Módny porovnávač štartuje projekt GLAMI TOP

Petra Marková
8. 1. 2020
2 minúty čítania

Ak je pre vás GLAMI dôležitým kanálom pri predaji tovaru z e‑shopu, zbystrite pozornosť. Porovnávač zameraný na oblečenie a doplnky pridáva na českom trhu k produktom vylepšenie – zákaznícke recenzie. Odlíšenie sa od konkurencie je odteraz ľahšie vďaka zpätnej väzbe od nakupujúcich a prináša so sebou radu silných benefitov. Poďme sa na ne pozrieť.

Ak je pre vás GLAMI dôležitým kanálom pri predaji tovaru z e‑shopu, zbystrite pozornosť. Porovnávač zameraný na oblečenie a doplnky pridáva na českom trhu k produktom vylepšenie – zákaznícke recenzie. Odlíšenie sa od konkurencie je odteraz ľahšie vďaka zpätnej väzbe od nakupujúcich a prináša so sebou radu silných benefitov. Najbližšie týždne prinesie GLAMI novinku aj na slovenský, rumunský či maďarský trh.

Získajte pre váš e‑shop body naviac

Do nakupovacieho procesu na GLAMI pribudla po novom ďalšia fáza. Zákazník môže odteraz ohodnotiť spokojnosť nielen s daným nákupom, ale aj samotný e‑shop. Priebeh je nenáročný:

  1. Po uskutočnení objednávky je užívateľovi vyskočí žiadosť o súhlas s mailovým kontaktovaním na hodnotenie procesu, tovaru či obchodu.
  2. Následne mu dorazí e‑mail s dotazníkom, ktorý sa týka posledného vykonaného nákupu.
  3. Po jeho vyplnení príde e‑shopu hodnotenie spokojnosti so službami a daným produktom.

Hlavné výhody, ktoré projekt prináša:

  • zvýšená návštevnosť, ktorá vďaka lepšej viditeľnosti, vyššej pozícii produktov a konverznému pomeru (pri rovnakých CPC cenách) pomôže napr. menším či stredným e‑shopom dosiahnuť väčší tržný podiel
  • spätná väzba na značku alebo tovar
  • vyššia návratnosť na e‑shop
  • zvýraznenie obchodníka či e‑shopu odznakom TOP na porovnávači a vlastnom webe
  • možnosť prezentácie verejných odznakov, ktoré budú udeľované v rámci programu

Jednoduchý proces zapojenia

E‑shop sa môže pripojiť k projektu vďaka vloženiu JS kódu na stránku obchodu a získa tak súhlas na zasielanie recenzií po dokončení objednávky. Využiť môže aj predpripravenú šablónuGoogle Tag Manager. Následne si nastaví DNS, aby sa zasielané dotazníky odosielali s menom daného e‑shopu a nespadli prípadne do spamovej zložky. Celý návod s presným popisom nájdete na stránke GLAMI, a takisto implementačný návod v partnerskej administrácii.

GLAMI TOP posúvajú úroveň nakupovania módy opäť o level vyššie a prinášajú výhody ako pre nakupujúcich, tak pre predajcov. Ak máte e‑shop postavený na Prestashope, Woocommerce alebo Opencarte, využite bezplatný modul Mergado Pack, ktorý umožňuje aj jednoduché implementovanie novinky GLAMI TOP.

Mergado Pack pluginy sťahujte tu⬇

Mohlo by vás zaujímať:

Petra Marková

Slovenský trh a ľubozvučnú slovenčinu má v MERGADE na starosti content špecialistka Petra. Textuje, bloguje, prekladá a s vášňou tvorí obsah na sociálne siete. A keď práve nehľadá tie správne slová, venuje svoj čas bytovej džungli, pečeniu, kaviarňam alebo cestovaniu.