Nový Pricing Audit je vonku. Prečo sa s ním oplatí kontrolovať sortiment?

Novinka z lišiackej dielne vám pomôže bezplatne odhaliť chyby v cenotvorbe, na ktoré by ste sami neprišli. Presne tak zistíte, ako si vedú vaše produkty na e-shope i cenových porovnávačoch a čo je potrebné vyladiť pre silnejšiu konkurencieschopnosť. Predstavujeme vám nástroj Pricing Audit.

Získajte komplexný pohľad na stav vášho sortimentu

Pricing Audit slúži predovšetkým na analýzu produktov na e-shope a porovnávači tovaru Heureka. Či už chcete zlepšiť kondíciu vášho alebo klientovho online obchodu, s výsledkami auditu sa viete zamerať na konkrétne nedostatky cenotvorby.

Úvod do Pricing Auditu. Zdroj:https://pricing-audit.sk/

Akým spôsobom funguje Pricing audit?

  • Dáta pre kontrolu čerpá nástroj z URL adresy konverzného feedu, ktorý nájdete v administrácii Heureky.
  • Hľadajte ho v záložke Štatistiky a reporty, podstránka Meranie konverzií.
  • Zaškrtnite checkbox Generovať XML reporty a získate tak URL adresu denného reportu, ktorú v Pricing Audite vložíte do poľa Zadajte URL vášho konverzného feedu.
  • Odporúčame vyplniť aj adresu XML feedu a názov elementu s nákupnou cenou. Audit tak dokáže skontrolovať aj spárovanosť produktov a poskytnúť informácie ohľadom obstarávacej ceny.
  • Nezabudnite, že adresa XML feedu musí byť vo formáte Heureka XML s voliteľným pridaným elementom pre nákupnú cenu.
  • Na záver zadajte e-mail, na ktorý vám príde výsledok cenového auditu.

Nie ste si istý, či spĺňa vás XML feed požiadavky porovnávača tovaru? Skontrolujte jeho stav s bezplatným auditom feedu. Získate kompletnú analýzu a odporúčania, ako ho s Mergadom opraviť.

Čo vám ukážu výsledky auditu?

Kontrola sortimentu prostredníctvom 18 detekcií vám prinesie výsledky, ktoré sú rozdelené do 4 skupín: produkty v poriadku, s problémom, upozornením a s odporúčaním.

Výsledky auditu rozdelené do štyroch skupín. Zdroj:https://pricing-audit.sk/

V rozhraní auditu si viete následne rozkliknúť detail každej skupiny, kde objavíte okrem iného aj popis jednotlivých detekcií daného sortimentu, zoznam konkrétnych produktov, najčastejších konkurentov a graf rozloženia cien.

Výsledky sú prehľadne odstupňované a nájdete v nich najzávažnejšie problémy, ktoré by bránia aktívnej inzercii na Heureke a odporúčania ako dostať sortiment na vyššie priečky.

Výpis všetkých zistených problémov, upozornení a odporúčaní. Zdroj:https://pricing-audit.sk/

Pomocou Pricing Auditu dokážete opraviť výrazné chyby ako napríklad:

  • nespárované produkty,
  • produkty s nulovou alebo zápornou cenou
  • ponuky bez nastavenej ceny za dopravu
  • produkty, ktoré sú osamote na produktovej karte

 

Ako vám pomôže výsledok auditu?

Na stránke auditu nájdete zoznam konkrétnych produktov. Otvoriť a revidovať ich môžete na Heureke alebo vo svojom e-shope. V záhlaví stránky, vedľa popisu problému si prostredníctvom tlačidla Export stiahnete produkty do CSV. Prejdite si ich a upravte podľa požiadaviek porovnávača, aby mohli byť spárované do správnych produktových kariet.

Niektoré zásahy dokážete upraviť aj sami. Na čo však strácať čas ručným nastavením, keď zvládnete sortiment pohodlne a automaticky preceniť s appkou Pricing Fox. Vyskúšajte si jej funkcie na 15 dní zadarmo ‒ vyniknete najvýhodnejšou cenotvorbou pre vás aj zákazníkov.

Pricing Fox

Pricing Fox je aplikácia, ktorá vám pomôže strážiť ceny aj s ohľadom na konkurenciu. Zároveň na pohyb konkurenčných cien flexibilne reaguje tak, aby váš produkt na tom bol čo najlepšie. Okrem aktuálnych cien konkurentov aplikácia môže zohľadňovať vašu nákupnú cenu a ďalšie faktory, ktoré si nastavíte. Kompletná cenotvorba tak bude fungovať na základe kritérií, ktoré sú pre vás a váš e-shop najprijateľnejšie.

Mohlo by vás zaujímať:

Pomocou appky Feed Image Editor ľahko zväčšíte nízke rozlíšenie obrázkov

Jeden z najčastejších problémov, na ktorý pri inzercii na porovnávačoch narazíte, je nízke rozlíšenie produktových obrázkov. Aby vám produkty s nedostatočnými rozmermi obrázkov nezamietli, museli ste predtým hľadať náhradné fotky. To už odteraz neplatí. Pomocou novinky od Feed Image Editor rozlíšenie pôvodných obrázkov ľahko zväčšíte.

19.05.2021
Objavte Bidding Audit. Stane sa vašou pravou rukou pri bidovaní na Heureke

Zaujíma vás, či biddujete správne alebo ako si vedie váš tovar na porovnávači? Nový Bidding Audit prezistí všetky detaily za vás. S bezplatným online nástrojom od aplikácie Bidding Fox skontrolujete ponuku na Heureke a získate komplexný pohľad na váš sortiment. Prečítajte si, ako vám audit uľahčí správu inzercie.

12.05.2021
 Zverte preklad vášho feedu automatizovanej appke Translating Parrot

Chcete sa so svojim e-shopom presadiť v zahraničí? Venujte pozornosť novej aplikácii Translating Parrot. Jej hlavnou doménou je automatický preklad XML i CSV feedu, ktorý budete potrebovať pre váš obchod, miestny marketplace či inzertný systém. Pozrite sa, ako jednoducho s ňou dokážete pracovať.

15.04.2021

Pridať nový komentár