Zbierajte zákaznícke recenzie Google na vašom PrestaShop alebo WooCommerce e-shope

Zákaznícke recenzie Google sú cenným zdrojom informácií a ďalšou možnosťou, ako zviditeľniť e-shop a produkty. Implementujte ich pre váš obchod na platformách PrestaShop alebo WooCommerce. Zvýšite tým jeho dôveryhodnosť.

Ako funguje zbieranie recenzií na Google

Zákaznícke recenzie Google fungujú obdobne ako väčšina recenzií, ktoré zbierate prostredníctvom iných služieb. Akonáhle zákazníci vykonajú na vašom webe nákup, môžu potvrdiť účasť na zákazníckom prieskume a hodnotiť svoje skúsenosti s tým, ako prebehol.

Zhromaždené recenzie prispievajú k celkovému hodnoteniu predajcu.

Môžu sa zobrazovať v:

 • Nákupoch Google
 • textových reklamách Ads
 • u vášho firemného profilu naprieč službami Google

Poznámka: Pre slovenský trh zatiaľ nie sú zákaznícke recenzie Google aktívne. Na ostatných trhoch ich však plne využijete (napríklad ak predávate v Českej Republike).

Badge pre webové stránky. Zdroj: Google

Zobrazovanie hodnotenia predajcu pri vašich textových reklamách dokáže zvýšiť mieru ich prekliku až o 10 %. Zároveň na váš e-shop umožňuje umiestniť widget Google Customer Reviews.

Ukážková pozvánka na prieskum. Zdroj: Google
Ukážka hodnotenia predajcu v Google SERP. Zdroj: Google

Implementácia recenzií pre WooCommerce a PrestaShop

 1. Pre využívanie programu Zákaznícke recenzie musíte mať aktívny účet v Google Merchant Center. V administrácii prejdite na stránku Rast> Správa programov a program aktivujete. 
  Pre implementáciu služby do vášho e-shopu je potreba skopírovať vaše Merchant ID.
 2. Budete potrebovať príslušný Mergado Pack modul. Pokiaľ ho nemáte, nainštalujte si ho:
 1. V administrácii modulu prejdite do záložky Reklamné systémy -> Google. Aktivujte funkciu, vyplňte vaše Merchant ID a vyberte počet dní od objednávky, kedy sa bude zákazníkovi posielať e-mail so žiadosťou o hodnotení.
  Pre WooCommerce je navyše nutné zvoliť, z ktorého poľa sa bude brať hodnota pro GTIN (Global Trade Item Number). Predvolená hodnota je SKU produktu.

 1. Po odoslaní objednávky sa zákazníkovi zobrazí pop-up s výzvou pre zaslanie dotazníka e-mailom.

 1. V rámci funkcie si na vaše stránky taktiež môžete umiestniť plávajúci alebo inline widget. Plávajúci widget sa zobrazuje vľavo alebo vpravo dole na stránke. Inline widget vložíte pomocou krátkeho kódu kamkoľvek na stránky. Script potom dynamicky vykreslí widget s hodnotením vášho e-shopu.   

 

 

Pochopte výhody Mergado Packu

Stále sa nemôžete rozhodnúť, či Mergado Pack využívať? Pustite si toto krátke video:

Zákaznícke recenzie Google nie sú zatiaľ našimi e-shopmi príliš využívané. Poskytujú teda zaujímavú konkurenčnú zbraň, ako z užívateľov Googlu získať nových zákazníkov. Používajte profesionálne nástroje, s ktorými zvládnete inzerciu nastavovať sami a obchody na e-shopových platformách ľahko prepojíte s dôležitými porovnávačmi tovaru.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Mergado Pack: Ako pridať kódy produktov do vášho WooCommerce e-shopu?

Plugin Mergado Pack sa opäť hlási o pozornosť s novinkami, ktoré priniesol užívateľom posledný release. Okrem zaujímavých vylepšení sa v tomto článku zameriame na novú možnosť pridávať EAN kódy v produktovom feede.

27.05.2021
Implementujte Biano služby Pixel a Button pomocou Mergado Packu a Google Tag Manageru

Chcete na porovnávači Biano prispôsobiť zobrazovanie produktov na základe preferencií zákazníka? Zvládnete to pomocou remarketingovej služby Biana Pixel a similarity funkcie Biana Button. Na požadované výsledky dosiahnete iba správnou implementáciou.

13.04.2021
Využívajte výhody funkcie Árukereső Trusted Shop na WooCommerce a PrestaShop

Predávate cez WooCommerce či PrestaShop na najväčšom maďarskom porovnávači Árukereső? Zapojte sa tu do programu zberu zákazníckych recenzií. Získate tým lepší prehľad o tom, ako skvalitniť vašu inzerciu. Ak používate Mergado Pack, funkciu Trusted Shop ľahko aktivujete.

04.03.2021

Pridať nový komentár