S novinkami v Mergade importujete CSV súbory e-shopu aj cez URL

Článok uverejnený 16.10.2019

Taktiež patríte k užívateľom Mergada, ktorí netrpezlivo očakávali možnosť importu dátových CSV súborov do našej platformy? To zvládnete už niekoľko týždňov pomocou pravidla Import dátového súboru. Od popoludnia 16.októbra do tohto pravidla vložíte dátový zdroj aj cez zadanú URL.

Zmeňte tisíce položiek behom chvíle

K nasadeniu pravidla Import dátového súboru do jadra Mergada sme dostali veľa kladných ohlasov. Našim užívateľom šetrí veľa času, pretože s ním pomocou CSV súboru naimportujú úpravy k už existujúcim položkám. V novom release sme tento proces ešte zjednodušili, pretože pravidlo odteraz podporuje vloženie dátového zdroja aj cez zadanú URL.

Náhľad vloženia dátového CSV cez URL.

Dátový súbor sa zo zadanej URL bude sťahovať pred každým aplikovaním pravidiel. Všetky ďalšie nastavenia, ako režim mapovanie, rozlišovanie veľkosti písmen, či mapovanie podľa: xid sú podporované aj v tomto novom režime.

Aplikujte pravidlá iba na časť položiek

V release 16. októbra prinášame aj možnosť aplikovať pravidlá na "sledované" produkty - teda produkty v exporte, ktoré sú označené na sledovanie v prechode pravidlami. Túto možnosť nájdete na stránke Pravidlá v rozkliknuteľnom tlačidle pre spustenie aplikácie pravidiel.

Tlačidlo pre spustenie aplikácie pravidiel na sledované produkty.

Hoci pôsobí táto novinka ako drobnosť, bude vám pomocníkom na nezaplatenie. Jej prostredníctvom totiž rýchlejšie skontrolujete správnosť nastavenia exportu - výbery, funkčnosť pravidiel, hodnoty premenných a výstupných elementov, atď.

Čo je ešte nové?

     1. Nový e-shop možno v Mergade vytvoriť samostatne. Hodí sa to napr. v situácii kolízie názvov domén prítomných vo feede aj z iných e-shopov.
     2. Vylepšili sme exportér pre formát Google Nákupy, ktorý vie odteraz správne exportovať aj elementy s atribútmi.
     3. Na stránke Prehľad sme pre exporty formátov Heureka.cz a Heureka.sk opravili grafy prehľadu štatistík z Heureky.
     4. Opravili sme chybu, kvôli ktorej vyhľadávanie v modrom paneli občas nevracalo výsledky, pokiaľ užívateľ hľadaný reťazec zadával príliš rýchlo.

Znížte nutnosť ručných úprav v položkách e-shopu na minimum. Využite znalosti z tohto článku a ušetrite čas na iné úkony pri nastavovaní inzercie. Novinky a vylepšenia vydávame pravidelne - skontrolujte si, či vám niečo dôležité neušlo. Všetky release notes Mergada nájdete v tomto vlákne nášho diskusného fóra.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Predstavujeme novú funkciu makier v Mergade

Posledné mesiace sa v Mergade usilovne makalo na novej funkcii, ktorá nás posúva opäť o level vyššie. Je ňou prvá verzia makier prichádzajúca spolu s aktuálnym releasom, ktorý je naplánovaný na dnešnú 16 hodinu. Poďme si ukázať, v čom je jej sila a aké benefity so sebou prináša.

16.09.2019
Novinka CSV import prináša uľahčenie práce v Mergade

V prvej časti nášho aktuálneho releasu sme vám predstavili vylepšenia a opravy, ktoré vám zjednoduchšia prácu s Mergadom. Jednou z noviniek je aj nový typ pravidla Import dátového súboru, ktorý si dnes podrobne ukážeme.

27.08.2019

Pridať nový komentár