Dostaňte vaše dáta z Skliku do Google Data Studio

Viete, že pomocou Google Data Studio dokážete vašim klientom poskytnúť prehľadné informácie o výkone ich kampaní? Do Data Studio napojíte akýkoľvek Google partnerský dátový zdroj. Ak do neho potrebujete dostať aj dáta z Skliku, máte niekoľko možností. Ak používate Mergado a chcete sa vyhnúť programovaniu, máme pre vás návod, ako to ľahko zvládnete.

Google Data Studio

GDS je bezplatný nástroj, v ktorom vytvoríte automatické dashoardy, ktoré budete zdieľať s klientmi. Využiť môžete rozsiahle množstvo grafov a nástrojov, ktoré klientom pomôžu urobiť si prehľad v ich účtoch a ľahšie sa rozhodovať. Môžete si vytvoriť vlastné prehľady, alebo využiť šablóny z ponuky.

Využiť môžete rozsiahle množstvo grafov a nástrojov. Zdroj: datastudio.google.com

Stačí len napojiť vaše dáta (musíte mať Google účet) a môžete vytvárať interaktívne reporty, ktoré budú obsahovať informácie podľa vášho výberu (metriky, farbu, obdobie, dátový zdroj, atď.). Vytvorené dashboardy potom môžete zdieľať s klientmi. Vďaka tomu, že budú vždy aktualizované, môžete spolupracovať v reálnom čase.

Ako dostať dáta z Skliku do Google Data Studio pomocou Mergada

Mergado Store ponúka aplikáciu Sklik GA Importer. Práve s jej pomocou dostanete dáta z Skliku do Google Data Studio.

Stačia dva jednoduché kroky:

  1. Pomocou Sklik GA Importer preneste dáta do Google Analytics.
  2. Google Analytics už ľahko prepojíte s Google Data Studio.

Všetky dáta tak budete mať presne tam, kde potrebujete a dokážete vizualizovať výkon kampaní vašich klientov.

Vyskúšajte Sklik GA Importer na 10 dní zdarma. Na jednom mieste uvidíte, koľko užívateľov z Skliku ste na web priviedli, koľko vás taká návštevnosť stála a aký vytvorila obrat. Náklady je možné importovať pre všetky e-shopy, ktoré máte v Mergade napojené.

Pridať nový komentár