Vkročte do nového roku s vylepšeným Pricing Rankom

Tesne pred sviatkami sme pre vás vychytali spracovanie dát s novým exportom aplikácie Pricing Rank. To je však odteraz ešte ľahšie. CSV exporty sa dočkali poriadneho vylepšenia a tabuľka výsledkov získala síce malú, ale dôležitú kozmetickú zmenu.

Vylepšené CSV exporty

Z minulého článku už vieme, že do možností pre CSV export v Pricing Ranku bolo pridaných niekoľko stĺpcov, slúžiacich pre lepšiu identifikáciu tovaru. Odteraz je tiež možné exportovať celkové výsledky, alebo výsledky rozdelené do samostatných CSV pre jednotlivé cenové politiky (komprimované do jedného ZIP archívu). Ako druh exportu je po novom možné zvoliť si buď formátované, či surové dáta.

Formátované dáta

Formátované dáta majú slovenské (príp. české alebo anglické) názvy stĺpcov v záhlaví CSV. Lepšie sformátované sú rovnako niektoré hodnoty v stĺpcoch, ktoré teraz obsahujú menu, znak % a sú zaokrúhlené na menší počet desatinných miest.

A komu sa takýto typ exportu bude hodiť? Najmä marketingovým špecialistom, zostavujúcim z výsledkov aplikácie Pricing Rank reporty klientom. Tí by tak teraz mali mať menej práce s formátovaním dát.

Surové dáta

Surové dáta sú prakticky export tak, ako ste ho v aplikácii poznali doteraz. Záhlavie tabuľky obsahuje anglické označenie stĺpcov a odpovedá skôr názvom elementov. V samotných dátach nie je mena, ani iné formátovacie značky, percentuálne hodnoty nie sú zaokrúhlené a obsahujú tak viac desatinných miest.

V oboch exportoch (formátovanom aj surovom) tiež pribudol stĺpec s názvom cenovej politiky.

Okrem CSV exportov môžeme po novom využívať preklik z tabuľky výsledkov na cenovú politiku, ktorú produkt porušuje. Jedným kliknutím tak pohodlne získame ucelený prehľad, ktorý nám uľahčí orientáciu.

Obdobie novoročných zliav je v plnom prúde. Zjednodušte si sledovanie vašich cenových politík s Pricing Rankom a upresnite tak vaše nové stratégie.

Pricing Rank

Testovací popis aplikácie

Pridať nový komentár