August v znamení užitočných noviniek do Mergada

Petra Marková
26. 8. 2019
2 minúty čítania
August v znamení užitočných noviniek do Mergada

Máme pred sebou koniec leta a zároveň ďalšie vylepšenia Mergada, ktoré skvalitnia nielen chod, ale aj ovládanie platformy. Aktuálny release prináša veľké množstvo noviniek, ktorých prvú časť si dnes predstavíme. Ktoré pridané funkcionality by vám nemali uniknúť? Nasledujúci článok vám to prezradí.

Máme pred sebou koniec leta a zároveň ďalšie vylepšenia Mergada, ktoré skvalitnia nielen chod, ale aj ovládanie platformy. Aktuálny release prináša veľké množstvo noviniek, ktorých prvú časť si dnes predstavíme. Ktoré pridané funkcionality by vám nemali uniknúť? Nasledujúci článok vám to prezradí.

Čerstvé novinky z našej dielne

Jednou z aktualít je funkcia sledovanie produktov pri prechode pravidlami. Tú sme integrovali do nového dizajnu stránky Produkty. Prechod pravidlami tak dostal pri každom produkte vlastnú záložku, v ktorej sa dá sledovanie pravidla aktivovať. Takisto sa na tomto mieste zobrazujú všetky zmeny, ktoré sa udiali po nazbieraní dát v rámci aplikovaní pravidiel. Po novom sú graficky zvýraznené aj rozdiely v hodnotách, zmenené jednotlivými pravidlami.

Vylepšenia sa dočkalo aj pravidlo pre nastavenie UTM parametrov — dá sa explicitne nastaviť ako cieľový element, do ktorého sa majú UTM parametre prepísať. Zároveň si existujúce pravidlá tohto typu ponechávajú už nastavený element (ten im Mergado predtým nastavovalo na pozadí).

Užitočné a obľúbené pravidlo Hromadne prepísať hodnoty je upgradnuté v režime regulárnych výrazov. V pravom stĺpci sa dajú aktuálne využívať číslované spätné referencie. Tie odkazujú na text, ktorý regulárne výrazy odchytáva do ľavého stĺpca.

Drobné UI vylepšenie na stránke Produkty si všimnete pod názvom uloženého výberu. Je ním nová ikonka s preklikom na vytvorenie pravidla, ktorá vám pomôže s predvyplnením zobrazeného výberu.

Ďalšie zmeny v Mergade

Novými prírastkami do skupiny formátov, s ktorými vie Mergado pracovať sú :

  • Geizhals.at CSV🇦🇹
  • 2Performant CSV🇷🇴
  • Google Nákupy/​Merchant pro Maďarsko a pre Rumunsko🇭🇺🇷🇴

Práca na optimalizácií pokračuje smerom k responzívnejšej UI v situáciách, kedy robí paralelne internetový prehliadač na pozadí viac dotazov na náš serever. Naši vývojári si posvietili aj na pomalé pravidlo Hromadne prepísať podľa výberu a zrýchlili ho viac ako 10 krát. V praxi tak predstavuje zrýchlenie na reálnych dátach z 1+ hodiny na 5 minút.

Detailný výpis najnovších opráv na našej platforme nájdete spolu s popisom logovania webkookov vo vlákne Novinky a release v Mergade na našom fóre.

Naši šikovní vývojári stihli v lete popri oddychu aj novinku v podobe nového typu pravidla Import datového souboru. Ste naň zvedavý? Ďalší článok bude venovaný práve jemu. Zatiaľ nám môžete dať vedieť, ako sa vám novinky z aktuálneho releasu páčia a sledovať naše fórum.

Mohlo by vás zaujímať:

Petra Marková

Slovenský trh a ľubozvučnú slovenčinu má v MERGADE na starosti content špecialistka Petra. Textuje, bloguje, prekladá a s vášňou tvorí obsah na sociálne siete. A keď práve nehľadá tie správne slová, venuje svoj čas bytovej džungli, pečeniu, kaviarňam alebo cestovaniu.