Mergado Pack: Ako pridať kódy produktov do vášho WooCommerce e-shopu?

Článok uverejnený 27.05.2021

Plugin Mergado Pack sa opäť hlási o pozornosť s novinkami, ktoré priniesol užívateľom posledný release. Okrem zaujímavých vylepšení sa v tomto článku zameriame na novú možnosť pridávať EAN kódy v produktovom feede.

Čo je nové vo svete e-shopových platforiem?

  • Od posledných noviniek pribudli v Mergado Packu udalosti pre Facebook Pixel, pomocou ktorých zacielite remarketingové publikum omnoho lepšie. Novým eventom je prechod k zaplatení InitiateCheckout a udalosť Search obsahuje parameter s hľadaným výrazom.
  • Významným krokom je podpora generovanie EAN kódov.

Potrebujete sa zorientovať v problematike EAN kódov? Pozrite sa na náš praktický návodný článok, v ktorom sa dozviete kde je tento údaj potrebný a ako si ho správne nastaviť pre váš tovar.

Mergado Pack si poradí už aj s EAN kódmi

WordPress a WooCommerce sú základným kameňom pre tvorbu online obchodu. Narozdiel od systému PrestaShop, ktorý je určený priamo pre e-shop a primárne už pole pre zápis produktových dát obsahuje, platforma WooCommerce túto možnosť neponúka.

Riešením a obľúbenou metódou e-shopárov je voľba externého pluginu. Pri jeho použití odpadáva práca s implementáciou vlastného riešenia a prechod k inému pluginu je výrazne jednoduchší.

Najpoužívanejšie pluginy pre pridanie kódov EAN, ISBN, UPC a ďalších sú:

Príklad nastavenia EAN-u s pluginom Product GTIN (EAN, UPC, ISBN) pre WooCommerce

  1. Plugin si jednoducho nainštalujete z WordPress repozitára.
  2. Po nainštalovaní a aktivácii pluginu sa v administrácii produktov na karte Sklad zobrazí nové pole pre zápis EAN kódu.
  3. Formát aj možnosti zobrazenia si samozrejme môžete upraviť v nastavení pluginu na stránke WooCommerce>Nastavenia>Product GTIN.
Nastavenie EAN kódu vo WooCommerce. Zdroj: Test website Mergado

Export EAN kódu pomocou pluginu Mergado Pack

Ak používate jeden z vyššieho spomínaných pluginov, Mergado Pack ho spozná a umožní export hodnoty kódov do produktového feedu do elementu <EAN>.

</DESCRIPTION_SHORT>
<EAN>5997591700738</EAN>
</ITEM>

Využívate viac pluginov, ktoré môžu pridať EAN kód k produktu? V nastavení Mergado Packu si jednoducho vyberiete, ktoré hodnoty majú byť použité pre export

Nastavenie pluginu vo Woocommerce. Zdroj: Test website Mergado

Prevádzkujete obchod na inej e-shopovej platforme? Modul Mergado Pack ich ovláda hneď niekoľko a poradí si s implementáciou známych reklamných nástrojov, medzi ktoré patrí GLAMI Pixel, Heureka meranie konverzií, Google Ads alebo funkcie pre maďarský porovnávač Árukereső.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Mergado Pack pre WooCommerce vám pomôže zbierať recenzie pre Biano Star

Mnoho užívateľov sa pri online nákupoch bojí kupovať nábytok naslepo. Keď si ho nemôžu prezrieť na vlastné oči, často im vo výbere pomáhajú recenzie ostatných zákazníkov. Práve takú funkciu v roku 2021 predstavil špecializovaný porovnávač Biano.

29.03.2022
Mergado Pack v. 3 pre PrestaShop zjednodušuje mnoho e-shopárskych úkonov

Jednoduchšia práca na tvorbe feedov, šikovné generovanie v dávkach a možnosť predvyplnenia vstupného feedu a formátu. To sú tie najväčšie zmeny, ktoré e-shopári zužitkujú vďaka Mergado pluginu pre PrestaShop.

08.03.2022
ePrivacy Cookies 2022 a Mergado Pack pre PrestaShop

Pred Vianocami sme vám priniesli návod, ako pripravia používatelia Mergado Packu pre WooCommerce svoj web pre novelu zákona o elektronických komunikáciách na rok 2022. V tomto článku si popíšeme, ako túto situáciu vyriešia obchodníci na PrestaShope.

01.02.2022

Pridať nový komentár