Upravte Google a Facebook formáty podľa ich aktuálnej špecifikácie

Google a Facebook pridali do svojich špecifikácií v minulých mesiacoch nové elementy bez akejkoľvek notifikácie. V Mergade to viedlo k tomu, že sa tieto elementy pri projektoch, ktoré mali na vstupe Google alebo Facebook formát, automaticky neskrývali. Aj keď zahrnieme do nasledujúceho releasu úpravy týchto formátov, chceme vás upozorniť, na čo si dať aktuálne pozor.

Aké nové elementy pridal Google a Facebook

Aký vplyv to má na vaše projekty v Mergade

Mnoho výstupných formátov (napr. Heureka) si pri prevode z Mergada do exportného XML skyje dané elementy automaticky.

ALE:

Ďalšie formáty (napr. MallMarketplace, Árukereső) si tieto elementy nedokážu automaticky skryť pri tvorbe XML, ale umožňujú ich skryť ručne na stránke Elementy. Ak si ich používateľ ručne neskryje, dochádza k ich prenosu na výstupné XML. Facebook a Google formát elementy začínajú na tzv. namespace "G:" a táto skutočnosť musí byť definovaná v hlavičke XML. Ak to tak nie je, XML začne obsahovať elementy, ktoré daný porovnávač nepodporuje a robia formát nevalidným.

Náhľad chybových hlášok.

Našou úpravou v release na 2. 9. 2020 dôjde k tomu, že sa tieto elementy skryjú, na výstup sa nedostanú a XML zostane validný. Ak tieto elementy prípadne používate, pripravte sa na to, že budú na začiatku septembra 2020 skryté.

 

Čo z rozšírených elementov vie Mergado prevádzať

Facebook prevádza nové elementy:

  • G:INVENTORY -> storageqty (MergadoXml)
  • G:GENDER -> gender
  • G:SIZE -> size
  • G:MATERIAL -> material
  • G:MOBILE LINK -> url_mobile
  • G:COLOR -> color

V Mergade cez neho dokážeme nahrávať a prevádzať parametre. A to tak, že

prevedieme na: G:ADDITIONAL_VARIANT_ATTRIBUTE|Style, Cool.

DÔLEŽITÉ

Parametre prevádzame iba z Facebooku do iných formátov. Opačne do G: ADDITIONAL_VARIANT_ATTRIBUTE prevádzať nemôžeme - Facebook totiž nechce, aby tento element obsahoval hlavné atribúty (farba, materiál a pod.), ale iba tie doplnkové.

 

Google prevádza nový element G:TAX|G:RATE do -> vat. Po novom podporuje taktiež parametre, kde z:

vytvorí: G:ATTRIBUTE_VALUE|Product Type, Digital player.

Ak tieto parametre daný formát podporuje, dokáže ich ľahko previesť. U Googlu toto funguje aj naopak.

 

Máte nejaké otázky alebo potrebujete pomôcť s nastavením? Neváhajte sa obrátiť na našu technickú podporu.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Spoznajte e-commerce aktuality očami Mergada

Chcete získať rýchly prehľad o novinkách na domácej i zahraničnej scéne? Nový diel Mergado Insight vás prevedie za 3 minúty všetkým dôležitým, čo sa udialo na poli porovnávačov i našich appiek. Nalaďte si ku poobednej pauze MergadoTV a načerpajte cenné tipy pre váš e-shop.

22.06.2021
Jarný Mergado Meeting: Aké novinky pribudli v našom rozhraní?

Čerstvými funkciami sa to v Mergade aktuálne len tak hemží. Naučte sa s nimi pracovať vďaka praktickému seriálu Mergado Meeting. Ostrieľaný špecialista a školiteľ Luďek Volejník vás v novom diele prevedie tým najdôležitejším priamo v užívateľskom rozhraní. Sledujte novinky, ktoré by vám nemali uniknúť.

22.04.2021
Pomocou Mergado auditu skontrolujete povinné parametre pre Heureku

Parametre na Heureke sú povinnou súčasťou väčšiny produktov a ovplyvňujú párovanie i filtrovanie. S novinkou od Mergada končia obavy, či ste do elementu PARAM vyplnili tie správne. Náš Audit feedu odteraz dokáže kontrolovať povinné parametre pre českú aj slovenskú Heureku.

06.04.2021

Pridať nový komentár