Ďalšie novinky v XML špecifikácii Heureky

Článok uverejnený 10.05.2016

PRODUCT

Najväčších zmien sa dočkal element PRODUCT, ktorý symbolizuje rozšírený názov produktu. Po novom je v ňom zakázané uvádzať informácie o doprave zadarmo (tú uvádzajte v elemente DELIVERY), distribúcii (uvádzajte v elemente PARAM) a dostupnosti (uvádzajte ju v dostupnostnom feede). Môžete tu naopak uvádzať informácie o záruke, servise, doručenie na poschodie a ďalších službách spojených s produktom.
 
Odporúčame dôslednú kontrolu vašich produktov. Heureka sa vraj chystá blokovať produkty, ktoré uvedené podmienky porušujú.
 
Ďalšie minoritné prípady povolených a nepovolených scenárov ohľadom PRODUCT nájdete v špecifikácii.
 

GIFT

Gift je darček alebo voucher na darček. Ešte nedávno, keď tento element neexistoval, sa uvádzali tieto informácie v elemente PRODUCT. Teraz sa väčšina týchto "bonusových" informácií uvádza v elemente GIFT.
 
Vo feede možno tento element uvádzať aj viackrát, pokiaľ k produktu dávate viac darčekov. Je však zakázané vkladať sem informácie o službe zadarmo či zľave.
 
No a to je z noviniek všetko. Nie je ich síce mnoho, ale rozhodne sa oplatí brať ich do úvahy pri optimalizácii inzercie.
 
Kompletnú špecifikáciu XML pre Heureku si môžete prečítať v nápovede.
 

Pridať nový komentár