Instagram v Poľsku začína naplno fungovať ako marketplace. Jeho pozíciu zlepšil koronavírus

Východná Európa bola ochorením COVID-19 zasiahnutá menej ako jej západná časť. Z tohto dôvodu sa mnoho veľkých i malých predajcov zameralo ešte viac na online predaj. Podľa agentúry Arvato dáva mnoho z poľských predajcov väčší dôraz na omnichannel predaj, ktorého veľkou súčasťou sa stala inzercia na sociálnych sieťach.

Straty za obdobie karantény v Poľsku pomohli lokálnym výrobcom

Hlavné zistenia analýzy:

 • Pandémia koronavírusu otriasla dodávateľským reťazcom väčšiny priemyselných odvetví a spôsobila obrovské straty. Problémy s dodávkou tovaru od zahraničných výrobcov zdôraznilo niekoľko výhod miestnej produkcie, ktorá je teraz v Poľsku populárnejšia ako kedykoľvek predtým.
 • Záujem o tovar akým je móda, potraviny či farmácia sa vo veľkom presunul z kamenných obchodov do online prostredia.
 • Omnichannel predaj sa stal stredobodom záujmu mnohých e-shopárov. Aby oslovili čo najviac užívateľov, majitelia internetových obchodov v Poľsku sa čoraz viac zameriavajú na nové metódy inzercie, dopravy i platieb.

Dominuje marketplace

Hoci si marketplace získal svoje miesto v poľskej e-commerce už pred nejakým časom, jeho pozíciu ešte viac posilnila koronavírusová kríza.

 1. Najobľúbenejším marketplacom zostáva Allegro.
 2. Svoju obľubu v Poľsku zvyšuje Amazon.
 3. Ďalšími používanými marketplacmi sú Ceneo a Skąpiec.

Veľa užitočných informácií ohľadom inzercie na Allegre sa dozviete tu:

Predávajte na Allegre. Je to najpoužívanejšia poľská e-commerce platforma

Ak chcete držať krok na poľskej e-commerce, obchodujte na Allegro.pl. Jeho pozícia na miestnom trhu je veľmi silná, čo dokazuje aj fakt, že jeho služby využívajú veľké reťazce ako je napríklad Carrefour. Poďme sa s Allegrom zoznámiť bližšie.

06.08.2020

Inzercii na Ceneo.pl sme pred časom venovali vlastný článok:

Ovládnite poľský online trh pomocou Ceneo.pl

Ak sa v ecommerce svete už chvíľu pohybujete, viete, že vybudovanie e-shopu nestačí. Jedným zo základných krokov je rozšírenie obchodných sietí o cenové porovnávače. Ak predávate v Poľsku, je využitie Ceneo.pl takmer nevyhnuteľnosťou. Pozrime sa, aké má tento najvýznamnejší poľský porovnávač požiadavky.

08.01.2019

Instagram ide v Poľsku do útoku

Facebook a Instagram tento rok na poľskom trhu výrazne vylepšili svoju pozíciu. Najmä predaj na Instagrame je stále populárnejšie. Zvážte inzerciu na tomto markeplaci aj vy.

Dôvody, prečo využívať Instagram marketplace

 • 70 % užívateľov navštívi Instagram marketplace pri hľadaní produktov, je preto ideálny pre inzerciu vášho tovaru
 • IG stories a IG TV využívajú tzv. Infomercials, ktoré pracujú s priamou odozvou užívateľa
 • veľa možností, ako prepojiť inzerciu na marketplace so spoluprácou s influencermi
 • svoje produkty môžete zviditeľniť pomocou platenej inzercie

Ako úspešne predávať produkty na Instagrame v Poľsku

Predaj prostredníctvom Instagramu vyžaduje kreativitu, flexibilitu, prispôsobenie obsahu aktuálnym udalostiam a tiež pravidelnosť vo zverejňovaní príspevkov. Vďaka tomu budete v APPC viac vidieť

Ako na to:

 • Inšpirujte sa inzerciou ostatných e-shopov s podobným tovarom a zistite, čo sa páči publiku.
 • Nekopírujte. Aby bol váš e-shop v záplave obsahu úspešný, musí vyčnievať.
 • Vytvorte svojim produktom originálne fotografie.
 • Na stories zdieľajte všetko, čím sa odlišujete od ostatných.
 • Označujte príspevky ako reklamu.

S Mergadom dokážete spravovať inzerciu pre Facebook aj Instagram

Prepojte svoj e-shop s Mergadom pomocou XML feedu. S našim nástrojom využijete formáty pre reklamné systémy, ktoré už používate a prevediete ich na tie, ktoré aktuálne potrebujete. Dokážete v ňom automatizovane spravovať dátové feedy sami - zrýchlite tým každodenné marketingové úkony a ušetríte náklady za prácu programátorov.

Zkuste na 30 dní zdarma

Vytváranie a správu obrázkov v inzercii ovládnete s aplikáciou Feed Image Editor.

Feed Image Editor

Feed Image Editor je aplikácia s obrázkami tovaru e-shopu. Umožní Vám do obrázkov dopĺňať predchystané nálepky, farebné rámčeky, pruhy, bodky, či texty. Využiť pritom môžete predchystané grafiky, alebo si do aplikácie nahrať vlastné. Len si to predstavte - vlastné logo, detail produktu, alebo obľúbená reklamná postavička teraz môžu byť ľahko súčasťou vašej inzercie na Facebooku a Instagrame!

 

Využite čo najviac ciest na oslovenie nových zákazníkov v Poľsku. Platí to nielen pre obdobie epidémií, ale všeobecne aj pre Vianoce, ako najdôležitejšiu časť e-commerce sezóny. Chete vedieť, ako zariadiť, aby bola vaša inzercia pred Vianocami čo najúspešnejšia? Prečítajte si tento checklist.
 

 

Mohlo by vás zaujímať:

Inzerujte na najrýchlejšie rastúcom trhovisku v Nemecku – Kaufland.de

V apríli 2021 sa z online trhoviska Real.de stal Kaufland.de. Do skupiny nemeckých internetových trhovísk sa tým zaradil ďalší gigant s 32 miliónmi návštev mesačne. V aktuálnom release sme do Mergada pridali formát Kaufland.de, vďaka ktorému sa ľahko pripojíte k viac ako siedmim tisícom predajcom na tejto platforme.

20.07.2021
Aké zmeny priniesla pandémia na poľskej e-commerce v roku 2020?

73% poľských užívateľov internetu nakupuje online. Podľa tohtoročnej správy IGE ich počet medziročne vzrástol o 11 percent. Pozrite sa, aké ďalšie zmeny sa udiali na poľskom e-commerce trhu za posledný rok a prispôsobte svoje podnikanie trendom i preferenciám nakupujúcich.

02.06.2021
Prilákajte v Maďarsku najsilnejšiu zákaznícku skupinu. Nakupujúci nad 55 rokov

Predávate na maďarskej e-commerce? Alebo sa sem práve chystáte expandovať? Miestny trh aj najväčšie porovnávače Árukereső, Árgép a Olcsóbbat sme si už predstavili. Teraz sa zameriame na najdôležitejšiu skupinu zákazníkov a na to, ako si ich udržať alebo či je lepšie získať nových klientov.

21.04.2021

Pridať nový komentár