Zdvihnite predaj módy v roku 2021. Pomocou informácií a noviniek zo špecializovaných porovnávačov

Premýšľate, ako tento rok zvýšiť obrat v online predaji módy či nábytku? Porovnávač GLAMI v rámci projektu Fashion (Re)search zverejnil prehľad módnej e-commerce za 2020. Jeho tipy vám ukážu cestu, ako zefektívniť fungovanie vášho obchodu. A ak inzerujete na Biane, môžete začať využívať novú administráciu e-shopu.

Módny report GLAMI obsahuje užitočné dáta

GLAMI disponuje veľkým množstvom dát, pomocou ktorých dokáže definovať vývoj módnej e-commerce na Slovensku. Okrem základného prehľadu, grafov vývoja v priebehu roka, rebríčkov top predajcov a najvyhľadávanejších produktov i kategórií, prináša aj informácie o dôležitých trendoch. Práve tie vám pomôžu sa vydať v roku 2021 modernou cestou a zaujať tak viac užívateľov.

Kde nájdete prehľad:

Prehľad trhu online módy. Zdroj: PREHĽAD MÓDNEJ E-COMMERCE V ROKU 2020 GLAMI

 

Čo bude v roku 2021 utvárať módnu e-commerce

Využite to, že sa sociálne siete postupne stávajú hlavným predajným kanálom. Vďaka dlhšiemu času strávenému doma a všeobecnej obľube služieb ako TikTok, Instagram, Facebook a ďalších rastie počet užívateľov, ktorí v tomto prostredí rovno vykonajú svoje objednávky. Jednotlivé sociálne siete tiež pridávajú nové marketingové funkcie (napr. priame vytváranie katalógov či augmented reality), ktoré nákupný proces zrýchľujú a zjednodušujú.

Trendy pre predaj módy na další rok. Zdroj: Report Prehľad módnej e-commerce 2020 GLAMI.

Trend udržateľnosti je stále silnejší, napriek finančnej neistote, ktorú pandémia koronavírusu spôsobila. Na Slovensku vzrástol sortiment udržateľných produktov a až 60% respondentov prieskumu je ochotných si za udržateľné tovar priplatiť. Pridajte sa k predajcom, ktorí ochranu životného prostredia v e-commerce berú vážne - privedie vám to veľa nových zákazníkov.

Trendy pre predaj módy na další rok. Zdroj: Report Prehľad módnej e-commerce 2020 GLAMI.

Používanie AI už dnes nie je výsadou e-commerce velikánov. Mnoho stredných i menších e-shopov pomocou nej zrýchľujú a zefektívňujú svoje základné procesy. Ich zamestnanci sa tak môžu venovať dôležitým úkonom ako je napr. kontakt so zákazníkmi. Chcete ušetriť náklady a zlepšiť zákaznícku skúsenosť? Implementujte medzi funkcie e-shopu virtuálnych asistentov pre uľahčenie výberu veľkostí či predpoveď vývoja trendov, vyhľadávanie podľa obrázkov alebo hyperpersonalizáciu.

Rozšírenie koronavírusu urýchlilo presun nákupu módy z kamenných obchodov do onlinu a priviedlo množstvo nových zákazníkov. Hoci dlhodobé predpovede tvrdia, že sa v roku 2021 bude situácia pomaly vracať do normálu, máte ešte veľa mesiacov, kedy musíte nákupné správanie užívateľov v karanténe starostlivo zohľadňovať.

Vplyv pandémie na online nákupy módy. Zdroj: Report Prehľad módnej e-commerce 2020 GLAMI.

Na štvrtý bod sa viaže záujem užívateľov o pohodlné produkty. Aj tento trend, v rámci ktorého bude naďalej záujem o pohodlné domáce a športové oblečenie, ovplyvní vývoj pandemickej situácie.

Najvyhľadávanejšie produkty roku 2020.

Biano spustí novú administráciu e-shopu začiatkom februára

Porovnávač nábytku Biano už pred časom informoval o vydaní nového vzhľadu administrácie e-shopu. Bude prehľadnejší a postupne ponúkne niekoľko nových funkcií ako napr. vylepšené štatistiky či podporný vzdelávací systém. Biano nasadilo novú administráciu k 9. februáru 2021.

Náhľad novej administrácie e-shopu. Zdroj: Biano

Nasmerujte váš biznis cestou aktuálnych trendov. Oplatí sa vám to nielen na Slovensku, ale napríklad aj na vyspelé nemeckej e-commerce.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Expandujte efektívne na maďarskú e-commerce. Predávajte na Olcsóbbat.hu

Hľadáte čo najviac kanálov, cez ktoré v Maďarsku inzerovať tovar? Potom myslite na to, že miestne prostredie porovnávačov ponúka viac možností než len predávať cez Árukereső a Árgep. Medzi populárne porovnávače s dlhou tradíciou tu patrí aj Olcsóbbat. Predstavme si ho zblízka.

16.02.2021
Pricemania Content Network predstavila užitočné novinky

V roku 2020 predstavil slovenský porovnávač Pricemania svoju partnerskú sieť. A hneď v úvode roku 2021 prináša jej rozsiahly update. Aktuálne vie zobrazovať vaše ponuky v závislosti na segmente a nastavení v administrácii Pricemanie. Pozrime sa na jej novinky bližšie.

09.02.2021
Prilákajte ďalších zákazníkov. Pomôžu vám predvianočné vychytávky z porovnávačov

Porovnávače tovaru a e-shopové riešenia si pripravili pre užívateľov pred Vianocami užitočné vylepšenia. Aké nové funkcie pribudli do Shoptetu, GLAMI či Heureky? Zorientujte sa v novinkách a získajte pomocou nich zákazníkov, ktorí si nechávajú nákup na poslednú chvíľu.

03.12.2020

Pridať nový komentár