Spájanie XML feedov je odteraz jednoduché. S novou aplikáciou Blending Bull

Lukáš Horák
13. 10. 2020
3 minúty čítania
Spájanie XML feedov je odteraz jednoduché. S novou aplikáciou Blending Bull

Importujete dáta od viacerých dodávateľov a váš shopsystém ich dokáže importovať len z jediného feedu? Potrebujete dáta pred importom do shopsystému spracovať v Mergade? Spájanie vstupných XML feedov do jedného výstupného je náročný úkon. Ale to už odteraz neplatí — prácu vám urýchli appka Blending Bull.

Importujete dáta od viacerých dodávateľov a váš shopsystém ich dokáže importovať len z jediného feedu? Potrebujete dáta pred importom do shopsystému spracovať v Mergade? Spájanie vstupných XML feedov do jedného výstupného je náročný úkon. Ale to už odteraz neplatí — prácu vám urýchli appka Blending Bull.

Blending Bull spája dátové feedy do jedného

Blending Bull vie stiahnuť viac vstupných dátových XML feedov a spojiť ich do jedného výstupného XML. Súbory sťahuje automaticky a pravidelne. Vytvára z nich jeden výstupný súbor, ktorý možno ďalej spracovávať. Jej nastavenie je jednoduché, v administrácii všetko spracujete sami bez potreby spolupráce s administrátorom.

V Mergade túto appky efektívne využijete v kombinácii s ďalšími appkami z Mergado Store:

Ako funguje appka Blending Bull

  • Aplikácia je viazaná na e‑shop a funguje na úrovni súborov. Neimportujete produkty do databázy. Užívateľ zadá, akú časť XML súboru na začiatku a konci má “odstrániť” a zvyšok vloží do výstupného XML feedu.

  • Vstupné XML feedy sťahuje automaticky. Ak sa vstupy zmenia, pregeneruje výstupný XML feed. Ak sa vstupné dáta nezmenia, ponechá výstupný XML feed ako je.

  • Optimalizuje prístupy na servery so vstupnými feedmi. Ak napr. jeden veľkoobchod poskytne XML feed desiatich malobchodním predajcom a tí použijú Blending Bull, aplikácia stiahne vstupné XML feed iba raz a potom ho poskytne do spracovania všetkým.

Zoznámte sa appkou Blending Bull bližšie prostredníctvom prehľadnej nápovedy.

Ako pracovať s aplikáciou Blending Bull:

1. Najprv si “do zásobníka” pridáme feedy, ktoré chceme spojiť → prejdeme do (prostrednej) záložky “Vstupné feedy” → klikneme na tlačidlo “Nový vstupný feed”.

2. Zadáme URL feedu a klikneme na “Vytvoriť feed”.

2a. Kroky 1. a 2. opakujeme tak dlho, než si “do zásobníkapridáme všetky feedy, ktoré chceme spojiť.

3. Prejdeme do (prvej) záložky “Výstupné feedy” a klikneme na tlačidlo “Nový výstupný feed”, ktoré nás hodí do záložky Settings.

4. Zadáme “Názov výstupného feedu” a klikneme na tlačidlo “Uložiť”. Tým sa pridá prvý feed, ktorý bude súčasťou výstupného feedu.

5. Pre ďalšiu akciu sa prepneme späť do záložky “Vstupný feed” a klikneme na tlačidlo “Nový vstupnej feed”. Následne si môžeme vstupné feedy pomenovať v poli “Názov” a v rozbaľovacej ponuke “XML feed” vyberieme ten, ktorý chceme použiť ako prvý.

  • Pokiaľ ide napríklad o prvý feed z troch, využijeme pole “Odstrániť text z konca feedu”, kam skopírujeme koniec feedu, ktorý chceme odstrániť. Často sa feed ukončuje na riadku obsahujúcom element </CHANNEL>.
  • Tento text odstraňujeme, pretože nasledujúci feed bude tvoriť pokračovanie jednotlivých <ITEM> a ukončovací element tu nesmie zostať, aby feed zostal validný.
  • Nakoniec klikneme na “Uložiť” — týmto sme spojili prvú časť feedov.

5a. Kroky 3. a 4. opakujeme postupne pre všetky feedy, ktoré chceme spojiť.

Ak spájame tri alebo viac feedov:

  • u prvého odstránime _​patičku_​ (viz. vyššie element </CHANNEL>)
  • u prostredného odstránime _​hlavičku_​ aj _patičku_
  • u posledného _​hlavičku_​ (tj. všetok obsah, než začnú jednotlivé <ITEM>)

6. Po pridaní všetkých vstupných feedov, ktoré majú byť zlúčené do jedného výstupného, ​​dokončíme jeho vytvorenie tým, že si uložíme → tlačidlom “Uložiť”.

  • Pozn.: Po uložení môže chvíľu trvať (cca 1 minútu), než sa nám v tabuľke s prehľadom výstupných feedov zobrazí výstupná URL adresa zlúčeného feedu.

7. Kliknutím na príslušnú ikonku (nájdeme ju v časti Home button, do ktorej sa dostaneme cez navigáciu) skopírujeme adresu výstupného feedu.
 

8. A to je všetko. Cez ikonku ceruzky dokážete vytvorený výstupný feed kedykoľvek editovať.
 

Kompletnú dokumentáciu a dôležité informácie nájdete na tomto webe Blending Bull.

Importujte do e‑shopu už kvalitné dáta. Spájanie feedov vďaka appke Blending Bull nebude už náročné na čas ani na nervy. Zefektívniť inzerciu vám pomôžu taktiež ďalšie appky. S Bidding Foxom automatizovane nastavíte ponuky za preklik a s Feed Image Editorom ovládnete správu produktových obrázkov. Naučte sa nimi pracovať od našich profesionálov na bezplatných online školeniach.

Mohlo by vás zaujímať:

Lukáš Horák

Lukáš sa v Mergade stará o väčšinu komunikácie v češtine. Prostredníctvom blogu, e‑mailu a sociálnych sietí pravidelne zásobuje čitateľa aktualitami z e‑commerce, novinkami a tipmi z Mergada. Pokiaľ práve nie je copywriter, užíva si príjemné veci ako badminton, výlety medzi utajené skvosty osemdesiatkovej hudby a plody mora podávané s červeným vínom.