Sklik prechádza na nový kód pre efektívnejšie meranie konverzií

PPC systém Sklik nasadil na meranie konverzií nový vylepšený kód. Od 1. júla prináša užívateľom ešte väčšiu stabilitu nameraných dát a zlepšenie viditeľnosti inzercie. Ukážme si, ako novinku implementujete na váš e-shop.

Vylepšený kód si poradí s blokovaním reklám

Funkcionalita nového meracieho kódu sa zachováva, pridané zlepšenia ho posúvajú k efektívnejšiemu zobrazovaniu reklamy na Sezname. Hlavnou výhodou aktualizácie je stabilita a odolnosť voči blokovaniu inzercie. Po nasadení kódu v systéme nájdete navyše presnejšie množstvo konverzií privádzané z Skliku.

Na prechod k novému kódu máte čas do 30. júna, kedy vyprší jeho platnosť. Aby ste sa vyhli vypnutiu merania konverzií, Sklik odporúča užívateľom nahradiť súčasný kód s predstihom.

 

Postup na nasadenie nového kódu Sklik:

  • V záložke Nástroje nájdete konverzný kód pod voľbou Sledovanie konverzií.
  • Ak ste ešte v Skliku konverzie nemerali, vytvorte si v účte nový kód pomocou možnosti Vytvoriť konverziu.
  • Pridajte jej názov, zadajte jej typ a voliteľnú hodnotu.
  • Výsledný kód vložte na konverznú stránku.
  • Ak už konverzie meriate, nahraďte súčasný kód tým novým. Nájdete ho v detaily aktuálneho kódu v rozhraní Skliku – odkiaľto si ho skopírujete.⁠
  • Nezabudnite však odobrať pôvodný kód aby sa vám nemerali do konca júna konverzie dvakrát.

Pre detailnejšie informácie sledujte návody Skliku.

Nový kód merania konverzií na Skliku. Zdroj: https://blog.seznam.cz/2020/03/prechazime-na-novy-konverzni-kod/

 

Nová verzia Mergado Packu pre PrestaShop a plugin WooCommerce už obsahujú aktualizovaný kód pre meranie konverzií Skliku. Medzi aktuálne novinky patrí aj podpora pre Biano pixel a Kelkoo meranie predaja.

Zvýšte kvalitu inzercie s balíkom funkcií od Mergado Packu. Najnovšie updaty reklamných systémov či implementovanie meracích kódov vám pomôže nastaviť bezplatne.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Ponúkajte Balíkovňu ako ďalší typ dopravy

Chcete svojim zákazníkom uľahčiť odber zásielky v miestach, kde je nízke pokrytie parcel pointov rôznych dopravcov? Ponúkajte dopravu do Balíkovne Českej pošty, v ktorej budú nakupujúci rýchlejšie odbavení prostredníctvom kódu na vyzdvihnutie. Aktuálne ju podporuje aj Heureka.

06.10.2020
Pripravte reklamné kampane na vianočnú sezónu s FAVI Checklistom

Špecializovaný porovnávač FAVI vydal checklist zjednocujúci tipy a rady pre dôležité e-shoparské úkony na predvianočnú sezónu. Prejdite si ho a pripravte vašu inzerciu na najdôležitejšie e-commerce obdobie v roku. Mnoho z týchto úkonov vám zautimatizuje používanie Mergada, s ktorým si budete istý, že je vaše nastavenie bezchybné.

22.09.2020
Portál MarkPro prináša nové príležitosti a prepája marketingových pracovníkov

Zviditeľnite svoje podnikanie prostredníctvom slovenského digitálneho hubu MarkPro. Platforma prepája slovenských marketérov a freelancerov, ktorí chcú rozšíriť portfólio svojich služieb alebo vyhľadávajú prácu v e-commerce. Okrem toho ponúka veľa aktuálnej inšpirácie v podobe článkov a informácií o zaujímavých udalostiach.

18.09.2020

Pridať nový komentár