Regulárne výrazy

Regulárny výraz si môžete predstaviť ako šikovného vyhľadávacieho pomocníka, ktorý vám príde na pomoc, keď neviete, čo presne v texte alebo kóde hľadáte, ale asi viete, ako to má vyzerať. Teda pokiaľ napríklad nepoznáte konkrétnu číselnú kombináciu, ktorú výraz obsahuje, ale viete, že má táto kombinácia práve 8 čísel.

Regulárny výraz je textový reťazec, ktorý pasuje na množinu reťazcov na základe určitých syntaktických pravidiel. V Mergade vám regulárne výrazy pomôžu so separáciou časti textu alebo vyhľadávaním.

Mergado na 30 dní zadarmo
  • feed si upravíte sami a ušetríte náklady za prácu programátora
  • plný prístup ku všetkým funkciám už v skúšobnej verzii

Odborné články o regulárnych výrazoch:

Nastavovanie kategórií už nebude náročné. S vychytaným pravidlom v Mergade

Pri správe inzercie pre porovnávače tovaru sa stretnete s potrebou nastaviť správne kategórie podľa stromu kategórií daného porovnávača. Používatelia Mergada majú pre takéto nastavenie k dispozícii pravidlo s vychytávkami, ktoré im výber kategórií značne urýchli. Pozrite sa, ako sa pridať k tým, ktorí tento úkon zvládajú na jednotku.

20.10.2020
Spoznajte široké možnosti práce s regulárnymi výrazmi

Či už riešite nastavenie inzercie, novú kampaň alebo úpravu dát produktov v Mergade, s regulárnymi výrazmi zvládnete každú zložitejšiu úlohu. Spoznajte ich princíp a naučte sa ich účelne používať pri každodenných úlohách.

27.01.2020
S novými Mergado školeniami zvýšite úroveň vašej práce

Kam ešte posunúť svoje marketingové znalosti? Ako ďalej zefektívniť prácu pri nastavovaní inzercie na porovnávačoch? V e-commerce odvetví platí, že sa vždy nájde mnoho nových vedomostí, ktoré dokážete využiť.

26.11.2019
Ľahká cesta k novým premenným cez regulárne výrazy

Pri riešení nejasností v správe inzercie v Mergade sa často stretávame s tým, že jeho užívatelia málo využívajú regulárne výrazy. Tie sú pri tom skvelými pomocníkmi, s ktorými si môžete ušetriť veľa práce. Dnes si teda ukážeme pár trikov, po ktorých prečítaní si poviete: Regulár je kamoš!

22.02.2018

Potrebujete z niektorého elementu dostať kód tovaru? Odobrať výrobcu? Alebo text v elemente skrátiť na požadovanú dĺžku? Vo chvíli, kedy nejde pravidlo nastaviť akosi „natvrdo“, môžete využiť regulárne výrazy. Poradíme vám ako na to.

 

30.08.2017

Nedávno sme sa na technickej podpore Mergada stretli so zaujímavým dotazom. A síce: ako docieliť to, aby sa dve slová v jednom elemente medzi sebou prehodili?

13.03.2017

Možno ste sa vo svojom e-shope stretli s produktmi, ktoré majú informácie o farbe a veľkosti všade možne, len nie v elemente PARAM, kam patria. Ako ich tam dostať?

19.01.2017

Hovoríte si, že je na vianočné darčeky ešte skoro? Ale kdeže! Tento napríklad využijete ešte pred Vianocami, bola by škoda si ho schovávať až pod stromček.

13.12.2016

V uplynulom mesiaci sme vám predstavili podivné značky, ktoré uľahčujú vyhľadávanie a prácu s Mergadom. Teraz už viete, že sa im nehovorí "podivné značky", ale regulárne výrazy a veríme, že ste sa s nimi naučili pracovať.

22.11.2016

Seriál článkov o regulárnych výrazoch sa pomaly blíži do finále a preto by som vám chcel v dnešnom diely zhrnul niektoré dôležité poznatky a pridal pár skutočných regulárnych fines, ktoré určite v práci s Mergadom oceníte.

11.11.2016