Párovanie a odpárovanie produktov na Heureke a Zboží.cz

Aby malo inzerovanie na cenových porovnávačoch význam, je potrebné mať správne zaradené produkty do príslušných kategórií. A čo ak máte produkt spárovaný a chcete ho odpárovať? Ako na to na Heureke a Zboží.cz sa pozrieme v tomto článku.

Párovanie produktov na Heureke

Párovanie produktov na Heureke je dôležité najmä v tedy, ak ste v platenom režime (PPC). Aby ste mali produkty zoradené v kategóriách správne, je potrebné ich mať dobre nazvané. Je potrebné mať vyplnený element CATEGORYTEXT a PRODUCTNAME. So správnym spárovaním vám pomôže aj vyplnený EAN kód. O EAN sme viac písali tu. V administrácii Heureky pod záložkou Prehľad skontrolujete, koľko produktov máte spárovaných a koľko nie.  

Párovanie pomocou Mergada

Najlepšie je sa riadiť stromom kategórií podľa Heureky a jej názvami produktov. Ak takto nechcete radiť produkty vo vašom e-shope, s úpravou feedu vám pomôže Mergado. Stačí urobiť výber na produkty a aplikovať na ne pravidlo hromadne prepísať kategórie. S výberom toho správneho názvu produktu vám pomôže náš našepkávač. Ak chcete zistiť, ktoré produkty nie sú spárované, pomôžu vám naše aplikácie. Naopak s párovaním vám pomôže aplikácia Heureka Watchdog. Sama vám ponúkne návrhy produktov, ktoré môžete napárovať.

Ako produkty odpárovať

Ak dôjde k chybnému zaradeniu produktu na základne nesprávnych informácií v xml súbore, stačí ich opraviť. „Párovanie prebieha na základe CATEGORYTEXT a PRODUCTNAME. Ak zmeníte jeden tento element, dôjde k novému párovaciemu procesu, ktorý produkt zaradí do kategórie“, vysvetľuje Alexandra Čermáková z Heureky. Ak nesprávne zaradenie nastalo kvôli ľudskému faktoru, kedy bola zle vyhodnotená kategória, je potrebné kontaktovať podporu Heureky na tento e-mail.

Párovanie produktov na Zboží.cz

Tak ako na Heureke, aj na Zboží.cz je potrebné mať produkty správne zaradené pre dosahovanie najlepších výsledkov z inzercie. Párovanie produktov prebieha automaticky na základe názvu produktu, EAN kódu, mena výrobcu, produktového čísla, popisu produktu a ceny položky. Viac o párovaní sa dozviete tu. Zboží ponúka aj svoj párovací nástroj pre lepšiu prácu s produktmi.  

Párovanie pomocou Mergada

Tak ako pre Heureku, aj pre Zboží.cz Megrado ponúka našepkávač kategórií. Vaše produkty tak upravíte na jednom mieste a nemusíte zasahovať do vzhľadu e-shopu.

Odpárovanie produktov

Pokiaľ chcete na Zboží odpárovať produkt z kategórie, treba upraviť jeho informácie v XML feede. Zboží sa pohráva s myšlienkou funkcie odpárovania. Tá by mala pribudnúť v párovacom nástroji. „Interne už túto funkciu vieme využiť, máme v pláne ju spustiť niekedy začiatkom roka aj pre e-shopy“, prezradil Milan Šmíd zo Zboží.cz.

 

Pridať nový komentár