Vodoznaky v inzercii vás už trápiť nemusia. Feed Image Editor ich nechá zmiznúť

Článok uverejnený 17.05.2022

Patríte medzi e-shopárov, ktorí pri nastavovaní produktových obrázkov do inzercie trávia veľa času odstraňovaním vodoznakov? Tento neobľúbený úkon vám odteraz pomôže vyriešiť aplikácia Feed Image Editor. Vďaka nej vodoznaky zmažete na pár klikov a vaše obrázky budú vyzerať bezchybne.

Štandardný prvok ochrany, ktorý porovnávače nepodporujú

S vodoznakmi v produktových obrázkoch je pri inzercii často problém. Mnoho výrobcov či dodávateľov ich bežne pridáva do obrazových materiálov, ktoré potom posielajú obchodníkom. Veľká časť e-shopov ich často používa ako súčasť legálnej ochrany svojho tovaru. Ale väčšina porovnávačov zobrazovanie vodoznakov nepovoľuje.

Aby porovnávače nezamietli inzerciu, musia ich obchodníci odstrániť. Zvyčajná cesta je zbaviť sa vodoznakov ručne. Je ale veľmi zdĺhavá a častokrát málo efektívna. Feed Image Editor preto do portfólia svojich automatických funkcií pridal jednoduché riešenie, ako ich odstrániť.

Odstránenie vodoznakov vo Feed Image Editore je intuitívne a rýchle. Zdroj: www.feed-image-editor.cz

Odstránenie vodoznakov vo Feed Image Editore zaberie len pár sekúnd

Funguje to ako malé kúzlo. Jednoducho si vyberiete produktový obrázok, ktorý chcete upraviť, označíte nepotrebný vodoznak a aplikácia ho nechá zmiznúť. Upravený obrázok bude vyzerať bezchybne aj v prípade, že vodoznak prekrýval produkt.

Týmto spôsobom dokážete v prípade potreby odstrániť aj ďalšie nepohodlné prvky, ako je logo, štítok atď.

S Feed Image Editorom ľahko odstránite aj nežiaduce pozadie vašich obrázkov. Článok Odstránenie pozadia rýchlo a jednoducho? S Feed Image Editorom to zvládnete na pár klikov vám ukáže, ako na to.

Postup:

1. Najskôr bežte do sekcie Diagnostika. Detekčný nástroj vyhodnotí, ktoré produktové obrázky pravdepodobne obsahujú vodoznaky.

V sekcii Diagnostika získate vyhodnotenie produktových obrázkov, okrem iného aj vodoznakov. Zdroj: www.feed-image-editor.sk

2. Kliknutím na detail sa dostanete do zoznamu produktových obrázkov s vodoznakmi v sekcii Produkty.

3. Vyberte produktový obrázok, ktorý chcete upraviť. V náhľade uvidíte naľavo obrázok pred úpravou a napravo po nej. Ľavý obrázok zväčšíte či zmenšíte kolieskom myši – ľahšie tým označíte plochu obrázku, ktorú chcete odstrániť.

4. Pod ľavým obrázkom máte k dispozícii štetec, gumu, kôš a nastavenie hrúbky ich použitia.

Nástroje štetec, guma a kôš urobia z úpravy vodoznakov záležitosť niekoľkých sekúnd. Zdroj: www.feed-image-editor.cz

5. Štetcom označte miesto výskytu vodoznaku. Aplikácia obrázok spracuje a na pravej strane ukáže vzhľad po úprave. Pokiaľ s výsledkom nebudete spokojní, odstráňte vyznačenú časť gumou. Celý nakreslený celok zmažete jeho vložením do koša.

6. Až dokončíte úpravy, kliknite na Hotovo v pravom hornom rohu.

Feed Image Editor na 30 dní zadarmo
  • zvýšte predajný potenciál produktov atraktívnym image marketingom
  • hromadná a automatizovaná správa obrazovej inzercie na porovnávačoch

Aplikácia Feed Image Editor obsahuje mnoho užitočných funkcií, ktorými podstatne zrýchlite správu vašej obrazovej reklamy na mnohých reklamných systémoch. S jej využitím budú vaše obrázky dobre vyzerať a nebudú obsahovať žiadne chyby. Zaujalo vás to? V jej používaní vás navyše zadarmo zaškolíme. Prihláste sa na webinár Workshop: Jak na image marketing pomocí Feed Image Editoru.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Ako profitovať z nových funkcií na porovnávačoch Biano a FAVI

Predávate tovar zo sekcie home & deco? Špecializované porovnávače Biano a FAVI prinášajú novinky, ktoré vám pomôžu zabezpečiť úspech s online kampaňami. Objavte napríklad ďalší predajný nástroj Biano Studio alebo súhrnný ťahák k parametrom tovaru na FAVI.

12.04.2022
Odstránenie pozadia rýchlo a jednoducho? S Feed Image Editorom to zvládnete na pár kliknutí

Vedieť automatizovane zmeniť citlivosť odstránenia pozadia a vyhladiť orezané hrany objektov v produktových obrázkoch je užitočná funkcia pre marketérov a e-shopárov. Aplikácia Feed Image Editor sa vo svojich aktuálnych releasoch zameriava na zjednodušenie úkonov spojených s úpravou pozadia.

22.02.2022
S novými funkciami Feed Image Editoru vytvoríte transparentné pozadie a vylepšíte SEO

Trápi vás zdĺhavé odstraňovanie pozadia z produktových obrázkov alebo sa stretávate so znižením ich dátovej veľkosti? Vývojový tím FIE pre vás v poslednom čase priniesol dve novinky, s ktorými sa aj tieto marketingové úkony stanú jednoduché. Poďme si predstaviť aktuality vo Feed Image Editore.

18.01.2022

Pridať nový komentár