Zdvihnite predaj módy v roku 2021. Pomocou informácií a noviniek zo špecializovaných porovnávačov

Premýšľate, ako tento rok zvýšiť obrat v online predaji módy či nábytku? Porovnávač GLAMI v rámci projektu Fashion (Re)search zverejnil prehľad módnej e-commerce za 2020. Jeho tipy vám ukážu cestu, ako zefektívniť fungovanie vášho obchodu. A ak inzerujete na Biane, môžete začať využívať novú administráciu e-shopu.

Módny report GLAMI obsahuje užitočné dáta

GLAMI disponuje veľkým množstvom dát, pomocou ktorých dokáže definovať vývoj módnej e-commerce na Slovensku. Okrem základného prehľadu, grafov vývoja v priebehu roka, rebríčkov top predajcov a najvyhľadávanejších produktov i kategórií, prináša aj informácie o dôležitých trendoch. Práve tie vám pomôžu sa vydať v roku 2021 modernou cestou a zaujať tak viac užívateľov.

Kde nájdete prehľad:

Prehľad trhu online módy. Zdroj: PREHĽAD MÓDNEJ E-COMMERCE V ROKU 2020 GLAMI

 

Čo bude v roku 2021 utvárať módnu e-commerce

Využite to, že sa sociálne siete postupne stávajú hlavným predajným kanálom. Vďaka dlhšiemu času strávenému doma a všeobecnej obľube služieb ako TikTok, Instagram, Facebook a ďalších rastie počet užívateľov, ktorí v tomto prostredí rovno vykonajú svoje objednávky. Jednotlivé sociálne siete tiež pridávajú nové marketingové funkcie (napr. priame vytváranie katalógov či augmented reality), ktoré nákupný proces zrýchľujú a zjednodušujú.

Trendy pre predaj módy na další rok. Zdroj: Report Prehľad módnej e-commerce 2020 GLAMI.

Trend udržateľnosti je stále silnejší, napriek finančnej neistote, ktorú pandémia koronavírusu spôsobila. Na Slovensku vzrástol sortiment udržateľných produktov a až 60% respondentov prieskumu je ochotných si za udržateľné tovar priplatiť. Pridajte sa k predajcom, ktorí ochranu životného prostredia v e-commerce berú vážne - privedie vám to veľa nových zákazníkov.

Trendy pre predaj módy na další rok. Zdroj: Report Prehľad módnej e-commerce 2020 GLAMI.

Používanie AI už dnes nie je výsadou e-commerce velikánov. Mnoho stredných i menších e-shopov pomocou nej zrýchľujú a zefektívňujú svoje základné procesy. Ich zamestnanci sa tak môžu venovať dôležitým úkonom ako je napr. kontakt so zákazníkmi. Chcete ušetriť náklady a zlepšiť zákaznícku skúsenosť? Implementujte medzi funkcie e-shopu virtuálnych asistentov pre uľahčenie výberu veľkostí či predpoveď vývoja trendov, vyhľadávanie podľa obrázkov alebo hyperpersonalizáciu.

Rozšírenie koronavírusu urýchlilo presun nákupu módy z kamenných obchodov do onlinu a priviedlo množstvo nových zákazníkov. Hoci dlhodobé predpovede tvrdia, že sa v roku 2021 bude situácia pomaly vracať do normálu, máte ešte veľa mesiacov, kedy musíte nákupné správanie užívateľov v karanténe starostlivo zohľadňovať.

Vplyv pandémie na online nákupy módy. Zdroj: Report Prehľad módnej e-commerce 2020 GLAMI.

Na štvrtý bod sa viaže záujem užívateľov o pohodlné produkty. Aj tento trend, v rámci ktorého bude naďalej záujem o pohodlné domáce a športové oblečenie, ovplyvní vývoj pandemickej situácie.

Najvyhľadávanejšie produkty roku 2020.

Biano spustí novú administráciu e-shopu začiatkom februára

Porovnávač nábytku Biano už pred časom informoval o vydaní nového vzhľadu administrácie e-shopu. Bude prehľadnejší a postupne ponúkne niekoľko nových funkcií ako napr. vylepšené štatistiky či podporný vzdelávací systém. Biano nasadilo novú administráciu k 9. februáru 2021.

Náhľad novej administrácie e-shopu. Zdroj: Biano

Nasmerujte váš biznis cestou aktuálnych trendov. Oplatí sa vám to nielen na Slovensku, ale napríklad aj na vyspelej nemeckej e-commerce.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Ako sprehľadniť kampane v Google Shopping pomocou custom_label

Využívate všetky možnosti, ktoré Google Shopping ponúka? Riaďte vaše reklamné kampane ešte efektívnejšie – vďaka elementu custom_label zoradíte sortiment napríklad podľa sezónnosti tovaru. A to sa počas vianočnej nákupnej horúčky viac než hodí.

02.11.2021
Porovnávače tovaru: Ako predísť najčastejším chybám pri nastavení kampaní?

Inzercia na porovnávačoch sa e-shopom vyplatí a je jedno, či ešte len s podnikaním začínate alebo potrebujete získať nových zákazníkov. Ak chcete predísť často opakovaným chybám pri nastavovaní kampaní, máme pre vás rýchle tipy na mieru ušité pre Heureku, Google Nákupy či GLAMI.

12.10.2021
Biano predstavuje novú funkciu Biano Star. Zvýši vaše predaje pomocou recenzií

Recenzie sú podstatnou časťou rozhodovacieho procesu. Okrem toho, že e-shopom poskytujú spätnú väzbu, pomáhajú tiež budovať ich dôveryhodnosť. Z tohto dôvodu prišlo Biano s dodatočnou funkciou Biano Star. Pomôže vám zvýšiť výkon a zefektívniť optimalizáciu e-shopu na tomto špecializovanou porovnávači.

16.09.2021

Pridať nový komentár