Počítajte v Mergade pomocou dát z jeho elementov

Článok uverejnený 02.11.2018

Možnosti Mergada sa neustále posúvajú vpred. Veľký vplyv na to má zvedavosť našich klientov a ich snaha posúvať sa v používaní Mergada ďalej. Klienti na naše fórum pridávajú zaujímavé tipy na to, ako lepšie zhodnotiť funkcie Mergada a kde všade ich jeho užívatelia môžu uplatniť. Jednou z takýchto možností je počítanie. Hodilo by sa vám vedieť vypočítať napríklad objem batohu na základne dát uložených v Mergade? Potom čítajte ďalej.

Matematika s Mergadom

Pred časom nám klient položil otázku, či by sa v Mergade dalo počítať. Napríklad, aby pri sortimente sedačiek mohol užívateľ spočítať počet miest k sedeniu z informácie obsiahnutej v názve “3+1+1“ a potom si výpočet uložil do príslušného elementu (napr. PARAM) ako Počet miest: 5.

Postup je jednoduchý

  • najskôr vytvorte premennú – pomocou regulárnych výrazov dostaňte čísla zo zvoleného elementu a uložte ich do konkrétnej premennej
  • pridajte výpočtové pravidlo – pravidlo sčíta, vynásobí a pod., výsledok potom uložte do konkrétneho elementu
Ukážka postupu pri výpočte miest sedačky.

Doprajte zákazníkom pohodlie kompletných informácií o vašom tovare. Neopúšťajte Mergado ani pri potrebe matematického úkonu. Ak máte záujem vypočítať informácie z textových dát elementov v Mergade, napíšte nám na náš support. Pomôžeme vám zostaviť regulárny výraz na získanie čísel z textu a prevedieme vás celým postupom tak, že nabudúce to už zvládnete sami.

Pridať nový komentár