Zobrazte si v Mergade iba skryté produkty podľa potreby

Článok uverejnený 01.04.2020

V nedávnej dobe sa jeden z užívateľov obrátil na našu podporu, aby mu v Mergade pomohla zobraziť iba tie produkty, ktoré sú skryté na výstupe. Tento dotaz má jednoduché riešenie, ktorého znalosť by sa mohla hodiť aj ďalším marketérom či e-shopárom. Preto sme pre vás spísali krátky návod.

 

Ako si v Mergade zobraziť iba skryté produkty

Postup:

  • na stránke Produkty si vytvorte export do CSV (nezohráva tu rolu, či na vstupné alebo výstupné dáta)
Na stránke Produkty si vytvorte export do CSV.
  • CSV súbor si otvoríte v tabuľkovom editore (Calco, Excel atď.)
  • v druhom stĺpci "is_hidden" kliknite na vloženie štandardného filtra
  • v ňom si zobrazte len riadky s hodnotou 1

Pokiaľ s takýmito produktami chcete pracovať v Mergade, skopírujte si nejaký stĺpec hodnôt - napr. ITEM_ID (alebo akúkoľvek hodnotu, ktorá je pre daný produkt unikátna). Tieto hodnoty vložte do podmienky výberu "je obsiahnutý vo výčte", čím získate výber týchto produktov.

Zobrazené produkty, s ktorými chcete pracovať, získate použitím podmienky "je obsiahnutý vo výčte".

 

To bolo jednoduché, čo poviete? Pokiaľ na nás máte dotaz, ktorého riešenie by mohlo pomôcť ďalším užívateľom Mergada, podeľte sa o to do nášho fóra. A počuli ste už o Online MergadoFeste? V tejto sérii webinárov sa postupne venujeme niekoľkým dôležitým okruhom nastavenia inzercie - prihláste sa, kým je čas.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Vytvorte si v Mergade vlastné makro

Nedávno sme sa v Mergade pochválili možnosťou vytvárania vlastných makier. Preto vám dnes krok za krokom predvedieme, ako sa takéto makro vytvára. Tým, že sa makrá naučíte sami pridávať a nastavovať, zautomatizujete si v Mergadu veľa úkonov.

31.03.2020
Naplánujte si časové obdobie, kedy sa spustia vaše pravidlá

Okrem vylepšených makier sme v rámci aktuálneho releasu tiež predstavili funkciu plánovač pravidiel. S jeho pomocou svojim pravidlám naplánujete časové obdobia, kedy sa majú aplikovať a kedy sa majú preskakovať.

20.03.2020

Pridať nový komentár