Naučte sa, ako správne nastaviť zabezpečenie Shoptet feedov

Inzerujete na Shoptet a stalo sa vám, že ste nemohli pridať Shoptet feedy do Mergada? Áno? Máme pre vás návod, ako tomuto problému navždy predídete. Stačí si správne zakliknúť nastavenia zabezpečenia feedov. Poďme sa na toto nastavenie mrknúť, zaberie to len minútku.

Stačí maličkosť a vaše Shoptet feedy vložíte do Mergada bez problémov

Shoptet pridal pred časom do administrácie každého Shoptet e-shopu možnosť zabezpečiť si XML feedy dvoma spôsobmi:

a) povolením sťahovania feedu len z IP adries na tzv. globálnom whiteliste
b) pomocou hashu

V čom býva zvyčajne problém? Ak necháte zaškrtnuté obidva checkboxy, potom sa nedajú feedy do Mergada pridať. Dôvodom je, že Mergado na globálnom whiteliste nie je.
Stačí označiť druhý checkbox v ponuke Ochrana prístupu, ktorý zariadi, aby bol feed zabezpečený hashom a všetko bude fungovať, ako má.

Postup

  1. V administrácii Shoptet kliknite v ľavom menu na zarážku Prepojenie.
  2. V časti Prepojenie vyberte možnosť XML feedy.
  3. Otvorte sekciu Nastavenia.

4. Z ponuky Ochrana prístupu vyberte druhý checkbox Zakázať prístup z IP adries, ktoré nepoužijú bezpečnostný hash.

5. URL adresa s hashom, ktorú použijete pre Mergado bude mať tvar napr. : https://www.nazev-e-shopu.cz/heureka/export/products.xml?hash=jrn7eXovGH3Qu50W50OVgTBM

Túto adresu môžete použiť pre vytvorenie nového exportu v Mergade. Ak chcete aktualizovať vstupnú URL pri už existujúcich exportoch v Mergade, zvládnete to v časti Nastavenie každého exportu -> Všeobecné nastavenia -> v poli "Zdrojový súbor".

 

Zabezpečenie feedu pomocou hashu je dostatočné a vaše dáta, ktoré prúdia do Mergada, budú ochránené. A to nie je všetko. Mergado si taktiež ľahko poradí so zabezpečenými feedmi. Ak potrebujete pracovať so zaheslovaným feedom, nastavte si všetko podľa článku z odkazu vyššie.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Zbavte sa častých chýb v XML feede

Chcete využívať Mergado efektívne, no narážate na opakujúce sa prekážky? Minulý článok vám priniesol tipy na najčastejšie úpravy feedu. V nasledujúcich riadkoch sa pozrieme na frekventované chyby akými, sú aj prázdny element MANUFACTURER, alebo chýbajúci identifikátor v Google nákupoch.

02.10.2019
Ovládnite XML feed

Do slovenského e-commerce rybníka denne pribúda mnoho nových rýb. Ak patríte medzi nich a potrebujete – najmä práve pred Vianocami – pomôcť sa zorientovať v dôležitých termínoch a pojmoch, máme pre vás článok, ktorý sa zaoberá XML feedmi – jedným z najdôležitejších pojmov pre inzerciu tovaru.

06.09.2018

Pridať nový komentár