Facebook

Facebook je špecifický marketingový kanál, ktorý umožňuje s pomocou XML feedu inzerovať tovar z e-shopu. S Mergadom môžete previesť svoj XML feed pre Heureku alebo Zboží.cz, tiež do formátu Facebooku a začať s inzerciou aj tam. Pre úpravu obrázkov na Facebooku slúži tiež aplikácia Feed Image Editor.

Odborné články o inzercii na Facebooku: 

Videorozhovor: Lukáš Dadej z Marketing Heroes o facebook marketingu

Na MergadoFeste sme v našom Mergado štúdiu vyspovedali Lukáša Dadeja z Marketng Heroes, ktorý o sebe hovorí, že je marketingový hrdina. Jeho pole pôsobenia je Facebook a reklama na ňom. S Lukášom sme sa porozprávali o tom, prečo si myslí, že je Facebook najsilnejší marketingový nástroj i o tom, kedy začal s prípravou na vianočnú sezónu. 

30.10.2017

Čas prázdnin a dovoleniek je pre niekoho možno uhorkovou sezónou, sú ale odvetvia, ktoré z nej dokážu vyťažiť. A čo ešte len keď svojich zákazníkov zaujmete originálnymi letnými obrázkami!

15.06.2017

V predchádzajúcom článku sme vám predstavili novú aplikáciu Feed Image Editor, ktorá vám pomôže hromadne vylepšiť obrázky, ktoré zasielate v XML feede do Facebooku. Dnes by som vám rád ukázal konkrétne príklady použitia tejto aplikácie.

02.06.2016

Kto bol na školení Mergada vie, že občas hovoríme o optimalizácii obrázkov v produktových reklamných kampaniach e-shopov. Doteraz sme však nemali nástroj, ktorý by sme vám mohli ponúknuť pre tento typ tuningu inzercie. To je však minulosťou. Chalani z Reglenda totiž pre vás vytvorili novú aplikáciu Feed Image Editor. Prečítajte si o nej viac!

01.06.2016

Minulý týždeň sme si predstavili novú aplikáciu v Mergade, ktorou je Logbook. Dnes si predstavíme ďalšie vychytávky, ktoré sme si pre vás pripravili.

11.04.2016

V minulej časti som spomenul, že sa budeme venovať Facebook pixelu, dynamickému remarketingu a správe kampaní v Power Editore. Keďže všetko dohromady dáva slušnú porciu informácií, rozhodol som sa dané témy rozdeliť na dva články. Táto časť bude o prvých dvoch zmienených témach a štvrtá bude o správe kampaní v Power Editore.

02.03.2016

Super správou v minulom roku bolo spustenie produktových kampaní na Facebooku, tzv. Dynamic Product Ads. Základné informácie sme si uviedli už v júlovom článku. Tentokrát si však povieme, krok po kroku, niečo viac o tom, ako pripraviť produktové reklamy pre tento formát od Facebooku.

05.02.2016

V druhej časti sprievodcu produktovými kampaňami na Facebooku budeme pokračovať presne tam, kde sme skončili v prvej časti. Povieme si niečo o správcovi reklám.

05.02.2016

Ako sme už spomenuli v minulom diele, dnes si predstavíme všetky dostupné cenové porovnávače na ktorých sa oplatí inzerovať na Slovensku. Povieme si, čo ponúka každý z nich, prečo inzerovať alebo neinzerovať na danom porovnávači a mnohé iné.

12.11.2015

V tomto roku sa môžu všetci internetoví obchodníci potešiť správe, že internetový gigant Facebook, spúšťa aj na Slovensku produktové reklamy, a to pod názvom Dynamic Product Ads . Mergado vám pomôže s prípravou potrebných dát. Poďme si preto povedať podrobnosti.

28.07.2015