložiť" - týmto sme spojili prvú časť feedov.

5a. Kroky 3. a 4. opakujeme postupne pre všetky feedy, ktoré chceme spojiť.

Ak spájame tri alebo viac feedov:

  • u prvého odstránime _patičku_ (viz. vyššie element </CHANNEL>)
  • u prostredného odstránime _hlavičku_ aj _patičku_
  • u posledného _hlavičku_ (tj. všetok obsah, než začnú jednotlivé <ITEM>)

6. Po pridaní všetkých vstupných feedov, ktoré majú byť zlúčené do jedného výstupného, ​​dokončíme jeho vytvorenie tým, že si uložíme → tlačidlom "Uložiť".

  • Pozn.: Po uložení môže chvíľu trvať (cca 1 minútu), než sa nám v tabuľke s prehľadom výstupných feedov zobrazí výstupná URL adresa zlúčeného feedu.

7. Kliknutím na príslušnú ikonku skopírujeme adresu výstupného feedu.
 

8. A to je všetko. Cez ikonku ceruzky dokážete vytvorený výstupný feed kedykoľvek editovať.
 

Kompletnú dokumentáciu a dôležité informácie nájdete na tomto webe Blending Bull.

Blending Bull

Blending Bull vie stiahnuť viac vstupných dátových XML feedov a spojiť ich do jedného výstupného XML. Súbory sťahuje automaticky a pravidelne. Vytvára z nich jeden výstupný súbor, ktorý možno ďalej spracovávať. Napríklad v Mergade.

Importujte do e-shopu už kvalitné dáta. Spájanie feedov vďaka appke Blending Bull nebude už náročné na čas ani na nervy. Zefektívniť inzerciu vám pomôžu taktiež ďalšie appky. S Bidding Foxom automatizovane nastavíte ponuky za preklik a s Feed Image Editorom ovládnete správu produktových obrázkov. Naučte sa nimi pracovať od našich profesionálov na bezplatných online školeniach.

 

Mohlo by vás zaujímať:

 Zverte preklad vášho feedu automatizovanej appke Translating Parrot

Chcete sa so svojim e-shopom presadiť v zahraničí? Venujte pozornosť novej aplikácii Translating Parrot. Jej hlavnou doménou je automatický preklad XML feedu, ktorý budete potrebovať pre váš obchod, miestny marketplace či inzertný systém. Pozrite sa, ako jednoducho s ňou dokážete pracovať.

15.04.2021
Nový Pricing Audit je vonku. Prečo sa s ním oplatí kontrolovať sortiment?

Novinka z lišiackej dielne vám pomôže bezplatne odhaliť chyby v cenotvorbe, na ktoré by ste sami neprišli. Presne tak zistíte, ako si vedú vaše produkty na e-shope i cenových porovnávačoch a čo je potrebné vyladiť pre silnejšiu konkurencieschopnosť. Predstavujeme vám nástroj Pricing Audit.

14.04.2021
Stiahnite si celý web do jedného CSV so Scraping Camel

Chcete zo stránok či e-shopov získavať dáta, ktoré nie sú obsiahnuté v XML feede? K cenným informáciám sa dostanete jednoducho pomocou novej aplikácie Scraping Camel. Využite jej funkcie pre efektívnejšiu tvorbu PPC reklám či SEO. Ukážeme vám, ako na to.

25.03.2021

Pridať nový komentár