Prečo sa nebáť Mergadovho XML

Ako vzniklo Mergado XML

Na začiatku stál Mergadov biddingový automat. Ten sa snažil maximalizovať zisk e-shopu z inzercie na Heureke. A k tomu potreboval informáciu o nákupnej cene tovaru. Keď som prišiel k prvému e-shopu a povedal mu, aké dáta chcem, zaklopal si na čelo a povedal, že ich považuje za dôverné a že mi ich nedá. Ja som na to povedal, že buď chce s týmto automatom peniaze zarobiť a dáta poskytne, alebo tie peniaze nezarobí. Dva mesiace sa nič nedialo a potom sa prihlásil ich vývojár a Mergado XML pripravil.

Prečo si myslím, že zneužitie dát z Mergado XML nehrozí

Budú to dva roky, čo viem načítať Mergado XML. Mám ten pocit, že podobne veľkí predajcovia, ktorí pôsobia na rovnakom trhu a berú tovar z rovnakých zdrojov, majú podobné nákupné podmienky. Keď som sa pýtal klienta, či tuší, aké nákupné podmienky má jeho konkurent, povedal, že áno. A keď som sa pýtal či si myslí, že aj ten konkurent tuší, za koľko nakupuje tovar on, pokýval hlavou a povedal že to tuší. Jediný, kto teda nákupné ceny netušil, som bol ja. A to mi zveril dôveru, že mu pomôžem zarobiť viac peňazí. Preto sme sa na poskytnutí dát dohodli.

Dáta zo svojho Mergado XML vidíte iba vy

Je samozrejmosť, že dáta z Mergado XML svojho e-shopu vidíte iba vy.

A čo z toho plynie

Nevidím dôvod, prečo by ste sa mali báť mi zveriť dáta v Mergado XML. Ak vás ani tieto riadky neprinútili odložiť obavy, napíšte mi. Napíšte do komentára pod článkom, alebo rovno špecialistom z môjho tímu. Radi to s vami v prediskutujú v súkromí.

PS: ak ste o Mergado XML ešte nepočuli, prečítajte si o ňom viac.

Pridať nový komentár