E‑shopári, Vianoce sú za dverami, tak nezmeškajte prípravu!

Článok bol publikovaný 08. 07. 2015
| 1 minúta čítania

Príprava na Vianoce z pohľadu tvorby nových funkcií e‑shopu

Predstavte si, že dnes vymyslíme novú funkciu pre e‑shop. Zajtra sa k nej vyjadrí váš šéf. Do konca budúceho týždňa ju zadáte vývojárom. Tí majú v lete dovolenky, tak im to bude trvať najmenej do polovice augusta. Prvá verzia bude s chybami, nahlásenie chýb, oprava chýb… A máme koniec septembra. To je najvyšší čas byť pripravení na nástup Vianočnej predajnej sezóny. Celý odhad je veľmi optimistický, a tak hovorím “Včera bolo neskoro”!

Príprava na Vianoce z pohľadu správcov katalógov tovaru

A toto bude pre e‑shopy ešte dôležitejšie. Pred Vianocami bývajú administrátori Heuréky, ktorí plnia dôležitú úlohu pri párovaní a importe nového tovaru, preťažení tak, že mnoho nových položiek tovaru býva správne spracovaných Heurekou s veľkým oneskorením, niekedy dokonca až po Vianociach. Problémy s importom tovaru začínali pri rade e‑shopov vlani v priebehu novembra. Mnoho predajcov sa vtedy divilo, že keď v septembri dohodli spoluprácu s novým dodávateľom tovaru, na začiatku októbra od neho dostali dáta o tovare, chvíľu trvalo, než ich spracovali a naplnili do e‑shopu, tak sa ho cez vyhľadávače tovaru už nedarilo predávať.

Vyhnite sa ich chybe tento rok. Naplňte nový tovar do svojich e‑shopov včas!

Autor / Daniel Czetner / 08. 07. 2015

Daniela znáte ze slovenské podpory Mergada. Pomáhá řešit trable, píše návody do nápovědy a testuje novinky v Mergadu. V týmu má jasně nejdelší dredy a v drsnosti humoru se mu vyrovná snad jen spolupracovník Přemek.

Pridať nový komentár

Obsah tohto poľa je súkromný a nebude verejne zobrazený.
By submitting a comment, you agree to the processing of personal data.