Feed Image Editor predstavuje novú podstránku Nastavenie a ďalšie letné novinky

Článok uverejnený 23.07.2019

Aplikácia Feed Image Editor získala v júli ďalšiu užitočnú funkcionalitu. Tou je jej podstránka Nastavenia, ktorá ponúka mnoho dôležitých informácií o vašich projektoch. Vďaka nej sa vaša práca s obrazovou inzerciou opäť o niečo zrýchli a zjednoduší. Ukážme si, čo podstránka Nastavenie dokáže

Dôležité informácie o projekte na jednom mieste

Na podstránke Nastavenie nájdete informácie o nastavení projektu, formátoch, skrývaní produktov a vlastných sadách obrázkov.

Obsahuje niekoľko boxov, v ktorých:

 • si zvolíte, koľko produktov chcete vidieť na stránke Náhľad
 • si nastavíte v akom formáte chcete mať výstupné obrázky
 • môžete spravovať a pridávať výsledné formáty šablón, tak aby zodpovedali vašim požiadavkám
 • nastavíte hromadné skrývanie produktov, podľa ich vlastností a filtrov, ktoré nájdete na podstránke Produkty
 • vytvoríte nové sady obrázkov a budete spravovať tie, ktoré používate

Zrýchlite načítanie obrázkov

edným z boxov na podstránke Nastavenie je Nastavenie projektu, v ktorom zvolíte, koľko produktov chcete vidieť na podstránke Náhľad. Na výber máte medzi 9 až 32 obrázkami vo formáte .png alebo .jpeg (dôležité je vedieť, aké formáty podporujú reklamné platformy, ktoré používate).

Pri náhľade vidíte:

 • názov šablóny
 • výsledný rozmer
 • aktuálnu a pôvodnú veľkosť

 

Kompresia produktových fotografií. Zdroj: www.feed-image-editor.cz

 

Načítajte si postupne rôzne produkty, aby ste si boli istí, že sa všetky zobrazujú správne.

Upravujte formáty šablón

Podstránka Nastavenie vám pomôže taktiež dodržiavať pravidlo pre veľkosti bannerov a produktových fotografií na rôznych reklamných platformách. Na podstránke Nastavenie nájdete box s výpisom formátov, ktoré vo vašich šablónach používate.

Nezabudnite:

 • formát 1080x1080 je predvolený, a preto ho nie je možné upraviť ani vymazať
 • zmazať môžete len veľkosti, pri ktorých nie sú priradené žiadne šablóny
 • ostatné môžete editovať podľa potreby
 • keď upravíte výslednú veľkosť, šablóna, ktorá ju používa, sa bude správať podľa vášho nastavenia (oreže sa, prispôsobí atď.)
Box používaných formátov. Zdroj: www.feed-image-editor.cz

FIE automaticky skryje produkty s chybou

Ďalšou funkciou z podstránky Nastavenie, vďaka ktorej predídete problémom so zlým zobrazením vašej reklamy, je automatické skrývanie produktov, u ktorých Feed Image Editor objaví chybu.

Produkty skryjete:

 • podľa chýb, ktoré aplikácia vo vašom feede objaví (medzi nimi nájdete odkazy na obrázky s chybovou hláškou 404, 403, 500 a i., Produkty bez obrázku alebo s prázdnym obsahom) - keď tieto možnosti zapnete, FIE bude pravidelne kontrolovať, či sú cieľové odkazy v poriadku, a skryje tie produkty, ktoré v poriadku nebudú
 • podľa obrázkov, ktoré prekračujú určitú veľkosť, alebo sú menšie

 

Skrývanie produktov s chybou. Zdroj: www.feed-image-editor.cz

Upravujte a pridávejte vlastné sady obrázkov

Feed Image Editor umožňuje nahrávať vaše vlastné obrázky, jako je logo e-shopu, jeho maskota, vaše vlastné rámčeky a pod. Po novom už tieto sady nemusíte vytvárať v jednotlivých šablónach, ale priamo na podstránke Nastavenia. Vybrané súbory stačí nahrať a budú dostupné pre všetky šablóny v danom projekte. Ak vymažete obrázok, ktorý v šablóne používate, nebude sa ďalej prepisovať a zmizne.í.

Po každej úprave skontrolujte náhľady šablón. Odhalíte tak prípadné chyby a zabránite zlému zobrazovaniu reklamy.

Vkládejte text s dynamickými prvkami

Informácie o tom, aký významný deň nadchádza či kto má zajtra sviatok, pozitívne ovplyvňuje príťažlivosť reklamy. FIE preto do karty Vrstvy pridal novú funkciu - vkladanie textu, ktorý obsahuje aj dynamické elementy.

Ako vytvoriť text s elementmi:

 1. v karte Vrstvy vyberte možnosť Text s elementmi - otvorí sa vám ponuka úpravy
 2. vrstvu pomenujte
 3. posuňte text na miesto, kde ho chcete mať (pomocou drag & drop alebo súradníc na osi X a Y)
 4. vyberte, čo má text obsahovať (vyberať môžete z elementov, ktoré obsahuje váš feed alebo z aplikácie Bidding Fox Elements - musíte ju mať však zapnutú)

Pre vytvorenie obrázku s upútavkou na zajtrajší sviatok vyberte element:

BFE_D_NAMEDAY_TOMORROW_SK

Zápis celého textu vo Feed Image Editore za použitia appky Bidding Fox Elements. Zdroj: www.feed-image-editor.cz

Za posledných niekoľko mesiacov pridal Feed Image Editor mnoho užitočných vylepšení. Vyskúšajte ho - v spojení s appky Bidding Fox Elements získate veľmi variabilného pomocníka pre nastavovanie a automatizáciu obrazovej inzercie.

Mohlo by vás zaujímať:

Pridať do obrázku info o cene, logo e-shopu alebo výzvu k akcii bolo doposiaľ možné len pri exportoch pre Facebook. Po novom sa aplikácia Feed Image Editor otvára širokému použitiu a umožní vám vylepšiť vaše produktové obrýzky naprieč inzertnými kanálmy!

25.05.2017
feed image editor novinky

Aplikáciu, ktorá umožňuje pridávať k obrázkom v produktových kampaniach vlastné tvary, logá a výzvy k akciám vám iste predstavovať nemusím. Novinky, ktoré v nej pribudli by vám ale uniknúť nemali!

21.04.2017
Vývoj nikdy nespí! Dokazujú to i novinky v obrázkových aplikáciach – Feed Image Editore a Feed Image Editore Express. Možno vám minule prišlo, že nič lepšieho ako nahrávanie vlastných obrázkov sa už nedá pripraviť. Nechajte sa presvedčiť, že ide!
 
06.03.2017

Pridať nový komentár