Odstránenie pozadia rýchlo a jednoducho? S Feed Image Editorom to zvládnete na pár kliknutí

Článok uverejnený 22.02.2022

Vedieť automatizovane zmeniť citlivosť odstránenia pozadia a vyhladiť orezané hrany objektov v produktových obrázkoch je užitočná funkcia pre marketérov a e-shopárov. Aplikácia Feed Image Editor sa vo svojich aktuálnych releasoch zameriava na zjednodušenie úkonov spojených s úpravou pozadia. Pozrime sa na ne zblízka.

Ako zmeniť citlivosť odstránenie pozadia

Porovnávače tovaru väčšinou vyžadujú, aby mali inzerované produkty biele pozadie. E-shopári a marketéri preto musia pôvodné pozadie z produktových obrázkov odstrániť. Pri používaní štandardných editorov sa často stáva, že sa oreže aj časť produktu alebo sa pozadie neodstráni celé.

Feed Image Editor ponúka preto na pravom pracovnom paneli tri úrovne odstránenia pozadia. Vďaka nim si sami zvolíte, ako veľmi má byť pozadie produktu orezané.

Úrovne citlivosti odstránenie pozadia:

  • nízka
  • stredná
  • vysoká
Feed Image Editor ponúka tri úrovne odstránenia pozadia. Zdroj: www.feed-image-editor.cz

Ako funguje novinka v praxi

  1. Pokiaľ pri odstraňovaní zmizla aj časť produktu, nastavte vyššiu citlivosť efektu. Odstránenie pozadia bude menej agresívne.
  2. Ak odstránenie pozadia nebolo dostačujúce, vyberte nízku citlivosť. Funkcia sa bude snažiť odstrániť všetky fragmenty pozadia.
Príklad použitia stupňov citlivosti pri odstránení pozadia – v poradí nízke, stredné, vysoké. Zdroj: www.feed-image-editor.cz

FIE vie vyhladiť orezané hrany produktov v obrázkoch

Najviac to oceníte v prípadoch, keď:

  • sú obrázky na vstupe v nižšej kvalite alebo v menších rozmeroch
  • ste odstraňovali zložité pozadie prostredia produktov
  • ste odstraňovali pozadie pri produktoch, ktoré mali rovnakú farbu ako farba pozadia
Vyhladenie orezaných hrán produktov s obrázkami v menších rozmeroch. Zdroj: forum.mergado.cz/t/feed-image-editor-live/248/47

Zaujíma vás, aké ďalšie novinky pridala aplikácia Feed Image Editor? Prečítajte si release notes na našom fóre.

Aktivujte si Feed Image Editor

Feed Image Editor je mocná zbraň v rukách e-shopárov a marketérov, pomocou ktorej vytvárajú pútavú obrazovú inzerciu. Pridajte sa medzi užívateľov aplikácie, ktorí spravujú obrázky automatizovane a hromadne,. Vyskúšajte si výhody Feed Image Editora na prvých 30 dní zadarmo.

Feed Image Editor na 30 dní zadarmo
  • zvýšte predajný potenciál produktov atraktívnym image marketingom
  • hromadná a automatizovaná správa obrazovej inzercie na porovnávačoch

Mohlo by vás zaujímať:

Vodoznaky v inzercii vás už trápiť nemusia. Feed Image Editor ich nechá zmiznúť

Patríte medzi e-shopárov, ktorí pri nastavovaní produktových obrázkov do inzercie trávia veľa času odstraňovaním vodoznakov? Tento neobľúbený úkon vám odteraz pomôže vyriešiť aplikácia Feed Image Editor. Vďaka nej vodoznaky zmažete na pár klikov a vaše obrázky budú vyzerať bezchybne.

17.05.2022
Zaistite si lepšiu orientáciu v projektu. Nová aplikácia Fox Data+ vášmu e-shopu zobrazí dashboardy na mieru

V Mergado Store štartuje nová aplikácia. E-shopárom a marketérom, ktorí uprednostňujú všetky dáta na jednom mieste, výrazne uľahčí monitoring produktov. Predstavujeme vám praktickú nadstavbu na Mergado a pomocníka pri kontrole projektových výberov či elementov, novinku Fox Data+.

10.05.2022
Blending Bull od základov: Ako využijete aplikáciu v praxi?

Preskúmajte všetky možnosti, ktoré ponúka aplikácia Blending Bull v našom šikovnom sprievodcovi. S pomocou prvej časti sa naučíte založiť dátový zdroj a zorientujete sa v rozhraní appky. V druhom článku priblížime, ako vám uľahčí prácu pri bežných e-shopárskych úkonoch.

21.04.2022

Pridať nový komentár