Zviditeľnite sa pomocou ďalších Google platforiem

Google Nákupy prichádzajú s novým spôsobom ako prepojiť ešte viac online obchodov s ich cieľovými zákazníkmi. Využite na to program služby Merchant Center, ktorý je dostupný už aj pre českých e-shopárov. S jeho pomocou zobrazíte sortiment automaticky v neplatených výsledkoch na Googli. Poďme si novinku predstaviť bližšie.

Ukážte sa už aj na českých formátoch Googlu

Google Nákupy prinášajú s každou novou funkcionalitou lepšie možnosti pre e-shopy a pomáhajú im dosiahnuť vyššie priečky vo vyhľadávaní. Výnimkou nie je ani spustený program Platformy na Google. Online obchodom umožní automaticky zobraziť produkty v neplatených výsledkoch na jeho hlavných platformách.

Zákazníci amerických e-shopov funkciu úspešne otestovali a jej rozšírenie je už dostupné vo všetkých krajinách, kde sú služby Google Merchant Center k dispozícii.

Postup na nastavenie Google Merchant Centra 1 Zdroj: https://www.google.com/retail/get-started/?product=merchant-center&hl=cs

Ako funguje Google novinka

Aby sa vaše produkty zobrazili v neplatených záznamoch na formátoch Googlu, potrebujete nahrať do tejto služby zdroj dát. Zákazníci následne uvidia váš tovar na platformách Obrázky Google, kartách Nákupy Google, vo funkcii Google Lens a vo Vyhľadávaní Google. Výhodou pre e-shopy je bezplatné zapojenie obchodníkov a zobrazovanie sortimentu vo výsledkoch vyhľadávania.

Na zapojenie do projektu musí obchod dodržať pravidlá zobrazovania výrobkov v platformách Googlu a splniť viacero kritérií. Všetky sú prehľadne spísané v doporučených postupoch na stránke podpory Google Merchant Centra.

 

Nový projekt od Google vám poskytuje efektívny spôsob ako zacieliť nakupujúcich na viacerých frontoch zároveň. Google Nákupy sú dôležitý predajný kanál, ktorý vyžaduje kvalitne nastavenú inzerciu. Túto marketingovú službu ovládnete, ak sa na jej úpravy naučíte používať Mergado.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Upravte Google a Facebook formáty podľa ich aktuálnej špecifikácie

Google a Facebook pridali do svojich špecifikácií v minulých mesiacoch nové elementy bez akejkoľvek notifikácie. V Mergade to viedlo k tomu, že sa tieto elementy pri projektoch, ktoré mali na vstupe Google alebo Facebook formát, automaticky neskrývali.

26.08.2020
Dostaňte sa na globálny trh s vyhľadávačom Kelkoo Group

Zvažujete inzerciu na Kelkoo Group? Európsky priekopník medzi porovnávačmi tovaru priblíži sortiment e-shopu nakupujúcim v 26 krajinách sveta. Exportujte naň obchod –  zjednodušíte proces nákupu pre koncového zákazníka na Slovensku alebo preniknete rovno na niekoľko trhov zároveň. Zistite, čo všetko potrebujete k štartu na Kelkoo.

21.07.2020
Nastavte si dopravu pre známe porovnávače a reklamné systémy

Kvalitne nastavená ponuka dopravcov a cena dopravy sú kľúčové konkurenčné zbrane e-shopov inzerujúcich na vyhľadávačoch tovaru. Máme pre vás prehľadného sprievodcu, ktorý vám ukáže, ako v Mergade nastavíte pravidlá pre cenu dopravy na najznámejších porovnávačoch.

03.06.2020

Pridať nový komentár