Predstavujeme novú funkciu makier v Mergade

Posledné mesiace sa v Mergade usilovne makalo na novej funkcii, ktorá nás posúva opäť o level vyššie. Je ňou prvá verzia makier prichádzajúca spolu s aktuálnym releasom, ktorý je naplánovaný na dnešnú 16 hodinu. Poďme si ukázať, v čom je jej sila a aké benefity so sebou prináša.

V jednom kliku kopa ušetrenej práce

Pôvodná myšlienka uľahčenia práce sa nedávno preniesla do reality a náš tím vývojárov vytvoril prvú sadu makier. Tie môžu v tejto fáze vytvárať zatiaľ iba špecialisti Mergada. S príchodom spätnej väzby a tipmi na vylepšenie či samotné makra, bude funkcia sprístupnená používateľom v plnej verzii. Čo táto novinka dokáže?

  • Používateľ si môže marka vytvoriť a následne zdieľať (pozn.: tvorbu a zdieľanie makier pre používateľov pripravujeme v blízkej dobe). Samotná funkcia vychádza z podobnej štruktúry, ako je to pri iných softwaroch. Znamená to, že ide primárne o sled akcií, akými je tvorba výberov, pravidiel a elementov.
  • Výhodu poskytuje aj nastavenie zverejnenia, čím sa tieto sady akcií poskytnú aj iným používateľom alebo budú využívané súkromne pre konkrétne účely toto, čo ich nastavil.
  • Aktuálna verzia obsahuje zatiaľ základné pravidlá a postupne budú pribúdať aj zložitejšie – napr. Hromadne prepísať podľa hodnôt.
Makra v Mergade.
  • Makrá sú dostupné v každom exporte a pred spustením bude v Mergade možné skontrolovať ich aktivitu a upraviť výstupné hodnoty (tj. predchystané parametre makra, ako napr. názvy elementov alebo čiastky v danej mene).
  • Príkladom je makro, ktoré skryje lacné produkty - na jedno jediné kliknutie vytvorí výber s cenou menšou, než je konkrétna čiastka a zároveň skrývacie pravidlo aplikované na tento výber.
Pravidlá v makrách.
Pravidlo Skryť lacné produkty.

Podčiarknuté, spočítané. Makra v nabitej výbave smerujú k urýchleniu práce s Mergadom. Ich dnešná premiéra prinesie mnoho dotazov, na ktoré vám radi odpovieme. V našom tíme veríme, že sa budú makrá dynamicky vyvíjať vpred a jeden klik vám pomôže uľahčiť celý doterajší proces.

Mohlo by vás zaujímať:

August v znamení užitočných noviniek do Mergada

Máme pred sebou koniec leta a zároveň ďalšie vylepšenia Mergada, ktoré skvalitnia nielen chod, ale aj ovládanie platformy. Aktuálny release prináša veľké množstvo noviniek, ktorých prvú časť si dnes predstavíme. Ktoré pridané funkcionality by vám nemali uniknúť? Nasledujúci článok vám to prezradí.

26.08.2019
Novinka CSV import prináša uľahčenie práce v Mergade

V prvej časti nášho aktuálneho releasu sme vám predstavili vylepšenia a opravy, ktoré vám zjednoduchšia prácu s Mergadom. Jednou z noviniek je aj nový typ pravidla Import dátového súboru, ktorý si dnes podrobne ukážeme.

27.08.2019

Pridať nový komentár