Idealo

Čo je idealo

idealo je jednotka medzi porovnávačmi tovaru na nemeckom e-commerce trhu. Vzniklo v roku 2000 a v súčasnosti úspešne pôsobí ešte v niekoľkých ďalších krajinách Európy.

Cez 50 tisíc partnerských e-shopov inzeruje na tomto porovnávači spolu zhruba 340 miliónov produktov. O tieto ponuky sa v berlínskom headoffice stará celkom 900 zamestnancov.

Okrem klasickej funkcie porovnania cien tovaru, ktorá zákazníka následne vedie na stránky konkrétneho e-shopu, je možné využiť aj službu Ideal Direktkauf. Zákazník v tomto prípade tovaru nakúpi zrýchlene, priamo na stránkach idealo. Bez prihlasovania alebo registrácie, stačí zadať doručovaciu adresu, vybrať platobnú metódu a potvrdiť nákup. Ide vlastne o obdobu u nás dobre známeho Heureka košíka.

 

 

Kde môžete inzerovať s idealo?

idealo pôsobí v 6 krajinách Európy. Okrem najväčšieho Nemecka môžete cez idealo inzerovať aj v Rakúsku, Veľkej Británii, Španielsku, Francúzsku a Taliansku.

🇩🇪 idealo.de 🇬🇧 idealo.co.uk 🇫🇷 idealo.fr
🇦🇹 idealo.at 🇪🇸 idealo.es 🇮🇹 idealo.at

 

Ako inzerovať na idealo

Pre zalistovanie produktov do ponuky idealo je potrebné mať lokalizovaný e-shop do nemčiny, ideálne na nemeckej doméne. V informáciách na webe potom nesmie chýbať obligátna záložka Impressum, ktorá obsahuje základné informácie o firme. Aj to je podmienkou pre úspešnú registráciu e-shopu na idealo. Registráciu vykonáte ľahko cez online formulár: https://business.idealo.com/de/registration.

Na idealo možno inzerovať len dobre porovnateľný tovar, ku ktorému existujú konkurenčné ponuky. Pokiaľ na vašom e-shope ponúkate originálne alebo lokálne produkty, potom sa na tento porovnávač pravdepodobne nedostanete.

Všetky informácie o špecifikáciách feedu pre idealo nájdete na:
https://connect.idealo.de/import/en/csv/

Idealo akceptuje formáty CSV, TXT a XML.

Súbory možno uložiť na URL adresu. Túto adresu nájdete vo vašom shopsystéme alebo od dodávateľa vášho feedu. Alternatívne možno feed hosťovať na FTP alebo webserveroch (HTTP / HTTPS). Idealo si produktový feed sťahuje zvyčajne každých 30 minút.

Áno, okrem feedu je možné sa napojiť na idealo cez API. Dokumentácia k pripojeniu je tu: https://import.idealo.com/docs/ V prípade, že chcete váš tovar predávať priamo cez službu Ideál Direktkauf, informácie k pripojeniu cez API sú pod týmto odkazom: https://cdn.idealo.com/folder/Direktkauf/documentation/merchant-order-api-v2.html 

 

Ako vám s inzerciou na idealo pomôže Mergado?

Mergado je feed marketingový nástroj, pomocou ktorého dokážete hromadne a automatizovane nastavovať inzerciu pre radu veľkých porovnávačov, vrátane idealo.

  • V Mergade ľahko prekonvertujete váš aktuálny feed na idealo formát, ktorý je potrebný pre funkčné napojenie na tento porovnávač.
  • Pomocou auditu feedu odhalíte jeho nedostatky, ktoré pomocou Mergada ľahko opravíte.
  • Beží váš e-shop na niektorej open-source e-shopovej platforme? Prepojte si ho pohodlne s Mergadom pomocou Mergado Packu
  • Obrázky, ktoré sú na porovnávačoch kľúčové, hromadne upravíte v aplikácii Feed Image Editor.

Get a 30-day free trial

 

 

Prečítajte si o idealo na našom blogu:

Spoznajte zaujímavosti o nemeckom e-commerce trhu v podcaste Mergado To Go

V čom sa odlišuje e-commerce scéna v Nemecku od tej našej? A ako si získa e-shopár dôveru u nemeckých zákazníkov? Odpovede a tipy, čo pri expanzií nepodceniť, vám prezradí špecialistka na DACH región, Irena Prouzová. Pustite si do uší nový diel podcastu Mergado To Go a zistite, ako najlepšie preniknúť na západ.

23.11.2021
Zabodujte na nemeckom e-commerce trhu s udržateľnosťou

Udržateľnosť je téma, ktorá zaujíma nemeckých zákazníkov z roka na rok čoraz viac a ktorá je v Nemecku aktuálne tretím najdôležitejším kritériom pri výbere tovaru. Pripravili sme pre vás článok, v ktorom sa dozviete, ako váš biznis urobiť udržateľnejším a viac tým zabodovať u nemeckých zákazníkov.

13.01.2021
S Mergadom do zahraničia: Nemecko (časť 1.)

Nemecko je najľudnatejší štát EU. Aj tu je internetový obchod na vzostupe a preto láka množstvo zahraničných podnikateľov. Obchodovanie online v Nemecku je viac rozvinuté a nemecký zákazník je vnímaný ako jeden z najnáročnejších v Európe. Poďme si spolu urobiť prehľad úskalí, ktoré je pri vstupe na nemecký trh potrebné poznať.

23.08.2018

Áno, od začiatku júna, keď som počítal podporované reklamné formáty naposledy, som sa naučil spravovať dáta pre nové cenové porovnávače z Európy, a tak vámpomôžem rovno sa 40 rôznymi reklamnými systémami.

31.07.2015

Myslím si, že inzercia vo vyhľadávačoch tovaru by mala byť medzi prvými, ktorú spustí váš e-shop pri vstupu do zahraničia. Tu sú moje dôvody.

27.08.2014