Zachovajte hodnoty v elementoch podľa potreby s pravidlom Import dátového súboru

Naša podpora pomáha denne s nastavením Mergada e-shopárom, ale aj agentúram, ktoré riadia inzerciu veľkým klientom. Pred časom sme dostali zaujímavý dotaz, ako zachovať cenu vo výstupnom feede veľkoobchodníka, aj keď sa v priebehu roka mení jej výška v rámci nastavovania zľavových akcií pri jednotlivých maloodberateľoch. Poďme si ukázať, ako v Mergade zachováte hodnoty v elementoch podľa potreby pomocou nového pravidla Import dátového súboru.

 

Nastavujte zľavové akcie bez toho, aby sa zmenila cena vo výstupnom feede

Produkty veľkoobchodníka majú pevne stanovenú cenu na celý rok. V jeho priebehu sa však menia vzhľadom k rôznym zľavovým akciám ceny v elementoch PRICE alebo PRICE_VAT a vo vstupnom feede. Požiadavka na našu podporu bola, aby sa vo výstupnom feede nemenila cena a stále zodpovedala fixnej cene podľa cenníka, ktorý sa stanovuje raz ročne. To všetko z dôvodu, aby veľkoobchodný partner nemusel nastavovať ceny v zľavových akciách a ostatné atribúty (napr. dostupnosť a opis tovaru) sa aktualizovali podľa vstupného feedu.

 

Postup v Mergade pomocou pravidla Import dátového súboru

  1. Na stránke Produkty si stiahnite produkty do CSV.
  2. CSV si následne upravte tak, aby v ňom zostal len prvý (párovací) stĺpec a dva stĺpce s cenou (PRICE a PRICE_VAT)..
  3. Upravený CSV súbor pridajte do nového pravidla Import dátového súboru.
  • Týmto pravidlom sa vždy aktualizujú ceny podľa toho, aké sú v CSV súbore.
  • Ak by sa na vstupe objavila nejaká znížená (či zvýšená) cena, pravidlo ju zrovná na hodnoty stanovenej ceny.

  1. Po uplynutí vami zvolenej doby (v tomto prípade za jeden rok) si zo vstupných dát vytvoríte nové CSV, ktoré potom aktualizujete v pravidle.

Náhľad tvorby pravidla Import dátového súboru.

Práci s pravidlom Import dátového súboru sme venovali celý článok. Dozviete sa v ňom, aké podmienky musí spĺňať CSV súbor pre nahranie a aké párovací režimy ponúka pravidlo v Mergade.

Tento spôsob využitia pravidla sa hodí nielen všetkým veľkoobchodníkom a agentúram, ktoré spravujú ich inzerciu, ale všeobecne všetkým užívateľom Mergada, ktorí potrebujú "zafixovať" hodnoty v konkrétnom meniacom sa elemente. Máte ďalšie otázky k nastaveniu pravidla? Napíšte nám.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Dostaňte čo najviac z povianočného predaja

Nevenujte pozornosť predaju len do Vianoc. Čím ďalej viac ľudí si necháva nákup - pokojne aj drahšieho - tovaru na povianočné zľavy. Pripravte sa dôkladne na výpredaje v tomto období. Ak sa nad povianočnými stratégiami zamyslíte správne, prinesú vášmu e-shopu ďalší zisk.

10.12.2019
Pochopte detailne správanie zákazníkov pomocou nástroja Samba.ai

Chcete pro e-shop vytvořit funkční cross-channel marketingové kampaně, ale nevíte, kde začít? Odrazuje vás při tvorbě takových strategií délka testování, cena práce a další překážky? Využijte služby nástroje Samba.ai.

27.11.2019
S Mergado videonápovedami upravíte inzerciu rýchlejšie

Nakopnite prácu s Mergadom správnym smerom pomocou dobre mierených tipov na nastavenie vašej inzercie. Či už ste s našim nástrojom ešte len začali alebo patríte do skupiny pokročilých užívateľov, pripravili sme pre vás praktický súhrn tých najpoužívanšjších operácií v Mergade. Poďme si ukázať, ako sa dá pomocou našich videonápovied efektívne a rýchlo nastaviť bezchybný XML feed.

31.10.2019

Pridať nový komentár