Zverte preklad vášho feedu automatizovanej appke Translating Parrot

Článok uverejnený 15.04.2021

Chcete sa so svojim e-shopom presadiť v zahraničí? Venujte pozornosť novej aplikácii Translating Parrot. Jej hlavnou doménou je automatický preklad XML i CSV feedu, ktorý budete potrebovať pre váš obchod, miestny marketplace či inzertný systém. Pozrite sa, ako jednoducho s ňou dokážete pracovať.

Pripravte e-shop pre zahraničných zákazníkov

Expanzia za hranice domáceho trhu začína bezchybným XML feedom, ktorý musíte následne preložiť do jazyka cieľovej krajiny. Preklad feedu potrebujete nielen pre potreby e-shopu, ale aj pre vstup na miestne porovnávače či marketplace.

V aktuálnej verzii aplikácie preložíte feed v tejto kombinácii jazykov:

  • čeština
  • slovenčina
  • poľština
  • maďarčina
  • nemčina
  • angličtina

Ako pracuje appka Translating Parrot?

  • Aplikácia prekladá XML i CSV feed do potrebného cieľového jazyka. Použiť môžete automatický preklad (fungujúci na umelej inteligencii) alebo definujete manuálny prekladač.
  • Prvý preklad je vytvorený v priebehu niekoľkých hodín a jeho aktualizácie už pracujú rýchlejšie.
  • Translating Parrot prekladá nové produkty automaticky počas bežného pregenerovania feedu v Mergade. Prekladať môžete aj viac feedov v rámci e-shopu.

Aplikáciu využijete aj v prípade, ak inzerujete s českým e-shopom na slovenskej Heureke alebo naopak. Zabránite tak tomu, že vám Heureka nezobrazí popis produktu.

Postup pri preklade feedu s Translating Parrot:

1. Nastavte slovník, ktorý chcete použiť pre preklad – na výber máte medzi automatickými alebo užívateľom definovanými slovníkmi (pracujú obdobne ako pravidlá pre hromadné úpravy v Mergade).

2. Vytvorte prekladač a nastavte, aký slovník má použiť pre preklad. Následne zvoľte, aký výber produktov a element feedu chcete preložiť.
Vo feede je zvyčajne potrebné preložiť 3-5 elementov. Potrebujete tak vytvoriť rovnaké množstvo prekladačov – každý pre jeden element.

3. Preklad prebieha pri aplikovaní pravidiel počas pregenerovania feedu v Mergade, t.j. každé dve hodiny.

 

Zaujala vás možnosť automatického prekladu od Translating Parrot? Vyskúšajte si ju na 10 dní zadarmo a spoločnosť Ordelogy, ktorá appku vyvíja, vám navyše pomôže s jej nastavením. Kontaktujte ich konzultanta Martina Čtvrtníčka.

Translating Parrot

Translating Parrot funguje ako prekladač XML a CSV feedu do potrebného cieľového jazyka. Aplikácia vám dokáže pomôcť pri expanzií s e-shopom alebo pomocou marketplace a plne pripraviť váš feed. Vybrať si môžete z automatického prekladu alebo ho definovať manuálne. Translating Parrot je aktuálne vhodný pre feedy do cca 2000 produktov. Vyskúšajte si jeho výhody na prvých 10 dní zadarmo.

Mohlo by vás zaujímať:

Vodoznaky v inzercii vás už trápiť nemusia. Feed Image Editor ich nechá zmiznúť

Patríte medzi e-shopárov, ktorí pri nastavovaní produktových obrázkov do inzercie trávia veľa času odstraňovaním vodoznakov? Tento neobľúbený úkon vám odteraz pomôže vyriešiť aplikácia Feed Image Editor. Vďaka nej vodoznaky zmažete na pár klikov a vaše obrázky budú vyzerať bezchybne.

17.05.2022
Zaistite si lepšiu orientáciu v projektu. Nová aplikácia Fox Data+ vášmu e-shopu zobrazí dashboardy na mieru

V Mergado Store štartuje nová aplikácia. E-shopárom a marketérom, ktorí uprednostňujú všetky dáta na jednom mieste, výrazne uľahčí monitoring produktov. Predstavujeme vám praktickú nadstavbu na Mergado a pomocníka pri kontrole projektových výberov či elementov, novinku Fox Data+.

10.05.2022
Blending Bull od základov: Ako využijete aplikáciu v praxi?

Preskúmajte všetky možnosti, ktoré ponúka aplikácia Blending Bull v našom šikovnom sprievodcovi. S pomocou prvej časti sa naučíte založiť dátový zdroj a zorientujete sa v rozhraní appky. V druhom článku priblížime, ako vám uľahčí prácu pri bežných e-shopárskych úkonoch.

21.04.2022

Pridať nový komentár