Párovanie je jeden z hlavných úkonov, ktoré na porovnávačoch vykonávame, aby bol nami inzerovaný tovar vidieť. Dnes si popíšeme aktuálny spôsob párovania čo najviac produktov, ktoré na Heureke inzerujete a ako vám s tým pomôže Mergado.

Párovanie je jeden z hlavných úkonov, ktoré na porovnávačoch vykonávame, aby bol nami inzerovaný tovar vidieť. Nedávno sme písali o tom, ako svoj tovar pretlačiť na predné priečky Heureky. Dnes si popíšeme aktuálny spôsob párovania čo najviac produktov, ktoré na Heureke inzerujete a ako vám s tým pomôže Mergado.

Ako párovať produkty do príslušných kategórií na Heureke

Čo je nutné pre spárovanie produktov na Heureke:

  1. Mať nastavený CATEGORYTEXT na hodnotu podľa stromu kategórií Heureky, ktorá odpovedá kategórii, v ktorej je na Heureke produkt (na ktorý sa chceme párovať) zaradený. K tomu je v Mergade pravidlo Hromadne premenovať kategórie alebo ďalšie hromadné pravidlá, ktorými presnú hodnotu elementu CATEGORYTEXT ľahko a rýchlo nastavíte.
  2. Mať nastavený PRODUCTNAME na rovnakú hodnotu, ktorú má produkt na Heureke, na ktorý sa chceme napárovať (rovnakú v tomto prípadne znamená doslova totožnú – v tejto hodnote nesmie byť ani o medzeru viac, alebo menej).
  3. Mať nastavený PRODUCT na rovnakú hodnotu, ktorá sa nachádza v PRODUCTNAME. Prípadne tiež naviac informáciu, ktorú Heureka podľa špecifikácie elementu PRODUCT povoľuje. Informácia naviac môže byť pred alebo za hodnotou z PRODUCTNAME, zvyčajne sa používa informácia naviac za hodnotou z PRODUCTNAME.

Skontrolujte si, či upravujete iba nespárované produkty. Zabránite tak odpárovaniu tovaru, ktoré ste si už úspešne napárovali. Napr. u módy môže vďaka takejto chybe opätovné zaradenie do príslušnej kategórie trvať aj dlhšie ako mesiac.

A to je prakticky všetko. Ak tieto 3 kroky pri nespárovaných produktoch vykonáte, zaistíte automatické spárovanie s produktom na Heureke, s ktorým sa chcete spárovať.

Používajte aplikácie

Veľké množstvo užívateľov Mergada využíva aplikácie, ktoré vyššie uvedené 3 body zaistia automatizovane.

Pairing Bear

Nová, vysokovýkonná appka. Pairing Bear vám pomôže produkty na Heureke spárovať automaticky počas pár kliknutí. Využíva dáta z reportu Heureky Spárovanosť produktov. Po nahraní CSV budú jednotlivé riadky, kde bude mať produkt z vášho feedu rovnaký EAN kód ako produkt z Heureky, zobrazené ako tzv. pár. Taký pár bude mať rovno zatrhnutú voľbu ručne zrušiť, stačí len odtrhnúť „fajku“ na ľavej strane riadku jednotlivých párov.

Bidding Fox Elements 

Pokiaľ do katalógu Heureky potrebujete správne zaradiť tisíce položiek z vášho feedu, behom pár kliknutí to zvládnete s doplnkovou aplikáciou Bidding Fox Elements. Aplikácia pomáha s presnejším cielením inzercie aj doplnením nových informácií do feedu. Jej elementy vám uľahčia prácu pri párovaní produktov. Obsahujú dáta z prehľadu Spárovanosť produktov a navrhujú zmenu názvu alebo kategórie produktov tak, aby ste položky správne zaradili do katalógu Heureky.

  • Prečítajte si ich krátky návod, ktorý vám párovanie pomocou appky Bidding Fox Elements vysvetlí krok za krokom.

Heureka Watchdog

Táto aplikácia podrobne analyzuje inzerciu vášho e‑shopu na Heureke. V prípade párovania vám vypíše zoznamy nespárovaného tovaru, položiek, ktoré sú v produktových kartách osamotenénekvalitných názvov kategórií. K tomu ponúka nástroje, ktoré vám pomôžu nájdené problémy odstrániť na pár kliknutí.

Máte s párovaním na Heureke nejakú ďalšiu skúsenosť? Napíšte nám do komentárov pod článkom. Radi sa na túto problematiku dozvieme váš názor.

Mohlo by vás ešte zaujímať:

Lukáš Horák

Lukáš sa v Mergade stará o väčšinu komunikácie v češtine. Prostredníctvom blogu, e‑mailu a sociálnych sietí pravidelne zásobuje čitateľa aktualitami z e‑commerce, novinkami a tipmi z Mergada. Pokiaľ práve nie je copywriter, užíva si príjemné veci ako badminton, výlety medzi utajené skvosty osemdesiatkovej hudby a plody mora podávané s červeným vínom.