Vyskúšajte vylepšenie v aplikácii URL Checker!

Článok uverejnený 21.09.2017

Vedieť o tom, že niektoré adresy z vášho XML feedu nefungujú je polovica cesty k ich náprave. A ďalej? Čo napríklad automatická možnosť dočasne chybné adresy skryť a zbytočne neplatiť za ich prekliky do doby, kým budú zase funkčné? URL Checker toto vie!

Aplikácia URL Checker má za úlohu, ako názov napovedá, kontrolovať odkazy vo vašom feede a hlásiť vám chyby – nedostupnosť stránky, zlé presmerovanie, vypršanie časového limitu načítania a podobne.

Od teraz vám ale pomôže aj s nápravou „škôd“. Umožní vám totiž vykonávať rôzne operácie so stránkami, ktoré nefungujú.

Ako vylepšenie funguje?

URL Checker vytvára v Mergade element URL_STATUS_CODE, do ktorého pomocou pravidla priebežne ukladá kódy chybových hlásení zistených počas kontroly URL adries vášho feedu. Zároveň je tento nový element skrytý, takže sa vám neprepíše do výstupného feedu.

Vy potom môžete pre rôzne hodnoty tohto elementu nastavovať pravidlá. Dokážeme si predstaviť napríklad takéto použitie:

Chcem vo svojom feede automaticky skrývať produkty, ktorých stránka na e-shope neexistuje, tj. URL adresa vracia chybu 404. Takáto chyba sa do Mergada prepisuje kódom 404. Vytvorím si tak výber, kde bude element URL_STATUS_CODE rovný 404 a následujúce pravidlo, ktoré skryje všetky takéto produkty.

Podobne je možné napríklad presmerovať chybné adresy na URL kategórie alebo homepage – záleží na vašich potrebách.

Zoznam chýb a ich kódov:

Stavové kódy URL => vysvetlenie nájdete napr. na Wikipedii.

Okrem stavových kódov sa do elementu URL_STATUS_CODE zapisujú tiež následujúce udalosti:

  • -1 => 'neznámá chyba'
  • -2 => 'SSL chyba'
  • -3 => 'Vypršal čas'

URL Checker

Chcete mať istotu, že nevedieťe návštevníkov na chybu 404, alebo že nie sú URL adresy presmerované a vy tak prichádzate o zdroj návštevy v Google Analytics? vyskúšajte našu aplikáciu na 10 dní zadarmo!

 

Pridať nový komentár