Regulárne výrazy

Potrebujete z niektorého elementu dostať kód tovaru? Odobrať výrobcu? Alebo text v elemente skrátiť na požadovanú dĺžku? Vo chvíli, kedy nejde pravidlo nastaviť akosi „natvrdo“, môžete využiť regulárne výrazy. Poradíme vám ako na to.

 

30.08.2017

Nedávno sme sa na technickej podpore Mergada stretli so zaujímavým dotazom. A síce: ako docieliť to, aby sa dve slová v jednom elemente medzi sebou prehodili?

13.03.2017

Možno ste sa vo svojom e-shope stretli s produktmi, ktoré majú informácie o farbe a veľkosti všade možne, len nie v elemente PARAM, kam patria. Ako ich tam dostať?

19.01.2017

Hovoríte si, že je na vianočné darčeky ešte skoro? Ale kdeže! Tento napríklad využijete ešte pred Vianocami, bola by škoda si ho schovávať až pod stromček.

13.12.2016

V uplynulom mesiaci sme vám predstavili podivné značky, ktoré uľahčujú vyhľadávanie a prácu s Mergadom. Teraz už viete, že sa im nehovorí "podivné značky", ale regulárne výrazy a veríme, že ste sa s nimi naučili pracovať.

22.11.2016

Seriál článkov o regulárnych výrazoch sa pomaly blíži do finále a preto by som vám chcel v dnešnom diely zhrnul niektoré dôležité poznatky a pridal pár skutočných regulárnych fines, ktoré určite v práci s Mergadom oceníte.

11.11.2016

Bodky, otázniky aj zátvorky a ich použitie v regulárnych výrazoch už poznáte z predchádzajúcich dielov seriálu (ak nie, nájdete ich tu: 1. diel a 2. diel). Teraz prišiel čas na predstavenie a vysvetlenie ich praktického použitia, ktoré vám v Mergadu veľa uľahčia prácu.

04.11.2016

V úvodnom dieli našej minisérie o regulárnych výrazoch sme sa venovali tomu, čo to vôbec sú regulárne výrazy a vysvetlili sme použite niektorých základných značiek. Teraz na tento úvod nadviažeme a predstavíme si ďalšie značky a ich praktické využitie.

27.10.2016

Iste ste sa už na našom blogu stretli s magickým odkazom na regulárne výrazy. Reťazce znakov s podivnými značkami sa teraz môžete naučiť používať aj vy. Ako na to vám priblížime v tomto seriáli.

21.10.2016