Ľahšie spracovanie dát s novým exportom Pricing Rank

Chcete, aby bol váš sortiment vidieť na prvých miestach na Heureke, hneď pod biddovanými pozíciami? Je vašou stratégiou politika nízkych cien? Nemôžete biddovať, či je pre vás bidding príliš drahý? Naša aplikácia Pricing Rank je práve na to vhodná a my vám predstavíme jej vylepšenia.

Z našich predchádzajúcich príspevkov už vieme, že Pricing Rank vie výstupy nie len zobrazovať, ale aj vyhodnocovať, ako by sa mali ceny posunúť voči vami zadanej politike. Pricing Rank tak nemonitoruje len cenu, ale aj pozíciu medzi ostatnými ponukami. To je jeden z hlavných rozdielov medzi Pricing Rankom a jeho príbuzným Piricing Monitorom. Ich porovnanie sme vám priniesli v tomto článku.

Čo sa ale v Pricing Ranku s novou verziou zmenilo? Aj keď by to opticky mohlo vyzerať, že zmeny sú nepatrné, ich prínos dobre využijete pri ďalšom spracovaní získaných dát. Do možností pre CSV export bolo totiž pridaných niekoľko stĺpcov slúžiacich pre lepšiu identifikáciu tovaru.

A ktoré elementy to konkrétne sú?

  • ITEM_ID
  • ITEM_GROUP_ID
  • PRODUCTNO
  • OTHER_ID (čo je prvý neprázdny element majúci niektoré hodnoty zo zoznamu týchto elementov: 'PRODUCT_ID', 'ID', 'IDENTIFIER', 'ARTIKELNUMMER', 'AID', 'G:ID', 'CODE', 'MERCHANT_SKU', 'ITEM_UNIQUE_ID') 
  • EAN

Tieto identifikátory položky môžu byť zdatnými pomocníkmi pri ďalšom spracovaní dát. Ako príklad si uveďme využitie elementu EAN pre „spárovanie“ s internými databázami produktu vášho e-shopu. V praxi si tak premietnete zmeny cien odporúčané Pricing Rankom do vášho systému a tým si svoje produkty – do istej miery automatizovane – preceníte podľa toho, ako si stoja v porovnaní s konkurenciou.

Prehľad, ktorý vám Pricing Rank dokáže poskytnúť, je pre tvorbu vašej cenovej politiky naozaj veľkým prínosom. Zaujalo vás to? Zapnite si appku v Mergado Store – prvých 10 dní je na vyskúšanie zadarmo. Ako funguje jej obsluha, si môžete pozrieť na videu. Pokiaľ k nej máte otázky, neváhajte nám napísať do fóra, alebo na náš e-mail

Pridať nový komentár