Glami.sk vstupuje na Slovensko - čo by mali vedieť e-shopy!

Čo je Glami.sk

Glami kombinuje prvky porovnávača tovaru, kedy importuje dáta z XML a zobrazuje inzerciu e-shopov, k tomu však pridáva prvky sociálnej siete, na ktorej môžu používatelia vytvárať rôzne kolekcie tovaru, tieto hodnotiť a diskutovať o nich.

Glam začalo prevádzku v Čechách pod názvom Domodi. Dnes pôsobí okrem Slovenska a Čiech aj v Poľsku, Nemecku, Francúzsku, Španielsku či Taliansku.

Čo by o Glami mali vedieť e-shopy

 • Zobrazuje len inzerciu niektorých kategórií tovaru - na Slovensku zatiaľ módu a módne doplnky (na českom Glamimôžete inzerovať aj v kategórii bývanie).
 • Inzercia sa platí za prekliky.
 • V ČR pri niektorých e-shopov predstihlo, čo do počtu privedených návštev, dominujúcu Heureku.
 • Pre správne fungovanie inzercie sú potrebné kvalitné obrázky.
 • E-shop môže inzerovať ako v platenom režime, tak na skúšku zadarmo.
 • Formát dát odpovedá Heuréke.
 • Mergado vie vytvoriť XML prispôsobený Glami, stačí v sprievodcovi založením nového exportu na výstupe zadať Glami.sk.
 • Užívatelia vytvárajú z tovaru kolekcie, je vhodné sa do tohto rozumne zapojiť (ako na to píšem nižšie).

2 tipy pre inzerovanie na Glami

 1. Správne dáta

  Glami vyžaduje, aby názvy produktov neobsahovali informácie o veľkosti alebo kódoch produktov. Ľahko ich môžete upraviť v Mergade pomocou regulárnych výrazov, návod nájdete v tomto článku. Skontrolujte tiež parametre ako veľkosť alebo farba, ktoré hrajú vo vyhľadávaní veľkú úlohu.

 2. Vytváranie setov a kolekcií

  Okrem dobrej práce s dátami a feedom môžete na Glami podporiť svoju inzerciu tiež vytváraním setov a kolekcií pod menom vášho e-shopu. Zákazníci tieto sety radi prechádzajú pre inšpiráciu a ľahšie sa tak dostanú k vašej ponuke. Vďaka sociálnym funkciám máte navyše možnosť dozvedieť sa o svojich zákazníkoch viac aj vy. Aktuálne sú na Glami.sk zatiaľ len kolekcie a sety samotných správcov webu, pokiaľ teda vytvoríte vlastnú, máte veľkú šancu zaujať návštevníkov galérie.

  Samotné vytváranie setov a kolekcií nie je zložité, Glami ponúka jednoduchý editor, v ktorom k sebe poskladáte rôzne druhy oblečenia a doplnkov, ktoré môžete doplniť o visačky, text alebo skice.

A takto potom set vyzerá na webe: 
 

Aký bude mať Glami.sk prínos pre e-shopy

Momentálne je Glami pár dní po spustení. Do budúcna predpokladám rast jeho významu aj prínosu pre e-shopy. Vzhľadom k bezplatnému režimu by som odporučil jeho vyskúšanie.

Viac článkov o Glami na Slovensku nájdete v budúcnosti tu. Máte s Glami vlastnú skúsenosť? Dajte nám o tom vedieť do fóra.

Pridať nový komentár