Párovanie a odpárovanie produktov na Heureke a Zboží.cz

Aby malo inzerovanie na cenových porovnávačoch význam, je potrebné mať správne zaradené produkty do príslušných kategórií. A čo ak máte produkt spárovaný a chcete ho odpárovať? Ako na to na Heureke a Zboží.cz sa pozrieme v tomto článku.

Aby malo inzerovanie na cenových porovnávačoch význam, je potrebné mať správne zaradené produkty do príslušných kategórií. A čo ak máte produkt spárovaný a chcete ho odpárovať? Ako na to na HeurekeZboží.cz sa pozrieme v tomto článku.

Párovanie produktov na Heureke

Párovanie produktov na Heureke je dôležité najmä v tedy, ak ste v platenom režime (PPC). Aby ste mali produkty zoradené v kategóriách správne, je potrebné ich mať dobre nazvané. Je potrebné mať vyplnený element CATEGORYTEXT a PRODUCTNAME. So správnym spárovaním vám pomôže aj vyplnený EAN kód. O EAN sme viac písali tu. V administrácii Heureky pod záložkou Prehľad skontrolujete, koľko produktov máte spárovaných a koľko nie. 

Párovanie pomocou Mergada

Najlepšie je sa riadiť stromom kategórií podľa Heureky a jej názvami produktov. Ak takto nechcete radiť produkty vo vašom e‑shope, s úpravou feedu vám pomôže Mergado. Stačí urobiť výber na produkty a aplikovať na ne pravidlo hromadne prepísať kategórie. S výberom toho správneho názvu produktu vám pomôže náš našepkávač. Ak chcete zistiť, ktoré produkty nie sú spárované, pomôžu vám naše aplikácie. Naopak s párovaním vám pomôže aplikácia Heureka Watchdog. Sama vám ponúkne návrhy produktov, ktoré môžete napárovať.

Ako produkty odpárovať

Ak dôjde k chybnému zaradeniu produktu na základne nesprávnych informácií v xml súbore, stačí ich opraviť. „Párovanie prebieha na základe CATEGORYTEXT a PRODUCTNAME. Ak zmeníte jeden tento element, dôjde k novému párovaciemu procesu, ktorý produkt zaradí do kategórie“, vysvetľuje Alexandra Čermáková z Heureky. Ak nesprávne zaradenie nastalo kvôli ľudskému faktoru, kedy bola zle vyhodnotená kategória, je potrebné kontaktovať podporu Heureky na tento e‑mail.

Párovanie produktov na Zboží.cz

Tak ako na Heureke, aj na Zboží.cz je potrebné mať produkty správne zaradené pre dosahovanie najlepších výsledkov z inzercie. Párovanie produktov prebieha automaticky na základe názvu produktu, EAN kódu, mena výrobcu, produktového čísla, popisu produktu a ceny položky. Viac o párovaní sa dozviete tu. Zboží ponúka aj svoj párovací nástroj pre lepšiu prácu s produktmi. 

Párovanie pomocou Mergada

Tak ako pre Heureku, aj pre Zboží.cz Megrado ponúka našepkávač kategórií. Vaše produkty tak upravíte na jednom mieste a nemusíte zasahovať do vzhľadu e‑shopu.

Odpárovanie produktov

Pokiaľ chcete na Zboží odpárovať produkt z kategórie, treba upraviť jeho informácie v XML feede. Zboží sa pohráva s myšlienkou funkcie odpárovania. Tá by mala pribudnúť v párovacom nástroji. „Interne už túto funkciu vieme využiť, máme v pláne ju spustiť niekedy začiatkom roka aj pre e‑shopy“, prezradil Milan Šmíd zo Zboží.cz.

Natália Saganová

V Mergade začínala Natálka ako copywriterka a preto môžete naraziť na jej staršie články. Teraz ju najčastejšie uvidíte pred hľadáčikom kamery a pod jej rukami vzniká aj každoročný MergadoFest. Šéfka nášho tímu nepohrdne dobrým jedlom a cestovaním, najlepšie dohromady. Je milovníčka jógy, dobrej knihy a tancovania.