Nastavujte Mergado efektívne #2: Ako správne vytvárať pravidlá

Spravujete v Mergade export s veľkým množstvom produktov a pri aplikovaní pravidiel ste narazili na spomalenie tohto procesu? Správnym nastavením vášho exportu v Mergade dokážete pravidlá spracovávať rýchlejšie. V druhom diele miniseriálu, ktorý vám pomáha využiť Mergado na najvyšší výkon, si ukážeme, ako pravidlá správne vytvoriť.

Správne vytvorenými pravidlami zrýchlite ich spracovanie Megradom

v provom diele tohto sprievodcu sme si popísali výhody vytvárania výberov na vstupné hodnoty. Ak je to možné, vytváranie čo najviac pravidiel na výbery zo vstupu vám ich spracovanie tiež pomôže urýchliť. Ich výsledky sa v rámci jedného aplikovania pravidiel môžu používať opakovane.

Predstavte si, že máte napr. pravidlo ‚A‘ a pravidlo ‚B‘ v jednej skupine, ktorá nie je prerušená žiadnym pravidlom aplikovaným na výber na výstup a obe pravidlá sú aplikované na výber na vstup. Po tom, čo výber spracuje pravidlo ‚A‘, Mergado si ho v rámci jedného aplikovania pravidiel uloží do „krátkodobej“ pamäti a pri pravidle ‚B‘ už tento dotaz nemusí spracovávať znovu.

Príklad z praxe

Pred časom sa konzultanti nášho supportu stretli s prípadom, kedy mal klient v rámci exportu s viac než 300 000 produktmi 1 skrývacie pravidlo aplikované na 100 výberov. Toto nastavenie je v Mergade normálne možné a pre menšie feedy bez problémov funguje, ale vzhľadom na to, ako Mergado pri aplikácii pravidiel pracuje s výbermi, feed s 300 000 položkami vyžaduje iné nastavenie.

O čo išlo:

V prípade tohto klienta tak Mergado pri aplikovaní pravidiel muselo stokrát vybrať produkty, na ktoré sa pravidlo malo použiť, medzi 300 000 riadkov v databáze. Vďaka tomu sa proces aplikovania pravidiel spomalil.

Riešenie:

Existuje efektívne riešenie, ktoré vedie k rýchlejšiemu spracovaniu (pregenerovaniu dát) Mergadom. Stačí výbery spojiť do ak možno čo najmenšieho počtu samostatných výberov na vstup a na ne aplikovať pravidlo. Ak by ste napr. 100 výberov spojili do jedného, potom by Mergado prešlo vaše produkty iba jedenkrát (aj keď zložitejším dotazom).

Spojte výbery do čo možno najmenšieho počtu samostatných výberov na vstup.

Ak máte väčší počet produktov vo feede (rádovo desiatky alebo stovky tisíc), aplikujte pravidlá na čo najmenší počet výberov. Ak to situácia umožňuje, vytvárajte tiež čo najviac pravidiel na výbery na vstupné hodnoty – a na ne výstupné. Eliminujete tým spomalenie pri aplikovaní pravidiel.

Sledujte náš miniseriál, vďaka nemu dokážete nastaviť Mergado tak, aby pracovalo čo najrýchlejšie a najefektívnejšie. S prípadnými otázkami sa neváhajte obrátiť na náš support.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Nastavujte Mergado efektívne #1: Výbery na vstupné hodnoty

V tíme Mergada vnímame našu platformu ako taký švajčiarsky nožík na dátové feedy. Vďaka veľkému množstvu funkcionalít a skúsenostiam z riešenia prípadov na našej podpore sme si postupne uvedomili, že Mergado vkročilo do novej doby. Do doby, kedy svojich užívateľov potrebuje naučiť, ako s týmto švajčiarskym nožíkom pracovať efektívne.

28.03.2019
Mergado + Bidding MeetUp mieri do Prahy

Chcete sa dozvedieť, aké novinky pripravujeme Mergado, čo všetko sa za poslednú dobu naučila appka Bidding Fox alebo vás zaujíma využitie RTB nástrojov v optimalizácii inzercie? Chcete si vymeniť skúsenosti z ďalšími profíkmi z branže e-commerce? To všetko chystá Mergado + Bidding MeetUp, ktorý sa koná 25. apríla v Prahe.

04.04.2019
Sprievodca e-shopara: Osvojte si základné operácie v Mergade

Ste nový e-shopar? Pohybujete sa v branži cenových porovnávačov iba chvíľu? Ste začiatočník v práci s Mergadom? Okrem množstva dielov video nápovedy, ktoré nájdete na našom Youtube kanále, sme pre vás pripravili článok, ktorý vás prehľadne prevedie základnými operáciami v Mergade.

19.02.2019

Pridať nový komentár