August v znamení užitočných noviniek do Mergada

Máme pred sebou koniec leta a zároveň ďalšie vylepšenia Mergada, ktoré skvalitnia nielen chod, ale aj ovládanie platformy. Aktuálny release prináša veľké množstvo noviniek, ktorých prvú časť si dnes predstavíme. Ktoré pridané funkcionality by vám nemali uniknúť? Nasledujúci článok vám to prezradí.

Čerstvé novinky z našej dielne

Jednou z aktualít je funkcia sledovanie produktov pri prechode pravidlami. Tú sme integrovali do nového dizajnu stránky Produkty. Prechod pravidlami tak dostal pri každom produkte vlastnú záložku, v ktorej sa dá sledovanie pravidla aktivovať. Takisto sa na tomto mieste zobrazujú všetky zmeny, ktoré sa udiali po nazbieraní dát v rámci aplikovaní pravidiel. Po novom sú graficky zvýraznené aj rozdiely v hodnotách, zmenené jednotlivými pravidlami.

Funkcia sledovania produktov pri prechode pravidlami.

Vylepšenia sa dočkalo aj pravidlo pre nastavenie UTM parametrov - dá sa explicitne nastaviť ako cieľový element, do ktorého sa majú UTM parametre prepísať. Zároveň si existujúce pravidlá tohto typu ponechávajú už nastavený element (ten im Mergado predtým nastavovalo na pozadí).

Užitočné a obľúbené pravidlo Hromadne prepísať hodnoty je upgradnuté v režime regulárnych výrazov. V pravom stĺpci sa dajú aktuálne využívať číslované spätné referencie. Tie odkazujú na text, ktorý regulárne výrazy odchytáva do ľavého stĺpca.

Príklad pravidla Hromadne prepísať hodnoty v režime regulárnych výrazov.

Drobné UI vylepšenie na stránke Produkty si všimnete pod názvom uloženého výberu. Je ním nová ikonka s preklikom na vytvorenie pravidla, ktorá vám pomôže s predvyplnením zobrazeného výberu.

Vylepšenie UI na stránke Produkty.

Ďalšie zmeny v Mergade

Novými prírastkami do skupiny formátov, s ktorými vie Mergado pracovať sú :

  • Geizhals.at CSV🇦🇹
  • 2Performant CSV🇷🇴
  • Google Nákupy/Merchant pro Maďarsko a pre Rumunsko🇭🇺🇷🇴

Práca na optimalizácií pokračuje smerom k responzívnejšej UI v situáciách, kedy robí paralelne internetový prehliadač na pozadí viac dotazov na náš serever. Naši vývojári si posvietili aj na pomalé pravidlo Hromadne prepísať podľa výberu a zrýchlili ho viac ako 10 krát. V praxi tak predstavuje zrýchlenie na reálnych dátach z 1+ hodiny na 5 minút.

Detailný výpis najnovších opráv na našej platforme nájdete spolu s popisom logovania webkookov vo vlákne Novinky a release v Mergade na našom fóre.

Naši šikovní vývojári stihli v lete popri oddychu aj novinku v podobe nového typu pravidla Import datového souboru. Ste naň zvedavý? Ďalší článok bude venovaný práve jemu. Zatiaľ nám môžete dať vedieť, ako sa vám novinky z aktuálneho releasu páčia a sledovať naše fórum.

Mohlo by vás zaujímať:

Predstavujeme zmenu vzhľadu stránky Prehľad

Stránka Prehľad je to prvé, čo používateľ v Mergade uvidí, keď vstúpi do konkrétneho exportu. Preto sme sa rozhodli informácie o aktuálnom prevádzkovom stave exportov zobraziť na stránke omnoho prehľadnejšie. Vďaka tomu ľahšie zistíte, či je váš export v poriadku alebo nie.

25.07.2019
Upravujte feedy zo Shoptetu pomocou Mergada

V nedávnom release Mergada sme mimo iné predstavili kompletný formát pre Shoptet. To znamená, že Mergado dokážete využiť pre úpravu Shoptet feedu pre cenové porovnávače a tiež pre úpravy dodávateľských feedov pre import do Shoptetu.

18.06.2019

Pridať nový komentár