Vytvorte si v Mergade prehľadné prostredie

Dnes sa zameriame na to, ako za pomoci správnej práce s pravidlami v Mergade vytvoríte prehľadné prostredie, v ktorom sa budete ľahko orientovať. Pre spísanie tohto článku sme sa rozhodli po nedávnej skúsenosti, kedy sme sa v správe inzercie e-shopu stretli s veľmi rozsiahlym pravidlom, ktoré bolo neprehľadné a pomaly sa načítalo.

Aj keď sú hromadné pravidlá v Mergade preto, aby ste mohli pracovať s viac nastaveniami na jednom mieste, neznamená to, že je potrebné vytvárať jedno hromadné pravidlo s niekoľko stovkami riadkov, v ktorých sa ľahko stratíte, alebo urobíte chybu.

Pre dobrú prehľadnosť a ľahšiu obsluhu odporúčame tu mať niekoľko pravidiel s menším počtom riadkov. Ak ste už ale jedno také veľké pravidlo v Mergade vytvorili, pripravili sme pre vás návod, ako ho ľahko transformovať do niekoľko samostatných a kratších pravidiel.

Všetko si ukážeme na príklade pravidla pre hromadné premenovanie kategórií. Rovnaký princíp však môžete použiť pre akékoľvek iné pravidlo, pokiaľ sa vám v ňom už zle orientuje a má veľa (napr. stovky) riadkov.

Uvažujme teda, že máme v Mergade pravidlo na hromadné premenovanie kategórií, ktoré má 400 riadkov a my z neho urobíme 4 hromadné pravidlá po 100 riadkoch:

  1. Na stránke pravidla použijeme ikonku pre duplikovanie pravidla a pomenujeme ho napr. „záloha všetkých premenovaných kategórií“. Následne pravidlo vypnite pomocou ikonky pre PAUZU. Tým zariadite, že pravidlo nebude pri spracovaní feedu brané do úvahy a bude existovať ako taká vaša záloha, ak by bolo potrebné sa k pôvodnému nastaveniu tohto pravidla vrátiť. A ak už taká potreba nebude, môžete ho kedykoľvek zmazať.
  2. Pomocou duplikovania pravidla opäť vytvorte ďalšie pravidlo (a to pokojne aj opakovane – v našom príklade bude potrebné pravidlo duplikovať 3x). Budete tak mať v Mergade viac pravidiel na hromadné premenovanie kategórií za sebou (v našom prípade 4 a naviac 1) ako zálohu.
  3. V editácii jednotlivých pravidiel už teraz môžete len premazávať konkrétne riadky (používanie ikonky zmazanie je veľmi rýchle a nechcené riadky tak hneď prečistíte. 

Týmto si pôvodné obrovské pravidlo ľahko rozdelíte na niekoľko menších a lepšie sa vám s ním bude pracovať. Rozdelenie nemusí byť striktné po 100 riadkoch, pokojne si môžete pôvodne veľké pravidlo rozdeliť tematicky, napríklad podľa hlavných oddelení e-shopu.

Na záver by sme chceli pripomenúť, že najväčšia výhoda Mergada je, že vďaka nemu nemusíte svoju inzerciu spravovať manuálne desiatky hodín. Pri správnej práci s pravidlami si tu môžete vytvoriť pekné a prehľadné prostredie, ktoré vám pomôže lepšie v ňom pracovať a tým šetriť váš čas.

Dúfame, že pre vás tento článok bude podnetný. Pokiaľ budete mať nejaké otázky, sledujte naše fórum, alebo napíšte na našu podporu

Pridať nový komentár