Módny porovnávač štartuje projekt GLAMI TOP

Článok uverejnený 08.01.2020

Ak je pre vás GLAMI dôležitým kanálom pri predaji tovaru z e-shopu, zbystrite pozornosť. Porovnávač zameraný na oblečenie a doplnky pridáva na českom trhu k produktom vylepšenie – zákaznícke recenzie. Odlíšenie sa od konkurencie je odteraz ľahšie vďaka zpätnej väzbe od nakupujúcich a prináša so sebou radu silných benefitov. Najbližšie týždne prinesie GLAMI novinku aj na slovenský, rumunský či maďarský trh.

Získajte pre váš e-shop body naviac

Do nakupovacieho procesu na GLAMI pribudla po novom ďalšia fáza. Zákazník môže odteraz ohodnotiť spokojnosť nielen s daným nákupom, ale aj samotný e-shop. Priebeh je nenáročný:

  1. Po uskutočnení objednávky je užívateľovi vyskočí žiadosť o súhlas s mailovým kontaktovaním na hodnotenie procesu, tovaru či obchodu.
  2. Následne mu dorazí e-mail s dotazníkom, ktorý sa týka posledného vykonaného nákupu.
  3. Po jeho vyplnení príde e-shopu hodnotenie spokojnosti so službami a daným produktom.
Postup získavania recenzií. Zdroj: glami.cz

Hlavné výhody, ktoré projekt prináša:

  • zvýšená návštevnosť, ktorá vďaka lepšej viditeľnosti, vyššej pozícii produktov a konverznému pomeru (pri rovnakých CPC cenách) pomôže napr. menším či stredným e-shopom dosiahnuť väčší tržný podiel
  • spätná väzba na značku alebo tovar
  • vyššia návratnosť na e-shop
  • zvýraznenie obchodníka či e-shopu odznakom TOP na porovnávači a vlastnom webe
  • možnosť prezentácie verejných odznakov, ktoré budú udeľované v rámci programu

 

Jednoduchý proces zapojenia

E-shop sa môže pripojiť k projektu vďaka vloženiu JS kódu na stránku obchodu a získa tak súhlas na zasielanie recenzií po dokončení objednávky. Využiť môže aj predpripravenú šablónu v Google Tag Manager. Následne si nastaví DNS, aby sa zasielané dotazníky odosielali s menom daného e-shopu a nespadli prípadne do spamovej zložky. Celý návod s presným popisom nájdete na stránke GLAMI, a takisto implementačný návod v partnerskej administrácii.

GLAMI TOP posúvajú úroveň nakupovania módy opäť o level vyššie a prinášajú výhody ako pre nakupujúcich, tak pre predajcov. Ak máte e-shop postavený na Prestashope, Woocommerce alebo Opencarte, využite bezplatný modul Mergado Pack, ktorý umožňuje aj jednoduché implementovanie novinky GLAMI TOP.

 

Mergado Pack pluginy sťahujte tu⬇

 

Mohlo by vás zaujímať:

Dostaňte čo najviac z povianočného predaja

Nevenujte pozornosť predaju len do Vianoc. Čím ďalej viac ľudí si necháva nákup - pokojne aj drahšieho - tovaru na povianočné zľavy. Pripravte sa dôkladne na výpredaje v tomto období. Ak sa nad povianočnými stratégiami zamyslíte správne, prinesú vášmu e-shopu ďalší zisk.

10.12.2019
Špecifikujte materiálové zloženie na GLAMI ľahko pomocou Mergada

Veľkou e-shoparskou témou poslednej doby je povinná podpora tagu PERCENTAGE, ktorý GLAMI zavádza od 1. 8. 2019. S aktuálnym relasom, ktorý prebehne 11.7. v 16 hodín, začne Mergado špecifikáciu materiálového zloženia pre GLAMI podporovať.

11.07.2019
Pochopte rozdiely medzi Heurekou a GLAMI

Každý porovnávač je iný a na obsah feedov má vlastné požiadavky. Konzultanti našej podpory sa často stretávajú s nezrovnalosťami užívateľov Mergada ohľadom špecifikácií jednotlivých porovnávačov. S tým sme sa rozhodli skoncovať. V tomto článku si popíšeme hlavné rozdiely medzi Heurekou a GLAMI, aby ste pochopili, čo je potrebné v Mergade nastaviť odlišne.

18.07.2019

Pridať nový komentár