Rozhýbte obrazovú inzerciu správnym smerom s Feed Image Editor

Appka Feed Image Editor pridala v nedávnej dobe ďalšie vylepšenia. Spravovanie obrazovej inzercie je obohatené o možnosť koláží z alternatívnych obrázkov a do obehu prišlo aj nastavenie aktivity šablóny v čase. Čo ďalšie prináša tento nástroj pre e-shop? Poďme sa spolu pozrieť.

Bezchybná obrazová inzercia na pár kliknutí

Zabehnutou funkcionalitou, ktorú sme si ešte nestihli oficiálne predstaviť, je tvorba koláží z alternatívnych obrázkov. Užitočné vylepšenie predstavuje v prípade produktu s viacerými fotkami možnosť spojenia do prehľadného celku. K hlavnému obrázku tak môže užívateľ pripojiť alternatívu v podobe iných pohľadov na produkt, jeho umiestnenie v priestore či reálny príklad používania.

Feed Image Editor ponúka široký výber prednastavených koláží, ktoré nájde užívateľ v samotných šablónach. V časti Vrstvy je potrebné pri zdrojovom obrázku zaškrtnúť pole Koláž z viacerých obrázkov, kde sú možnosti na rozloženie fotiek a mnohé ďalšie voľby. 

Takisto má k dispozícii možnosť pridať vlastný návrh. Prvým krokom je v nastavení nástroja zvoliť v poli Koláž záložku Pridať vlastné rozloženie. V ponuke je množstvo funkcií, vďaka ktorým si môžete napasovať obrázky podľa svojich preferencií. V časti Náhľad uvidíte celkový dizajn koláže produktu tak, ako bude vyzerať v e-shope. Hlavnou výhodou koláže je zefektívnenie procesu nákupu, kedy sa zobrazia zákazníkovi všetky potrebné informácie naraz.

Pole Koláž s prednastavenými vzormi a možnosťou vytvoriť vlastný návrh.

Novinka, ktorú si rozhodne všimnete

Aktuálnou novinkou z dielne FIE je aj časovanie šablóny. Zabudnite na ručnú aktiváciu šablón produktov. Automatizácia prenikla aj do radov obrazovej inzercie. Po novom pridáte v nastavení aktivity konkrétny dátum na zapnutie a vypnutie šablóny. Táto funkcia sa vzťahuje na danú šablónu s konkrétnym výberom produktov, alebo na celý sortiment.

Prehľadnosť aktivity je v zozname šablón rozlíšená aj vizuálne - svetlé polia zvýrazňujú aktívne šablóny a šedé neaktívne. Časovanie nájdete v nastaveniach šablóny, kde pribudlo dátumové pole. Výsledný efekt prináša najmä uľahčenie práce s kampaňmi na vašom e-shope.

Nastavenie načasovania šablony vo FIE.

Dajte kvalite fotiek nový význam 

Na Feed Image Editor sa môžete so svojim e-shopom spoľahnúť najmä v prípade kvality obrázkov. Aktuálne je nástroj v beta verzii testovania kvality obrázkov. V sekcii Produkt a Kvalita obrázkov si dokážete overiť, či vaše obrázky spĺňajú požadované parametre.

Pomocou pár jednoduchých krokov viete zistiť aktuálny stav obrázkov na daný výber produktov, alebo sortiment e-shopu. Kontrola obrázkov vie poukázať napr. na neostré fotky, ktoré sa zobrazia po vyfiltrovaní v zozname V poriadku alebo Nie je v poriadku. Zároveň si môžete manuálne nastaviť formu podľa jeho reálnych preferencií v sekcií Stav nastavený užívateľom.

Tým FIE kontrolu kvality obrázkov neustále zdokonaľuje a spätná väzba užívateľov je dôležitá. Dajte nám vedieť, ako sa vám s týmto nástrojom pracuje, aby sa mohol posúvať vyššie.

Výsledok filtrovania v poli Kvalita obrázkov.

Aplikácia Feed Image Editor vám pomáha držať produktové obrázky neustále pod kontrolou. Ak ju ešte nevyužívate, rozhodne stojí za vyskúšanie. Na 10 dní zadarmo a s nabitou ponukou nástrojov v našom Mergado Store.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Aplikace Feed Image Editor v červenci získala další užitečnou funkcionalitu. Je jí podstránka Nastavení, která nabízí mnoho důležitých informací o vašich projektech. Díky ní se vaše práce na obrazové inzerci opět o něco zrychlí a zjednoduší. Ukažme si, co podstránka Nastavení umí.

23.07.2019

V předchozím článku jsme vám přestavili novou aplikaci Feed Image Editor, která vám pomůže hromadně vylepšit obrázky, které zasíláte v XML feedu do Facebooku. Dnes bych vám rád ukázal konkrétní příklady použití této aplikace.

25.05.2016

Pridať nový komentár