Ako otvoriť veľký XML súbor

Článok uverejnený 19.08.2014

Ak inzerujete na Heureke, je občas treba nahliadnuť do XML súboru, ktorý prenáša informácie o vašej ponuke tovaru. Malé XML je možné jednoducho otvoriť napríklad v internetovom prehliadači. S XML súborom veľkým desiatky MB to však už môže byť tvrdý oriešok. Prečítajte si pár tipov ako na to.

1) Stiahnite XML súbor do svojho počítača

Existuje viac ciest, ako to dosiahnuť. Záleží na operačnom systéme, ktorý používate, na tom odkiaľ budete XML sťahovať a podobne. Uveďme si preto dva základné postupy.

  • Ak je XML ukrytý pod odkazom na internetovej stránke či v e-mailovej správe, kliknite na odkaz pravým tlačítkom myši, z ponuky vyberte „Uložiť ako“ a súbor uložte na svoj počítač.
  • Príliš veľké súbory vám pomôže stiahnuť napr. program Wget.

2) Ak je súbor zazipovaný, rozbaľte ho

Hlavne veľké súbory môžu byť komprimované. Najčastejším formátom u XML pre vyhľadávače tovaru je GZIP. Keď na súbor kliknete a objaví sa vám výzva k rozbaleniu, učiňte tak.

3) Otvorte súbor

XML je textový súbor. K jeho otvoreniu je teda vhodný textový editor. Veľké XML môžu mať desiatky MB. Adekvátne je preto použitie textového editoru, ktorý je stabilný a výkonný. Stačiť by mal bežný poznámkový blok. Skúsenejší užívatelia môžu využiť jEdit, ktorý podporuje prácu s textom pomocou makier. Použiteľný je i Gedit či iné textové editory.

Tento návod poslúži predovšetkým začiatočníkom k tomu, aby mohli XML súbor otvoriť. Následne v ňom môžu vyhľadať potrebné informácie. Ak je to nad vaše sily, neváhajte kontaktovať odborníkov. Ušetríte si tak mnoho času.

Pre bezchybný štart na porovnávačoch potrebujete XML súbor v požadovanom formáte. Nie ste si istý, či by splnil požiadavky danej platformy? Skontrolujte si jeho stav s bezplatným auditom feedu. Získate technickú analýzu a odporúčania, ako ho s Mergadom opraviť.

Mohlo by vás zaujímať:

Mergado 2 podporuje formát MALL Marketplace

Aby ste na MALL Marketplace vytvorili funkčnú inzerciu, mali by ste dodržať určité poradie elementov, ktoré vyžaduje. Mergado 2 tento formát podporuje a parametre zobrazuje podľa MALL špecifikácie. Uľahčí vám veľa práce, aj keď časť úkonov musíte stále vykonať ručne.

 

21.06.2022
Video-nápoveda: Ako na rýchlu manuálnu editáciu hodnôt v Mergade?

Manuálne zmeny v Mergade sú užitočnou funkciou pre menšiu skupinu konkrétnych produktov. Ak potrebujete často editovať práve tento typ sortimentu, sledujte ako si jednoducho upravíte dôležité detaily vo feede. Špecialista Luďek Volejník vás vo videu prevedie touto nenápadnou, ale za to všestrannou funkcionalitou.

02.08.2021
Vyriešte skrývanie nevýhodných produktov raz a navždy

Sledujete výkonnosť vášho e-shopu a potrebujete skryť produkty, ktoré sa vám neoplatí inzerovať? V Mergade nájdete na mieru pripravené funkcie, s ktorými upravíte feed na pár klikov. Pozrite sa, ako pracuje so skrývaním sortimentu náš support master Luďek Volejník a dosiahnite, aby bola vaša inzercia vždy zisková.

27.07.2021

Pridať nový komentár