Zviditeľnite sa pomocou ďalších Google platforiem

Google Nákupy prichádzajú s novým spôsobom ako prepojiť ešte viac online obchodov s ich cieľovými zákazníkmi. Využite na to program služby Merchant Center, ktorý je dostupný už aj pre českých e-shopárov. S jeho pomocou zobrazíte sortiment automaticky v neplatených výsledkoch na Googli. Poďme si novinku predstaviť bližšie.

Ukážte sa už aj na českých formátoch Googlu

Google Nákupy prinášajú s každou novou funkcionalitou lepšie možnosti pre e-shopy a pomáhajú im dosiahnuť vyššie priečky vo vyhľadávaní. Výnimkou nie je ani spustený program Platformy na Google. Online obchodom umožní automaticky zobraziť produkty v neplatených výsledkoch na jeho hlavných platformách.

Zákazníci amerických e-shopov funkciu úspešne otestovali a jej rozšírenie je už dostupné vo všetkých krajinách, kde sú služby Google Merchant Center k dispozícii.

Postup na nastavenie Google Merchant Centra 1 Zdroj: https://www.google.com/retail/get-started/?product=merchant-center&hl=cs

Ako funguje Google novinka

Aby sa vaše produkty zobrazili v neplatených záznamoch na formátoch Googlu, potrebujete nahrať do tejto služby zdroj dát. Zákazníci následne uvidia váš tovar na platformách Obrázky Google, kartách Nákupy Google, vo funkcii Google Lens a vo Vyhľadávaní Google. Výhodou pre e-shopy je bezplatné zapojenie obchodníkov a zobrazovanie sortimentu vo výsledkoch vyhľadávania.

Na zapojenie do projektu musí obchod dodržať pravidlá zobrazovania výrobkov v platformách Googlu a splniť viacero kritérií. Všetky sú prehľadne spísané v doporučených postupoch na stránke podpory Google Merchant Centra.

 

Nový projekt od Google vám poskytuje efektívny spôsob ako zacieliť nakupujúcich na viacerých frontoch zároveň. Google Nákupy sú dôležitý predajný kanál, ktorý vyžaduje kvalitne nastavenú inzerciu. Túto marketingovú službu ovládnete, ak sa na jej úpravy naučíte používať Mergado.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Zbierajte zákaznícke recenzie Google na vašom PrestaShop alebo WooCommerce e-shope

Zákaznícke recenzie Google sú cenným zdrojom informácií a ďalšou možnosťou, ako zviditeľniť e-shop a produkty. Implementujte ich pre váš obchod na platformách PrestaShop alebo WooCommerce. Zvýšite tým jeho dôveryhodnosť.

30.03.2021
Ako nastaviť známe služby pre e-shop na WooCommerce? Zvládnete to s Mergado Packom

Využívate pre svoj e-shop platformu WooCommerce? A viete, že s bezplatným nástrojom Mergado Pack si dokážete implementovať populárne reklamné služby na jednom mieste? Aby ste si nastavili nástroje ako GLAMI pixel, Heureka meranie konverzií či Google Ads správne, sledujte sériu praktických videonávodov.

28.01.2021
Zviditeľnite produkty v akcii na Google Nákupoch a v dynamickom remarketingu

Premýšľate nad tým, ako efektívne dostať zľavnený tovar pred oči nakupujúcich? Na Google Nákupoch a v dynamickom remarketingu zobrazujú ceny v akcii zľavové štítky. V tomto článku vám prinášame návod, ako v popise produktu zobraziť aktuálnu cenu spoločne s preškrtnutou pôvodnou cenou.

10.12.2020

Pridať nový komentár