Upravujte produkty hromadne pomocou pravidel v Mergade

Článok uverejnený 14.01.2020

Automatizácia inzercie v Mergade je z veľkej časti založená na používaní pravidiel a ich aplikovaní na produkty vo feede. Pravidlá môžete aplikovať na všetky produkty, alebo ich použiť v kombinácii s výbermi - takto určíte, na ktorý tovar sa bude aplikovať konkrétne pravidlo. Tento článok vás zoznámi s najnovšími a najpoužívanejšími pravidlami v Mergade.

 

Importujte dátové súbory a hromadne kopírujte hodnoty

Pravidlo Import dátového súboru

S týmto pravidlom pomocou CSV súboru importujete úpravy k už existujúcim položkám. Pravidlo podporuje vloženie dátového zdroja aj cez zadanú URL. Jeho pomocou v Mergade dokážete napr. zachovať hodnoty v elementoch podľa potreby.

Pravidlo Hromadne skopírovať hodnoty

Pomocou tohto pravidla môžete jednoducho a hromadne skopírovať hodnoty z viacerých elementov do iných elementov

Náhľad pravidla Hromadne skopírovať hodnoty.

Vylepšili sme niektoré často používané pravidlá

Pravidlo Hromadné premenovanie kategórií

Veľa e-shopov používa vlastné označenie kategórií, ale niektoré vyhľadávače udávajú jasnú špecifikáciu obsahu elementu CATEGORYTEXT. Toto pravidlo uľahčuje úpravy kategórií podľa požiadaviek konkrétnych porovnávačov. Umožňuje pridávať viac párov kategórií a vďaka pridaným riadkom dokážete všetko uložiť ako jedno pravidlo, čo vám ušetrí veľa času. Aktuálne tu taktiež nájdete ďalšieho pomocníka - možnosť zvýraznenia riadkov s neprítomnými kategóriami.

Pravidlo Hromadne prepísať podľa výberu

Umožňuje úplne prepísať pôvodné hodnoty elementu a nastaviť nové, rôzne pre jednotlivé výbery produktov. To všetko len v jednom pravidle. Formulár pre pravidlo na pravej strane vie našepkávať aj hodnoty, ktoré sú na pravej strane už použité.
 

Príklad nastavenia pravidla pre rozdelenie sortimentu do cenových hladín a nastavenie rôznych cien za preklik.

Pravidlo Nastaviť UTM paramentre v URL

Toto pravidlo vám pomôže označiť URL pre Google Analytics. V jednom z minulých releasov sme pridali možnosť nastaviť toto pravidlo ako cieľový element, do ktorého sa majú UTM parametre prepísať. Zároveň si existujúce pravidlá tohto typu ponechávajú už nastavený element.

Pravidlo Hromadne prepísať hodnoty

Toto pravidlo dokáže úplne prepísať pôvodné hodnoty elementu na základe hodnôt v inom elemente. Vylepšili sme ho v režime regulárnych výrazov. V pravom stĺpci sa dajú aktuálne využívať číslované spätné referencie. Tie odkazujú na text, ktorý regulárne výrazy odchytáva do ľavého stĺpca.

 

Na jeseň 2019 sme do Mergada pridali možnosť aplikovať pravidlá na "sledované" produkty" - tzn. produkty v exporte, ktoré sú označené na sledovanie v prrechode pravidlami. Túto možnosť nájdete na stránke Pravidlá v rozkliknuteľnom tlačítku pre spustenie aplikácie pravidiel.

Tlačítko pre spustenie aplikácie pravidiel na sledované produkty.

Pravidlá v Mergade vám pomôžu pri mnohých dôležitých i čiastkových úkonoch pri optimalizácii inzercie. Naučte sa ich používať čo najviac, eliminujete tým mnoho manuálnych úkonov a chýb, ktoré pri nich robíte.

 

Mohlo by vás zaujímať:

S novými Mergado školeniami zvýšite úroveň vašej práce

Kam ešte posunúť svoje marketingové znalosti? Ako ďalej zefektívniť prácu pri nastavovaní inzercie na porovnávačoch? V e-commerce odvetví platí, že sa vždy nájde mnoho nových vedomostí, ktoré dokážete využiť.

26.11.2019
Novinky v Mergade prinášajú nové pravidlo a nové formáty

Vo štvrtok 7. 11. 2019 prebehol nový release Mergada. Jeho najvýznamnejšou vychytávkou je nové pravidlo Hromadne skopírovať hodnoty. Mimo to tiež prináša podporu pre nové formáty alebo aktualizáciu formátu pre marketplace MALL.sk. Pozrime sa na tieto novinky bližšie.

 

08.11.2019
S novinkami v Mergade importujete CSV súbory e-shopu aj cez URL

Taktiež patríte k užívateľom Mergada, ktorí netrpezlivo očakávali možnosť importu dátových CSV súborov do našej platformy? To zvládnete už niekoľko týždňov pomocou pravidla Import dátového súboru. Od popoludnia 16.októbra do tohto pravidla vložíte dátový zdroj aj cez zadanú URL.

16.10.2019

Pridať nový komentár