Vytvorte si nové pracovné zvyky a zefektívnite si home office

Článok uverejnený 15.04.2020

Na niekoľkotýždňový home office sa dopredu pripraviť nedá. Vzdialenosť však spoločne prekonávame originálnymi nápadmi a zlepšovákmi. Pracovné dni v odlúčení nás tak spojili ako tím ešte viac. Inšpirujte sa našim Mergado tímom, ako si v online režime vytvoriť pohodovú i produktívnu atmosféru zároveň.

 

Zostaňte v rozvrhu bežného dňa

Aktuálna situácia nám prináša novú podobu home officu. Každodenný osobný kontakt sme preniesli do virtuálnej podoby a tak sme si založili zvyk pravidelnej rannej videoporady. Pár minút spoločného času nás naštartuje do nového dňa a zároveň nám prináša prehľad o našom tíme.

Začiatok a koniec pracovného času sme si ohraničili online pozdravom. Vieme si tak urobiť pomyselnú čiaru za prácou a vypnúť myšlienky. Osláviť narodeniny členov tímu na diaľku bol síce tvrdý oriešok, ale nič, čo sa nedá vyriešiť ranným vinšom a prekvapením až pred dvere oslávenca.

 

Pozitívna nálada tímu v hlavnej úlohe

Kávičkovanie a teambuilding sa cez internet plne nahradiť nedá. V Mergade sme si však vymysleli vlastné alternatívy. Na poobedné uvoľnenie organizujeme kávové cally. Pre rozpohybovanie šedých buniek kolegov plníme rôzne výzvy či lúštime obrazové hádanky. Ďalšie aktivity kolegov sa mimo iného prejavujú aj tým, že pre nás pripravujú hudobné playlisty, ktorá nám zlepšujú náladu i sústredenie.

Vytvorte si v tíme zvyky a efektívny režim, ktorý si následne prenesiete aj do kancelárie. Premeňte tak home office na nové príležitosti ako aj my v Mergade. Spíkrov zimného MergadoFestu sme preniesli na vaše obrazovky a v online verzií si ich môžete vypočuť kedykoľvek v Mergado TV.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Prevádzka e-shopov v karanténe: Na čo si dať pozor, aby inzercia fungovala

Situácia okolo vírusu SARS-Co-V-2 je všeobecne náročná. To však neznamená, že by váš e-shop nemal efektívne fungovať. Je ale potrebné podniknúť niekoľko krokov, ktoré vám pomôžu získať istotu, že následujúce týždne vydrží. Popíšme si, aké kroky to sú

16.03.2020
Novinky z WordPressu a WooCommerce vám pomôžu zlepšiť nákupný zážitok

Platformy WordPress a jeho e-shopový modul WooCommerce predstavili v minulých týždňoch svoje nové verzie. Obsahujú užitočné aktualizácie, ktoré využijete aj v našom Mergado Packu. Poďme si ich bližšie popísať, aby ste pochopili, ako s ich pomocou zmodernizuje spôsob, ktorým inzerujete tovaru.

07.04.2020
Využite expo múdro: Ako propagovať stánok na e-commerce veľtrhu?

Ako šikovne propagovať svoj tovar či služby počas e-commerce veľtrhu? Je múdre zverejňovať selfies z takejto udalosti na vašich sociálnych sieťach? Alebo ponúkať pivo potenciálnym zákazníkom? Využite čas karantény na poriadnu prípravu vášho stánku pomocou tohto vlogu

30.03.2020

Pridať nový komentár