Naučte sa, ako správne nastaviť zabezpečenie Shoptet feedov

Lukáš Horák
7. 10. 2019
2 minúty čítania

Inzerujete na Shoptet a stalo sa vám, že ste nemohli pridať Shoptet feedy do Mergada? Áno? Máme pre vás návod, ako tomuto problému navždy predídete. Stačí si správne zakliknúť nastavenia zabezpečenia feedov. Poďme sa na toto nastavenie mrknúť, zaberie to len minút

Inzerujete na Shoptet a stalo sa vám, že ste nemohli pridať Shoptet feedy do Mergada? Áno? Máme pre vás návod, ako tomuto problému navždy predídete. Stačí si správne zakliknúť nastavenia zabezpečenia feedov. Poďme sa na toto nastavenie mrknúť, zaberie to len minútku.

Stačí maličkosť a vaše Shoptet feedy vložíte do Mergada bez problémov

Shoptet pridal pred časom do administrácie každého Shoptet e‑shopu možnosť zabezpečiť si XML feedy dvoma spôsobmi:

a) povolením sťahovania feedu len z IP adries na tzv. globálnom whiteliste
b) pomocou hashu

V čom býva zvyčajne problém? Ak necháte zaškrtnuté obidva checkboxy, potom sa nedajú feedy do Mergada pridať. Dôvodom je, že Mergado na globálnom whiteliste nie je.
Stačí označiť druhý checkbox v ponuke Ochrana prístupu, ktorý zariadi, aby bol feed zabezpečený hashom a všetko bude fungovať, ako má.

Postup

1. V administrácii Shoptet kliknite v ľavom menu na zarážku Prepojenie.

2. V časti Prepojenie vyberte možnosť XML feedy.

3. Otvorte sekciu Nastavenia.

4. V časti Ochrana prístupu zrušte prípadné začiarknutie pri prvom checkboxe “Zakázať prístup z IP adries, ktoré nie sú uvedené na globálnom whiteliste”, tento checkbox nesmie byť začiarknutý, aby šiel feed do Mergada nahrať. 

5. Z ponuky Ochrana prístupu vyberte druhý checkbox Zakázať prístup z IP adries, ktoré nepoužijú bezpečnostný hash.

6. URL adresa s hashom, ktorú použijete pre Mergado bude mať tvar napr. : https://www.nazev-e-shopu.cz/heureka/export/products.xml?hash=jrn7eXovGH3Qu50W50OVgTBM

Túto adresu môžete použiť pre vytvorenie nového exportu v Mergade. Ak chcete aktualizovať vstupnú URL pri už existujúcich exportoch v Mergade, zvládnete to v časti Nastavenie každého exportu -> Všeobecné nastavenia -> v poli “Zdrojový súbor”.

Zabezpečenie feedu pomocou hashu je dostatočné a vaše dáta, ktoré prúdia do Mergada, budú ochránené. A to nie je všetko. Mergado si taktiež ľahko poradí so zabezpečenými feedmi. Ak potrebujete pracovať so zaheslovaným feedom, nastavte si všetko podľa článku z odkazu vyššie.

Vyskúšajte Audit feedu zadarmo
  • zlepšite kondíciu vášho feedu a získajte odporúčania na jeho opravu
  • rýchla a bezplatná technická analýza

Mohlo by vás zaujímať:

Lukáš Horák

Lukáš sa v Mergade stará o väčšinu komunikácie v češtine. Prostredníctvom blogu, e‑mailu a sociálnych sietí pravidelne zásobuje čitateľa aktualitami z e‑commerce, novinkami a tipmi z Mergada. Pokiaľ práve nie je copywriter, užíva si príjemné veci ako badminton, výlety medzi utajené skvosty osemdesiatkovej hudby a plody mora podávané s červeným vínom.