Ako si nastaviť nový tag GIFT v exporte pre Heureku

Čo to znamená pre e-shopy

Je to uľahčenie práce pri spravovaní vašej inzercie na cenových porovnávačoch. Doteraz sa rôzne benefity ako doprava zdarma alebo darček zdarma, nato aby boli viditeľné, pridávali rôzne do elementov PRODUCT alebo PRODUCTNAME. Týmto táto práca z časti odpadá, pretože Heureka nám umožnila pridávať darčeky priamo do nového elementu GIFT. Môžeme len špekulovať o tom, že tento ťah bol takticky (správne) naplánovaný na vianočné obdobie, ktoré je v e-commerce, už v plnom prúde.

Ako si pridať element GIFT do vášho XML feedu

U nás v Mergade sme na podobné novinky samozrejme dostatočne pripravený. V podstate vec, ako pridanie elementu, je jednou z tých triviálnejších čo si môžete v Mergade urobiť sami za pár sekúnd.

Ako to vyzerá priamo na Heureke

Priamo na Heureke sa toto nastavenie zobrazí štandardne v porovnaní produktov na tzv. produktovej karte. Ako to vyzerá si môžete pozrieť na obrázku.

Ukážka elementu GIFT v praxi

Zobrazenie hodnoty elementu GIFT v praxi

Záver

V prípade, že váš e-shop ponúka nejaké benefity, je viac než vhodné dať o nich nakupujúcemu vedieť. V prípade darčeka zdarma odporúčame použiť element GIFT, ktorý sa nakupujúcemu zobrazí pekne farebne odlíšený a samozrejme je stvorený priamo pre tento účel. Ak ste už tento element tiež vyskúšali, radi uvítame postrehy v komentároch.

 

Pridať nový komentár