Čistenie HTML značiek z popisu produktov a šikovný výber viacerých kategórií, ďalšie dve Mergadove opravy dát pre vyhľadávače tovaru

Odstrániť HTML značky

Zlozvyk niektorých e-shopov je, že do XML pre Heuréku, Zboží.cz či iné vyhľadávače tovaru vkladajú HTML značky. Spoznáte ich podľa toho, že sú uzavreté do špicatých zátvoriek, napríklad

a pod. Tieto značky niektorým vyhľadávačom tovaru prekážajú, a tak som pripravil pravidlo, ktoré ich automaticky odstráni.

Odstranění HTML tagů z popisu zboží DESCRIPTION

Ilustrácia fungovania Mergadovho pravidla Odstrániť HTML značky.

Vybrať kategóriu

Niektoré e-shopy umožňujú zaradiť jednu položku tovaru do viacerých kategórií. A následne generujú do XML pre Heureku viackrát značku CATEGORYTEXT. Tento element je pre Heureku veľmi dôležitý. Heureka však vie spracovať iba prvý výskyt elementu CATEGORYTEXT a ostatné ignoruje. Ak má e-shop v XML najprv CATEGORYTEXT "Výpredaj" a až následne "Rybárske potreby | Stany a prístrešky | Rybárske prístrešky", spracuje Heureka len "Výpredaj". Táto kategória nie je kvalitná a produkt nebude spárovaný. Mergadove nové pravidlo toto rieši tak, že ak sa vyskytne element CATEGORYTEXT viackrát, ponechá iba ten najlepší a ostatné skryje.

Výběr z více výskytů elementu CATEGORYTEXT pomocí Mergada

Ilustrácia fungovania Mergadovho pravidla Výber kategórií.

Ako zapnúť tieto nové pravidlá

Jednoducho v exporte na stránke "Pravidlá" kliknite na odkaz "Vytvoriť pravidlo" a ako "Typ pravidla" vyberte "Odstrániť HTML značky" alebo "Vybrať kategóriu". Uložte stlačením tlačidla naspodku stránky. Zmena sa prejaví po pravidelnom pregenerovaní dát Mergadom.

Vyskúšajte si nové pravidla priamo v Mergade!

 

Pridať nový komentár