Modul Mergado Pack pre PrestaShop predstavuje zaujímavý nástroj pre vašu inzerciu

Môžeš PrestaShop ako platformu predstaviť?
Je to celosvetovo rozšírené riešenie pre e-shopy, ktoré je distribuované ako open source. Využíva sa zadarmo, neplatí sa zaň mesačný, alebo licenčný poplatok. Potrebujete však mať web hosting na ktorom PrestaShop beží a za ten sa platí. Je to tisíckami prevádzkovateľov e-shopu preverený systém vo veľa zemiach sveta. Riešenie pre e-shopy postavené na PrestaShope má niekoľko výhod. Hlavnou je, že sa tam dajú nainštalovať rozširujúce moduly, ktoré pridávajú niektoré ďalšie funkcie, ktoré PrestaShop v základe nemá. Nami vyvíjaný modul Mergado pack je jedno z takýchto rozšírení. 
 
 
Čo je cieľom Mergado packu?
Chceme uľahčiť prenášanie dát z e-shopu do Mergada ľuďom, ktorí majú PrestaShop a zároveň chcú používať Mergado. Modul je úplne samostatný a povedal by som, že je to niečo ako aplikácia rozširujúca Mergado. Nie je to nič, čo by nahradzovalo funkcie Mergada. Našim zámerom nie je implementovať do modulu také funkcie, ktoré ovláda Megrado, pretože to by bolo zbytočné. Mergado pack nesupluje žiadne funkcie Mergada, ale skôr sa s ním dopĺňa. Naším cieľom je vytvoriť ideálnu kombináciu pre riadenie inzercie v cenových porovnávačoch v podstate po celom svete. Modul vyvíjame na naše náklady a je úplne zadarmo. Každý si ho teda môže vyskúšať bez toho, že by nám niečo plati.
 
Čo bolo hlavnou úlohou modulu?
Modul začal v podstate vo svojej prvej verzii tým, že mal funkciu exportu tovaru z PrestaShopu vo formáte Mergadove ponukové xml. Vďaka tomu bolo možné ľahko dostať dáta do Mergada, bez potreby programátorov, ktorí by v PrestaShope taký export vytvárali. Teraz tam máme rôzne funkcie pre analytiku ako je napríklad meranie konverzií, či veci ktoré sa týkajú tovarových vyhľadávačov. Keďže Mergado rieši hlavne inzerciu na cenových porovnávačoch, je tam napríklad implementovaná funkcia Overené zákazníkmi od Heureky a veľa ďalších marketingových nástrojov.
 
Aké funkcie Mergado marketing pack teda má? Čo je jeho plus?
Plus sú práve všetky marketingové nástroje. Mergado modul je vhodný aj pre slovenských zákazníkov, pretože má funkcie, ktoré  využijú zákazníci napríklad pre Pricemania.sk, alebo Najnakup.sk., či slovenskú Heureku. Pridaná hodnota je aj v marketingových nástrojoch. Implementované sú nástroje pre merania konverzií z PPC systémov, ako je Sklik alebo AdWords. Sú tam doplnkové nástroje napr. pre Heureku, kde je možnosť generovať sortiment report. To je taký špecifický dátový súbor, ktorý obsahuje len nejaké identifikátori produktov, napríklad či je položka skladom. 
 
Modul teda podporuje rôzne jazykové verzie?
Tým, ako je PrestaShop celosvetovo rozšírená platforma, tak má veľmi prepracovanú podporu jazykových verzií a mien. My sme náš modul už rovno vyvinuli takým spôsobom, aby tieto veci reflektoval. Modul úplne bez problémov zvláda, keď e-shop podporuje viacero jazykových verzií. To znamená, že je tam lokalizácia a viac mien. Prevádzkovateľ e-shopu, ktorý si bude exportovať dáta pomocou nášho modulu si v jeho nastavení zvolí, že chce napríklad exportovať produkty v slovenčine s menou Euro a zároveň napr. v češtine s menou česká koruna. Takto získa dva dátové súbory, ktoré potom môže napojiť do Mergada. 
 
Ako testujete nové verzie modulu?
Všetko skúšame na reálnych e-shopoch, aby sme zákazníkom dávali k dispozícii už otestovaný modul. Snažíme sa, aby každý mesiac alebo dva vyšla verzia doplnená o nové funkcie. Postupne modul vyvíjame. Modul má v sebe implementovanú funkciu pre zisťovanie novejších verzií a prevádzkovatelia e-shopov, ktorí budú mať modul nainštalovaný, sa tak nemusia o aktualizácie starať. V PrestaShope sa im automaticky objaví upozornenie, akonáhle bude dostupná ďalšia verzia a jedným kliknutím si ju nainštalujú. Časom plánujeme vytvoriť modul aj pre iné často využívané platformy pre e-shopy.
 
Je ovládanie modulu náročné?
Myslím si, že je to veľmi intuitívne a nie je na to potrebná žiadna špeciálna zručnosť alebo znalosť programovania. Modul sa ovláda tak ako všetky veci v administrácii PrestaShopu. To znamená, že klikaním na myš si človek modul nainštaluje. Nastavenie je už svojím spôsobom prednastavené. Môžete si tam uložiť vhodnú kombináciu napríklad jazykových lokalizácií a meny pre export dát. 
V module si môžete priamo vyskúšať ako sa generuje feed.
 
Chcete si modul sami vyskúšať? Stiahnite si ho tu. Je úplne zadarmo.

Pridať nový komentár