S novou funkciou v Mergado Packu zvládnete aj náročnejšie generovanie exportov

V minulom článku sme si predstavili silného pomocníka, Cron službu, ktorá by nemala chýbať e-shopom pri práci s XML feedom. Teraz sa budeme venovať novinke z radov Mergado Packu - postupnému generovaniu exportov. Prečítajte si, prečo sa oplatí nové vylepšenie používať.

Minimalizujte riziko chyby pri generovaní

Nová funkcia prináša zlepšenie vo vytváraní exportov. Doteraz sa užívateľom vygenerovával celý feed naraz, no pri väčšom množstve dát vznikali problémy a proces sa niekedy skončil neúspešne. Novinka však prináša možnosť voľby počtu produktov, ktoré sa budú generovať. Následne sa pomocou Cron úlohy vytvorí len daný počet položiek, ktorý si užívateľ zvolí. Proces bude vďaka tomu rýchlejší, stabilnejší a zníži sa aj riziko jeho spadnutia.

Nastavenie limitu počtu produktov, ktoré sa budú generovať.

 

Generovanie produktov sa musí v tomto prípade vykonávať častejšie. Záleží však na samotnom užívateľovi, akú frekvenciu si nastaví a koľko produktov si vyberie na vygenerovanie. Vylepšenie sa týka tak exportu produktov ako aj kategórií.

Vo praxi sa feed vygeneruje po čiastkových súboroch, ktoré sa po ukončení procesu spoja a vytvoria komplexný XML feed.

Náhľad stránky administrácia s URL vygenerovaných exportov.

 

Dúfame, že vám nové rozšírenie rodiny funkcií na Mergado Packu prinesie efektívnejšiu prácu s exportmi. V najbližšom článku sa budeme zaoberať ďalšou aktualitou - importu cien späť do e-shopu. V Mergade si tak pomocou pravidiel naplánujete cenovú politiku alebo zmeníte ceny (napr. podľa sezóny). Sledujte aj naše fórum, kde pridávame pravidelné releasy modulu.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Crony otvárajú dvere lepšej automatizácii

Vlastníte e-shop alebo ich niekoľko spravujete? Pri svojej práci ste sa určite stretli s Cronom – službou, ktorá stráži pravidelné spúšťanie úloh na hostingu webu. Jeho používanie vám zabezpečí automatické generovanie XML feedu a v nasledujúcich riadkoch vám priblížime, prečo sa bez neho nezaobídete pri exporte z Mergado Packu.

21.10.2020
S novým Mergado modulom prepojíte e-shopy z OpenCart

Po moduloch pre platformy PrestaShop, Magento a WooCommerce (Wordpress) vítame do rodiny Mergado Marketing Packov modul pre systém OpenCart. Vaka nemu dokážete prepojiť Mergado s týmto obľúbeným e-shopovým riešením, ktoré ponúka rozsiahle možnosti ďalšieho nastavenia.

11.04.2019
Mergado Pack, remarketingové kódy a nákladové XML

Mergado Pack pre PrestaShop už od začiatku smeruje k tomu byť univerzálnym marketingovým nástrojom produktovej inzercie. V poslednom upgrade urobil mnoho drobných krôčikov, ktoré ho k vysnenej méte veľmi približujú, poďte sa na ne pozrieť!

25.05.2017

Pridať nový komentár