Mergado 2 podporuje formát MALL Marketplace

Článok uverejnený 21.06.2022

Aby ste na MALL Marketplace vytvorili funkčnú inzerciu, mali by ste dodržať určité poradie elementov, ktoré vyžaduje. Mergado 2 tento formát podporuje a parametre zobrazuje podľa MALL špecifikácie. Uľahčí vám veľa práce, aj keď časť úkonov musíte stále vykonať ručne.

Chcete používať Mergado 2 už teraz? Stačí nám napísať

  • Súčasná verzia Mergada formát MALL Marketplace nepodporuje. Možnosť vygenerovať parametre ponúka Mergado 2, ktoré sa chystáme predstaviť na prelome júna a júla 2022.
  • Pokiaľ jeho pomocou chcete feedy spravovať už teraz, kontaktujte prosím náš support. Túto možnosť vám jednoducho zapneme.
  • Mergado 2 rozšíri existujúce možnosti používania Mergada pomocou mnohých užitočných funkcií.

Pre správny vstup na MALL Marketplace musí váš feed spĺňať niekoľko predpokladov

MALL Marketplace je náročný na množstvo podmienok. Preto až pre neho v Mergade začnete nastavovať feed, musíte si ich postrážiť.

Špecifikácie nájdete v MALL Knowledge Base:

Nastavenie dostupnostného feedu je pomerne jednoduché. Príprava produktového feedu pre formát MALL Marketplace obsahuje niekoľko špecifík, podľa typu tovaru a príslušnej kategórie.

Uveďme si všetko na príklade:

Na MALL Marketplace chcete tovar z kategórie Brože. Jej ID MALL označuje ako "NM083" a požaduje, aby ste pri týchto položkách nastavili niekoľko povinných parametrov a ich hodnoty:

PARAM | NAME: `GENDER_AND`

PARAM | VALUE: `pre ženy` alebo `pre mužov`

a

PARAM | NAME: `AGE_AND`

PARAM | VALUE: `pre deti` alebo `pre dospelých`

Postup:

  1. Vytvorte si výber produktov na zvolený tovar (v tomto prípade brošne).
  2. Na tento výber aplikujte pravidlo Nastaviť parametre produktov, v ktorom si tieto parametre pridáte.
  3. Na ľavej strane napíšete GENDER_AND a na pravej napríklad: pre ženy.
  4. Na ďalší riadok naľavo potom AGE_AND a na pravej strane pravidlá napríklad: pre dospelých.
  5. Pravidlo uložte a prípadne pregenerujte feed.
Vzhľad výstupných hodnôt elementov pre tovar z kategórie Brože/NM083.

Mergado čoskoro prinesie veľké množstvo vylepšení, ktoré budú znamenať určité zmeny v rozhraní a používaní jeho funkcií, ako ste boli doteraz zvyknutí. O všetkom vás budeme včas informovať a priebežne doplníme pomocníka a návody, ako s novými funkcionalitami pracovať.

Mergado na 30 dní zadarmo
  • feed si upravíte sami a ušetríte náklady za prácu programátora
  • plný prístup ku všetkým funkciám už v skúšobnej verzii

Mohlo by vás zaujímať:

Video-nápoveda: Ako na rýchlu manuálnu editáciu hodnôt v Mergade?

Manuálne zmeny v Mergade sú užitočnou funkciou pre menšiu skupinu konkrétnych produktov. Ak potrebujete často editovať práve tento typ sortimentu, sledujte ako si jednoducho upravíte dôležité detaily vo feede. Špecialista Luďek Volejník vás vo videu prevedie touto nenápadnou, ale za to všestrannou funkcionalitou.

02.08.2021
Vyriešte skrývanie nevýhodných produktov raz a navždy

Sledujete výkonnosť vášho e-shopu a potrebujete skryť produkty, ktoré sa vám neoplatí inzerovať? V Mergade nájdete na mieru pripravené funkcie, s ktorými upravíte feed na pár klikov. Pozrite sa, ako pracuje so skrývaním sortimentu náš support master Luďek Volejník a dosiahnite, aby bola vaša inzercia vždy zisková.

27.07.2021
Ako importovať feed do Mergada z úložiska Dropbox

Využívate pre svoj e-shop cloudové úložisko Dropbox? Ušetrite si čas pri hľadaní návodu, ako zvládnuť import feedu do Mergada. Pripravili sme pre vás jednoduchý postup, s ktorým nastavíte správne zdieľanie súboru bez problémov. Poďme sa do toho pustiť.

02.03.2021

Pridať nový komentár