Zaraďujte tovar na FAVI podľa nového stromu kategórií

Článok uverejnený 21.05.2019

Porovnávač nábytku FAVI predstavil vlastný strom kategórií. S jeho pomocou lepšie zaradíte produkty do kategórií. Ak budete do FAVI posielať správne kategórie, odstránite tým riziko, že váš tovar nebude zaradení do jeho ponuky.

Vlastná štruktúra kategórií na FAVI

Strom kategórií FAVI vám uľahčí prácu a pomôže eliminovať chyby pri zaraďovaní produktov v rámci vášho XML feedu.

Na tejto stránke nájdete aktuálny zoznam kategórií, ktoré je možné pre lepší prehľad prekliknúť. Aby čo najlepšie odpovedala danému produktu, vyberte koncovú kategórií zo zoznamu, alebo ju čo najadekvátnejšie pomenujte. Do XML feedu vkládajte kompletnú cestu kategórie – od hlavnej po koncovú kategóriu.

Nezabudnite, že produkty bez uvedenej kategórie nebudú načítané.

Príklad kategórií tovaru podľa stromu kategórií FAVI. Zdroj: favi.cz

Mergado našepkáva stromy kategórií pre FAVI.sk a FAVI.cz

Ak budete vytvárať export na FAVI.sk, či FAVI.cz a použijete pravidlo „Hromadne premenovať kategórie“, alebo „Hromadne prepísať hodnoty“ s elementom CATEGORYTEXT na výstupe, Mergado vám ich odteraz dokáže našepkať.

FAVI zatiaľ strom kategórií nemá v strojovo spracovanom formáte. Našepkávač v Mergade tak zatiaľ vychádza zo stromu kategórií platnému „k dnešku“. Prípadné budúce zmeny sa tým do Mergada automaticky neprejavia. Túto situáciu s vývojármi FAVI riešime. Na strane Mergada dokážeme tieto zmeny doplniť ručne, preto na ne môžeme naďalej pružne reagovať.

 

Už ste vyskúšali zaradiť tovar na FAVI podľa nového stromu kategórií? Podeľte sa o vaše skúsenosti v diskusii pod článkom, či na diskusnom fóre.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Buďte pripravení na plánované zmeny na FAVI

V nadchádzajúcich týždňoch pripravuje vyhľadávač nábytku a dekorácií FAVI dve dôležité zmeny. Po novom budú inzerenti musieť povinne zasielať identifikátor produktov a uvádzať jeho kategóriu. Poďme si tieto zmeny predstaviť bližšie.

30.04.2019
Pomocou noviniek Favi dosiahne váš predaj nábytku lepších výsledkov

Vyhľadávač nábytku a dekorácií Favi prináša niekoľko zmien. Ich pomocou chce svojim užívateľom zjednodušiť inzerciu tovaru a pomôcť tým k zvýšeniu tržieb. Ukážme si, aké novinky môžete na Favi aktuálne využiť.

20.03.2019
Získajte čo najviac z českej e-commerce. Ponúka progresívne prostredie a mnoho príležitostí

Online trh v Českej republike zaznamenal v posledných rokoch výrazný rast. Pandémia Covid-19 ho vlani čiastočne spomalila, ale aj tak miestna e-commerce láka čoraz viac predajcov z radov čechov i zahraničia.

24.02.2021

Pridať nový komentár