Vytvorte si v Mergade prehľadné prostredie

Dnes sa zameriame na to, ako za pomoci správnej práce s pravidlami v Mergade vytvoríte prehľadné prostredie, v ktorom sa budete ľahko orientovať. Pre spísanie tohto článku sme sa rozhodli po nedávnej skúsenosti, kedy sme sa v správe inzercie e‑shopu stretli s veľmi rozsiahlym pravidlom, ktoré bolo neprehľadné a pomaly sa načítalo. 

Dnes sa zameriame na to, ako za pomoci správnej práce s pravidlami v Mergade vytvoríte prehľadné prostredie, v ktorom sa budete ľahko orientovať. Pre spísanie tohto článku sme sa rozhodli po nedávnej skúsenosti, kedy sme sa v správe inzercie e‑shopu stretli s veľmi rozsiahlym pravidlom, ktoré bolo neprehľadné a pomaly sa načítalo.

Aj keď sú hromadné pravidlá v Mergade preto, aby ste mohli pracovať s viac nastaveniami na jednom mieste, neznamená to, že je potrebné vytvárať jedno hromadné pravidlo s niekoľko stovkami riadkov, v ktorých sa ľahko stratíte, alebo urobíte chybu.

Pre dobrú prehľadnosť a ľahšiu obsluhu odporúčame tu mať niekoľko pravidiel s menším počtom riadkov. Ak ste už ale jedno také veľké pravidlo v Mergade vytvorili, pripravili sme pre vás návod, ako ho ľahko transformovať do niekoľko samostatných a kratších pravidiel.

Všetko si ukážeme na príklade pravidla pre hromadné premenovanie kategórií. Rovnaký princíp však môžete použiť pre akékoľvek iné pravidlo, pokiaľ sa vám v ňom už zle orientuje a má veľa (napr. stovky) riadkov.

Uvažujme teda, že máme v Mergade pravidlo na hromadné premenovanie kategórií, ktoré má 400 riadkov a my z neho urobíme 4 hromadné pravidlá po 100 riadkoch:

  1. Na stránke pravidla použijeme ikonku pre duplikovanie pravidla a pomenujeme ho napr. „záloha všetkých premenovaných kategórií“. Následne pravidlo vypnite pomocou ikonky pre PAUZU. Tým zariadite, že pravidlo nebude pri spracovaní feedu brané do úvahy a bude existovať ako taká vaša záloha, ak by bolo potrebné sa k pôvodnému nastaveniu tohto pravidla vrátiť. A ak už taká potreba nebude, môžete ho kedykoľvek zmazať.
  2. Pomocou duplikovania pravidla opäť vytvorte ďalšie pravidlo (a to pokojne aj opakovane – v našom príklade bude potrebné pravidlo duplikovať 3x). Budete tak mať v Mergade viac pravidiel na hromadné premenovanie kategórií za sebou (v našom prípade 4 a naviac 1) ako zálohu.
  3. V editácii jednotlivých pravidiel už teraz môžete len premazávať konkrétne riadky (používanie ikonky zmazanie je veľmi rýchle a nechcené riadky tak hneď prečistíte. 

Týmto si pôvodné obrovské pravidlo ľahko rozdelíte na niekoľko menších a lepšie sa vám s ním bude pracovať. Rozdelenie nemusí byť striktné po 100 riadkoch, pokojne si môžete pôvodne veľké pravidlo rozdeliť tematicky, napríklad podľa hlavných oddelení e‑shopu.

Na záver by sme chceli pripomenúť, že najväčšia výhoda Mergada je, že vďaka nemu nemusíte svoju inzerciu spravovať manuálne desiatky hodín. Pri správnej práci s pravidlami si tu môžete vytvoriť pekné a prehľadné prostredie, ktoré vám pomôže lepšie v ňom pracovať a tým šetriť váš čas.

Dúfame, že pre vás tento článok bude podnetný. Pokiaľ budete mať nejaké otázky, sledujte naše fórum, alebo napíšte na našu podporu

Lukáš Horák

Lukáš sa v Mergade stará o väčšinu komunikácie v češtine. Prostredníctvom blogu, e‑mailu a sociálnych sietí pravidelne zásobuje čitateľa aktualitami z e‑commerce, novinkami a tipmi z Mergada. Pokiaľ práve nie je copywriter, užíva si príjemné veci ako badminton, výlety medzi utajené skvosty osemdesiatkovej hudby a plody mora podávané s červeným vínom.